Vicon95

Feraboli sprinter 165

Polecane posty

robert1226    1588

Spokojnie da radę ja taką ciagne farmtrakiem 670dt i sobie radzi .

A tak ogólnie to fajna prasa ładne bele dobrze zbite pełen automat nic nie robisz tylko klapę otwierasz i zamykasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicon95    0

Dzięki za odpowiedź 😉 

A jak jest z nożami są chowane hydraulicznie ? Da radę np ustawić tylko 6 noży a resztę schować ?

Edytowano przez Vicon95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicon95    0

Nie sprawia żadnych problemów nie ma kłopotów z zaczynaniem nowej beli bądź owijania siatka ? Jak sobie radzi z mokrą sianokiszonka ? Bo rozumiem że słoma nie ma żadnych problemów 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Z mokrą sianokiszonką jest dobrze no ja mam trochę problem bo w mokrej to trochę mocy mało .

Z bardzo suchą słomą nieraz trochę problem bo czasem się zbierze taką sieczka przed pasami z przodu i siatki nie może podać ,ale to tylko bardzo suchą zkloszczala słomą . Balota od początku bez problemu zaczyna tyko nie można zbyt szybko ruszyć bo jak grubą luzy to nie zdąży złapać ,ale jak złapie i kręci to już ogień i do przodu . Miałem trochę problem z nią ale tylko dlatego bo mechanik u  handlarza źle koła założył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicon95    0

No z tą sieczka z przodu rónież mam problem w viconie ale to chyba takie uroki pasowek... Tak musi być 😁 

No cóż może się skusze na tą faraboli podoba mi się ze ma rotor nigdy nie miałem z tym styczności mam nadzieję że się nie zawiodę 😁jedynie szkoda że ta na zdj nie ma haków z tyłu na komorze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nabylem taka wczoraj, nauczy mnie ktoś jak się tym prasuje i do czego co służy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby to było parę kilometrów a nie kilkaset, chodzi mi bardziej żeby ktoś wytłumaczył jak prasa ma być ustawiona żeby prasować, gdzie się ustawia wielkość balota, gdzie siłę zgniotu, kiedy będę wiedział że komora jest pełna, ogólnie nie mam zielonego pojęcia na temat prasowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Gdy komora pełna jest sygnał dźwiękowy i środkowa kontrolka się zapala .

Wielkość beli z prawej strony u góry jest taki czujnik i przy nim skala a rolka jędze po takim płaskowniki na rieniu od napinacza pasów.,ciśnienie na rozdzielaczu jest pokrętło coś jeszcze to pisz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta skala to jaki numer odpowiada za jaką wielkość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Nie wiem jak u ciebie ale w mojej to chyba ślepy przyklejał to skalę i ustawiam wedlug własnego znaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie to wygląda tak jak rozumiem, to pokrętłem na rozdzielaczu robię zgniot? Te drugie pokrętło po prawej do czegoś sluzy?

No i te bolce podobno służą do robienia miękkiego rdzenia?

IMG_20200502_153228.jpg

IMG_20200502_153238.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Zgadza się no widzisz już dużo się nauczyłeś . Te drugie pokrętło nie wiem ja go nie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomógł byś mi jak obslugiwac ten komputer?

Jak ustawic komputer na starcie? Co oznaczają funkcje w "prog" pfi, pfl, llg, o co chodzi z "c/o" kiedy klikamy "start"

"Bale" to chyba licznik bel? 206 to chyba mało?

"M/A" owijanie automatyczne/manualne?

IMG_20200509_172231.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
Napisano (edytowany)

Te skryty to sam nie zozszyfrwalem do końca ale to jest zdaje się sznurek . Na manuał trzeba przejść jak chcesz zmienić coś w ustawieniach a tak to pracujesz na automat c/o to jest coś od licznika bel bo to jest contiuet lub oporator ja mam na c ,a start to jak ci coś nie pójdzie np z siatką i chcesz jeszcze raz wystartować .a wogile to masz siatkie bo jakoś inny ten sterownik zaraz wstawię zdjęcie mojego

 

IMG_20200509_200003.jpg

Edytowano przez robert1226
Dodanie zdiecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam bardziej podstawową wersję bez siatki :) a owijanie sznurkiem się samo zacznie czy coś trzeba nacisnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

U mnie to pełen automat to i u ciebie też pewnie samo zakończy .

A tak z ciekawości ile za nią dałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

11500 z transportem do domu, idealna nie jest ale moim zdaniem stan OK

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Teraz zauważyłem że pytałeś czy samo zacznie owijać ,a ja nie wiem dlaczego a odpowiedziałem czy samo zakończy.

Jak tam czujnik od wielkości beli da sygnał to samo idzie tyko trzeba ustawić ilość sznurka w tej chwili nie pamiętam bym musiał prasę podpiąć ale wiem że są trzy etapy i na każdym się ustawia czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te czasy od owijania to nie czasem PPI, ppl llg?

I jak się orientuję ta prasa nie ma zamków na klepie, nie będzie się uchylać klapa przy prasowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Z hamami to nie wiem bo ja mam blokady ,ale są prasy bez i chodzą 

A te ustawienie sznurka to jak podepne prasę to ci napiszę ale co tam było takie zzz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz haki na klapie? Mechaniczne czy hydrauliczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

I tak i tak bo są mechaniczne na sprężynach ale przy otwieraniu klapy to są tak zamatowane że siłownik je zwalnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj