Kubawww

Pszenica problem

Polecane posty

Kubawww    0

Cześć czy to co na zdjęciu to będzie septarioza ? 

Za tydzień planuje t2 priaxor 

Na t1 poszło 2l artemisa 

Z góry dzięki za pomoc 

20200513_111053.jpg

pronto1984    1

Pytanie bo chce dzis zrobic zabieg t3 pszenicy , mam faze po wykloszeniu bbh 59 , srodkiem duett starr 334 i na etykiecie pisze ze stosowanie do fazy bbh 59 tylko kurna to nie za wczesnie wiem ze na pszenice walicie po kwitnieciu zreszta pszenzyto chyba zj**... Bo juz walnelem tym srodkiem tez w fazie bbh 59 przed kwitnieciem?!,

Kubawww    0
8 godzin temu, pronto1984 napisał:

Pytanie bo chce dzis zrobic zabieg t3 pszenicy , mam faze po wykloszeniu bbh 59 , srodkiem duett starr 334 i na etykiecie pisze ze stosowanie do fazy bbh 59 tylko kurna to nie za wczesnie wiem ze na pszenice walicie po kwitnieciu zreszta pszenzyto chyba zj**... Bo juz walnelem tym srodkiem tez w fazie bbh 59 przed kwitnieciem?!,

Jeśli Ci się wyklosila to ma fazę 52... chyba  nie wiesz jak wyglada 59 w pszenicy.. żadne zboże nie ma jeszcze 59

Wiadomość z agroFakt.pl

pronto1984    1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie strategie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?
      Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?
      Jak sądzicie, czy sezon 2020 przyniesie coś nowego w uprawie pszenicy?

Kontynuacja tematów: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/276137-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2019/ i https://www.agrofoto.pl/forum/topic/80-pszenica-ozima-i-jara/

• Przez memphis1205
      Czy moge jeszcze teraz opryskac chwastoxem pszenice na chwasty? Czy juz za pozno? Ile chwastoxu turbo na 10l ?
    • Przez dymas05
      Cześć. Czy mogę przy zabiegu T2 zastosować Optimus gdyż nie zastosowałem przy t1 bo było tak sucho że się bałem. Pytam się bo nie chce skrócić kłosa. 
    • Przez TheHapcio
      Witam serdecznie. Mam pewny problem z pszenicą, którego niestety nie umiem zidentyfikować. Górna część roślin ma ciemne plamy sine/ czarne, a od dołu natomiast żółknie. Zdjęcia w załączniku.
      Zakładam, że zostało to spowodowane opryskiem, ponieważ wcześniej, ani w dniu zabiegu nie zauważyłem niczego niepokojącego.
      07.05 około 15. wykonany oprysk na rośliny suche i bez deszczu później.
      Gold 450ec 1.2l/ha
      Kier 450sc 0.8l/ha
      CCC 720sl 1.2l/ha
      Ekolist 2l/ha
      Mocznik 5kg/ha
      Siarczan magnezu 5kg/ha
      Czy mogę liczyć na pomoc forumowiczów?

• Przez Brytan
      Witam! 
      Mam problem z pszenicą a mianowicie :
      Żółknie mi pszenica. Głównie liść flagowy oraz dolne liście przy ziemne. Czy mogło być to spowodowane przypaleniem przez odżywkę ponieważ w zalecanej dawce 1-1,5L /ha dałem 2 litry. Środek to Agrosol Z a półtora tygodnia temu zrobiłem zabieg T1 środkiem Dafne. 
      Czy możliwe jest ze przypalilem tą odżywką? 
      A jeżeli przypalilem to czy pszenica się odbije i czy stracę na płonie? 
      Czy może to jest zwyczajna susza 
      Oraz drugie pytanie czy pojawia się u was skrzypionka bo u mnie są jakby ślady po dorosłych osobnikach więc można by się spodziewać na dniach larw. 
      Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź ponieważ w uprawie pszenicy nie jestem ekspertem ponieważ uprawiam ją dopiero 3 rok. Pozdrawiam 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj