Patryk1229

Kaczki ,gesi

Polecane posty

Patryk1229    0

Witam jestem nowy na forum;) mam kilka pytań odnośnie kaczek i gesi ;) zakupiłem około 30 sztuk w różnym wieku od 3 do 7 tyg, jak to jest z wypuszczaniem ze stajni, czy mały deszcz mżawka przeszkadza ? Póki co staram się wypuszczac jak jest w miarę sucho tzn brak rosy ;) pozdr 

A drugie pytanie odnosnie karmienia, póki co karmię dwa razy dziennie rany i wieczór sruta z jęczmienia pszenicy i owsa z małym dodatkiem paszy i czasami odrobina parowanych ziemniaków plus do woli zielonka na wybiegu ale właśnie przy ładnej pogodzie, czy według Was ok ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

bergman31    345

Kaczki i gęsi to są ptaki wodne i deszcz czy rosa na trawie im nie może zaszkodzić. 

Do pełni szczęścia potrzeba im jakiejś sadzawki, stawu do pływania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gosia_m127
      Dzisiaj rano zauważyłam, że z jedną z moich perliczek (samica) jest coś nie tak. Nie chce pić ani jeść. Chodzi przygarbiona z opuszczonymi skrzydłami i ogonem ku ziemi. Jest osowiała, zmęczona a co najbardziej mnie martwi to to, że ma wygięty kark do przodu. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co jej dolega? Co mam zrobić, żeby przeżyła. Obecnie mam tylko 2 perliczki z czego jedna ma kilka miesięcy i jest razem z tą chorą.

• Przez hesoyam_
      Witam! 
      W sobotę rano zauważyłem, że jedna z moich perliczek ma problem z chodzeniem. Moi rodzice mając sporo przestrzeni trzymają też parkę pawi, niestety znalazły się blisko siebie i samiec dosiadł perliczkę tak, że ją poturbował. Zdarzyło się to już któryś raz, wcześniej nie było tego problemu, ale od kiedy pawica zaczęła nieść jajka, paw stał się nieznośny dla wszystkiego co tylko się rusza. Poczytałem w internecie, pooglądałem filmiki i sporo ludzi pisało, że to nie wstyd iść do weterynarza nawet z kurą. Zadzwoniłem do znajomego weta, ale już po głosie słyszałem jakby bawił go ten problem, więc odpuściłem, bo było mi głupio. Ostatecznie owinąłem jej solidnie nóżkę bandażem, podstawiłem wodę i siedzi sobie w jednym miejscu skubiąc trawkę. Ktoś wie ile czekać na ewentualną poprawę stanu? Smarować to jakąś maścią? Obawiam się, że przy masie „napastnika” mógł jej pójść staw i z drugiej strony nie chcę żeby się męczyła
      Pierwszy raz na tym forum, więc jeśli umieściłem wątek w złym miejscu, to proszę moda o przeniesienie

• Przez Hodowaca2021
      Witam. Mam problem z wyleganien kaczek i gęsi w inkubatorze. Dlaczego podczas inkubacji w fazie wyklucia pisklęta są pokryte śluzem? A drugie pytanie to dlaczego nie wchłaniają żółtka? 
    • Przez Hodowaca2021
      Witam. Mam problem z wyleganien kaczek i gęsi w inkubatorze. Dlaczego podczas inkubacji w fazie wyklucia pisklęta są pokryte śluzem? A drugie pytanie to dlaczego nie wchłaniają żółtka? 
    • Przez samha
      Witam, 
      otóż mając ok. 5 letnie dwie perliczki, wziąłem 3 młode i samca. Parę miesięcy temu one zdechly. (nie mogły chodzić i były sine) To samo powtarza się teraz jedna z młodych nie może chodzić. Czy jest możliwe, że samiec coś im robi? Dodam, że reszta hodowli to nioski i 2 koguty. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj