Polecane posty

celtis    7

Witam, mam problem głownie z elektryka bo po odpaleniu nie działa mi w ogóle prawa konsola oraz bordinformator. Chciałem sprawdzić elektrykę tylko jak sie najlepiej za to zabrać bo nie ma tam dojścia. Poproszę o jakieś rady. 

szymonidas9    6

Po prawej stronie pod zegarami masz bezpieczniki odchyl ten panel w kierunku przedniej szyby i masz ladne dojscie, dodatkowo bedziesz mial pokrywke, gdzie kazdy,bezpiecznik powinien byc opisany

celtis    7

To wiem, ale tam wszystkie kable idą pod spód bezpieczników a tam dojścia już nie ma :/ 

Wiadomość z agroFakt.pl

szymonidas9    6
Napisano (edytowany)

A jakbys odchylil kabine moze od strony silnika bedzie tam jakis wglad czy cos?

Albo od strony akumulatora

Edytowano przez szymonidas9

celtis    7

Właśnie myślałem nad tym ale czarno to widze, bo jak rozumiem kontrolki na tym bocznym panelu na odpalonym silniku powinny świecić? 

Dawid1146    1

Powinny i nie powinny zależy oczywiście jakie... jak otworzysz pokrywkę z bezpiecznikami to przede wszystkim sprawdź te bezpieczniki. Dalej tą całą płytę idzie przecież podnieść tylko trzeba odkręcić śrubę po jednej stronie a za drugą część łapiesz i podnosisz od spodu są kostki.

celtis    7

u mnie niestety zero reakcji czy na bordinformatorze czy tej konsoli. mam pytanie jeszcze odnośnie gdzie znaleźć panewki do tych "grabek" nad wytrząsaczami i tych list domłacsjących na klepisku, bo u mnie ich nie ma. czy je można w każdej chwili zamontować czy to jakieś inne klepisko musi być?

Dawid1146    1
Napisano (edytowany)

No to sprawdź masę i zasilania to na początek. Dodatkowo sprawdziłbym przekaźniki wiem, że któryś z nich na pewno jest oznaczony jako +15 czyli napięcie odłączane. Te grabki to jak domniemywam wytrząsacz aktywny 0006000480 zapytaj w jakimś np. granicie albo w serwisie. Listwa domłacająca jest jedna na klepisku z tego co pamiętam i można ją dołożyć. 

Edytowano przez Dawid1146

Jacek23    9

Na początek zaopatrz się w schemat. A co do panewek to są takie sklepy co mają ich tak dużo, że je nawet sprzedają😀

celtis    7

Mam jeszcze pytanie, jak najlepiej wyjąć klepisko, i jeśli ktoś mógłby to fajnie jakby dodał zdjęcie jak ma zamontowane te listy domłacające. Pozdrawiam

Jacek23    9

Mogę udostępnić instrukcję napraw i katalog, wszystko tam znajdziesz.

Jacek23    9
celtis napisał:

odblokuj priv kolego

Nic nie mam zablokowane.

celtis    7

Niestety nie mogę wysłać wiadomości :/ 

Jacek23    9

https://chomikuj.pl/jkortus/Instrukcje

celtis    7

Udało mi się trochę naprawić, głownie okazało się że krańcówka nie łączyła. Pozostał jednak problem z tą funkcją stop która powinna się świecić i piszczeć a w ogóle się nie załącza, jak się za to zabrać i co sprawdzić w pierwszej kolejności? 
Drugi problem to że nie pokazuje w ogóle wysokości koszenia, gdzie powinien się znajdować czujnik odpowiadający za to bo coś słyszałem ze przy siłownikach od podnoszenia a u mnie nic tam nie ma:/

PrzemoO    17

czujnik wysokości cięcia jest po prawej stronie pod uchem trzymającym przenośnik pochyły poniżej czujnika obrotów przenośnika

horsch    0

Musisz załączyć heder i młocarnie aby sie świeciły kontrolki awaryjności, można na wyłączonym silniku, jak nie bedzie działało to sprawdź czujniki od tych dźwigni.

celtis    7

czujniki awaryjnosci działają i świeca, ale nie świeci ten duży stop i nic nie piszczy a powinno. i właśnie z tym mam problem jak to rozwiązać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TomaszStach
      Witam. Mam problem z dominatorem z silnikiem mercedesa. Przeważnie z rozrusznikiem nie ma problemu, ale zdarza się, że muszę kilkanaście razy  przekręcić kluczykiem, żeby zapalił. Kontrolki delikatnie przygasają, słychać z tyłu dość głośne cykanie, ale rozrusznik nie kręci. Oczywiście wymieniłem cewkę, cały rozrusznik był u sprawdzenia, ale jak dobrze wiecie, u mechanika wszystko działa jak w zegarku. Macie jakieś pomysły? Myślałem, żeby wyjąć rozrusznik, zrobić w warsztacie obwód z akumulatorem i przyciskiem i cykać. Jak się nie powtórzy, to problem w instalacji w kombajnie. 
    • Przez Piotr1711
      Witam,
      posiadam Dominatora 88s, może ktoś wie od czego są przyciski przedstawione w załącznikach? 

• Przez szakul91
      Witam 
      Planuję zakup kombajnu z marki claas. Rozgladam  się za modelem dominator 76 heder nie większy niż 3,6 metra że względu na wąskie przejazdy, z sieczkarka,  czujnikami strat, z kabiną, hydrauliczna rura wysyłki, silnikiem mercedesa lecz ciężko znaleźć coś w dobrym stanie. Z tego co się zorientowałem jest dłuższy niż bizon. Co byście polecili  za modele które miały by takie wyposażenie. Nie ukrywam zależy mi na zgrabnym modelu a obawiam się że dominator 76 jest długim kombajnem. Może ktoś coś doradzi lub pomoże z wątpliwościami. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez SebuśSB
      Do czego służy ten rozdzielacz to ciegielko idzie od sprzęgła mam je odpięte ponieważ poprzedni właściciel powiedział że tak ma być kombajn claas dominator 66

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj