News
MowMiMnichu

Problem z siewnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MowMiMnichu    0

Witam , mam problem z siewnikiem amazone d9 3000 special. Mianowicie problem , gdzie oszukuje on z wysiewem nasion , ustawie , zrobię próbę jest ok a na polu wysiewa już inaczej , po swojemu w czym tkwi problem ? Proszę o szybko poradę 

sebe1033    265

zrób próbę na polu 😉, a próbę to robisz jak ? Kręcisz kołem czy przy przekładni ? Może liczba obrotów się nie zgadza .

Doliczyłeś poślizg , za mało wysiewa ?

Kupiłem teraz siewnik nadbudowany i w polu liczyłem obroty koła ostrogowego i o dziwo zgadza się z obrotami z tabeli jak kręcę przy przekładni .

Ale pszenicę siałem miało być 170 kg/ha a w polu wyszło 130 😫

Ale siałem drugi kawałek inną odmianą 220 kg/ha i w polu robiłem jeszcze po 2 ha próbę i wyszło jak nastawiłem 220 🤨🙂. To pewnie zależy od wyrównania ziarna jeszcze . Tylko tamto wyżej kwalifikat .

Owies siałem to to odwrotnie w polu zmniejszałem bo miało być 170 a po hektarze próbę robię i wyszło 185 

MowMiMnichu    0

Próbę na kole , doliczony poślizg. Ustawie  ile chce wysiąść i zrobię próbę jest ok , zajezdzam na pole sieje to albo wysieje za dużo , albo za mało , wczoraj jeczmien siałem ustawiłem na 170 kg/ha wysiał ponad 200 kilo ..... zmniejszyłem na przekładni zrobiłem próbę ok sieje , to wtedy za mało zaczął wysiewac  już nie mam nerwów na ten siewnik co robić ? Przekładnia  swoje wypracowała ??? 
wspomne , ze książkowo próbę robi się na 2,5 ara przy obrocie kołem 38,5 raza.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    7158

Bo to trzeba z taka prędkością kręcić koło na próbie jak siejesz,

Kręcisz np odpowiednio 6 km/ h a siejesz 10, lub odwrotnie i już jest inny wyrzut ziarna.

Germańskiej technologi nie oszukasz.

• Like 1

Sean    2508

Albo przekładnia jak bezstopniowa rozjebaczona już i wariuje.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

sylwek23111    29

Też mam podobne problemy, i robie tak:  Jeśli mam ustawione 200kg a chce mieć 150kg to zmniejszam wysiew na 130kg, a następnie zwiększam do 150kg. A jeśi mam 150kg a chce mieć 200 kg to zwiększam do 230 a później ustawiam 200 kg. Wydaje mi się że jest lepiej.

niezlygagatek    412
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Bo to trzeba z taka prędkością kręcić koło na próbie jak siejesz,

Kręcisz np odpowiednio 6 km/ h a siejesz 10, lub odwrotnie i już jest inny wyrzut ziarna.

Germańskiej technologi nie oszukasz.

Nie zmieniaj chociaż swojego siewnika na germanca. To nic nie warte siewniki, ja posłuchał bambrow i kupił amazona. Przyszło się siać owies i nie można normalnie nastawić, wszystkie szybry pootwieral i tylko 130 kilo leci. Trza po 2 razy siać, na szczęście nie sprzedał jeszcze poznaniaka. To było czym siać bo sąsiady by się smieli ze głupi po 2 razy sieje. 

• Like 1

Andrz_    91

Prawda jest taka że maszyny które trafiają z zachodu są już mocno wyeksploatowane  , poza tym u Niemca za dobry sprzęt trzeba  zapłacić i handlarz  go nie kupi bo na nim nie zarobi a sprzęt z przebiegiem nadaje się tylko na złom inaczej Niemcu by go nie sprzedał w okazyjnej cenie .  Oczywiście nie jest to reguła,ale niestety częsta rzeczywistość  Więc prawda jest taka  że w tym przypadku lepszy jest stary mechaniczny poznaniak 😏  

MowMiMnichu    0

Miałem poznaniaka i byłem zadowolony , ale kupiłem bronę aktywna 3m i trzeba było zmienić bo za mały siewnik , ale najwidoczniej będę musiał do przekładni zajrzeć ewentualnie wsadzić nowa i pracować jak należy .. 

sylwek23111    29
Dnia 29.03.2020 o 15:55, sylwek23111 napisał:

U mnie w amazone można prawie 300 kg owsa siać. 

Coś mi się pomyliło... jak jest gruby owies to max 240 kg, a jak cienki to 220kg.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmerosZpola
      założyłem ten temat choć są podobne lecz sprzed laty i Firma AgroMasz wprowadziła dużo zmian ponoć A więc tak, stoję przed zakupem siewnik na 50 ha. bardzo przekonuje mnie powyższy siewnik. szukam opinii właścicieli ale roczników 2018/2020 ponieważ chce słuchać opinii siewnik tych nowszych bo wiem że w latach 2012 ludzie narzekali na nie.
    • Przez damianus2222
      Witam. W związku iż nie znalazłem podobnego tematu. 
      Pytam ponieważ zestaw nabudowany z AG jest bardzo popularny, na rynku wtórnym nie ma tego za dużo... Chodzi o Agro masz SN300 czy obecnie SNT300
      Chciałem zapytać użytkowników tych siewnikow, jak się sprawują? Oraz co sądzicie o modernizacji siewnika na 2020r. Można wybrać wały z odstepami pod redlice jak również redlice w rozstawie 12.5cm lub 15 cm. Taki sam jest rozstaw w wale zageszczajacym. Zwróćcie uwagę na nowy typ mocowania siewnika czy jest lepszy jak stary? Pozdrawiam 

• Przez marekdron
      Witam wszystkich . Planuję zakup siewnika  talerzowego z kółkami kopiującymi. Co polecacie ? Interesuje mnie coś lekkiego bo miałby pracować z agregatem uprawowo-siewnym.
      Bomet jest chyba najlżejszy ale jaka jest jego jakość ?
    • Przez Muciek
      Witam. Szukałem na forum podobnego tematu lecz nie znalazłem, jak ustawić siewnik meprozet 17 lejowy do wysiewu saradeli, chce wysiać 25kg saradeli na ha, nie ma na nim żadnej tabliczki wysiewu, być może się kiedyś zgubiła. Pozdrawiam.
    • Przez Rafi1010
      Witam, może ktoś doradzić,  jak ściągnąć te łożyska jednokierunkowe z wałka.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj