News
Majorfarm

Budowa siewnika do kukurydzy

Polecane posty

Majorfarm    0

Witam z racji tego że zbliżają się siewy kukurydzy postanowiłem się rozejrzeć za siewnikiem ale ceny na mój areal 15 ha to przesada i pomyślałem że mógłbym wykonać taki siewnik sam a mianowicie zakupic sekcje wysiewajace po 1000zl 4 sztuki zrobić ramę i podsiewacz nawozu coś nazasazdzie wysiewu w poznaniak co wy na to? 

tumiwisizm    232

Lepiej kupić jakiś używany w dobrym stanie. Wyjdzie taniej niż nowy mechaniczny ale koszt części wyniesie ostatecznie tyle ile całkiem dobry używany pneumatyk.

PRIMO    2349
7 godzin temu, Majorfarm napisał:

Witam z racji tego że zbliżają się siewy kukurydzy postanowiłem się rozejrzeć za siewnikiem ale ceny na mój areal 15 ha to przesada i pomyślałem że mógłbym wykonać taki siewnik sam a mianowicie zakupic sekcje wysiewajace po 1000zl 4 sztuki zrobić ramę i podsiewacz nawozu coś nazasazdzie wysiewu w poznaniak co wy na to? 

Rozejrzyj się za monosemem, siewniki nie takie drogie jak się wydaje i części łatwo dostępne. 

Myślę że taki PNU w zupełności wystarczy. 

Te 15ha to tylko twoje czy też usługi?

Wiadomość z agroFakt.pl

Majorfarm    0

15 ha moje usługi to z 5 ha by było może nie może tak ale te 15 ha u mnie hy obsial a i chciałbym żeby był z podsiewacz em nawozu 

wojtal24    534

ktoś tu na forum szukał czesc do takiej hassi

4 sekcje po 1tys do tego jakiś wentylator trochę stali plus podsiewacz to za same części wyjdzie z 6tys plus Twoja praca

omege 3 z rolmaszu można czasami tanio wyrwać i do niej dorobić podsiewacz

ZETOR TEAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Witam, planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję. 

Kontynuacja tematu: 

• Przez kami
      Witam . W tym temacie prosiłbym o pisanie postów związanych z cenami nowych ciągników Steyr, Case, New Holland. Więc jeśli ktoś zna ceny tych maszy to prosze pisać
    • Przez
      witam Mam takie pytanie ile kosztuje brutto kosiarka bebnowa samasz z 010/1 z hydraulicznym rozkładem a ile bez proszę o odpowiedź pozdrawiam
    • Przez
      Witam Rozmyslam nad sprzedażą fiata 850DT za 13 tyś. Silnik zdrowy. Tylko nie odpali ze stacyjki bo coś się popsuło i ciężko skręca na prawą stronę . Według was to rozsądna cena. Szkoda mi go sprzedawać bo ma zdrowy silnik jak nowy. Odpalił po 2 latach. Jak myślicie sprzedawać go?
    • Przez NewVario
      Witam,
      chłopaki zdecydowałem się na zakup valtry t144. Obecnie rozważam dwa warianty wyposażenia:
      - Active z promocji red line: miękka oś , przedni tuz, klima, pneumat. fotel, 4 pary zaworów mechanicznych, podłokietnik zwykły. zwykła skrzynia 30x30, kolor czerwony. za 326, koła 650 trelleborg 38, pompa 115.
      - Versu 4 pary elektrozaworów, navigacja 3 cm novatel rtk, smarttouch, skrzynia eco  30x30, kolor metalik, koła 38 losowa marka, 2 pary zaworów międzyosiowych, fotel pneumatyczny z amortyzacją boczną, pompa 160, klima auto.  Cena ok. 400.

Co byście doradzili ? Mnie już głowa boli od opcji za i przeciw. Za kusi to, że 326*40% + odsetki = 133 tyś.
      A droższa mnie wyniesie 200 tyś.  Trochę boli, zastanawiam się czy warto za klimę auto, kolor, smartouch, nawigację 3 cm, skrzynię eko. dopłacać 70 tysięcy ?  Kusi siew z nawi, uprawa z nawi...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj