skok

Podnosnik zetor 12145

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skok    1

Witam mam zetora 12145 ktory wspolpracuje z agregatem uprawowym 4,2 m posnosnik ładnie podnosi i opada ale jak tylko złoże agregat to już nie chce opuscic i dzieje sie to na rozgrzanym oleju przewaznie  pompa nowa rozdzielacz 2 lata tez był nowy jak ma ktos pomysł co morze byc przyczyna prosze odpowiedz 

hubertb    881

Na jaką "regulacje" ustawiony jest podnośnik, na siłowej z bardzo ciężkimi maszynami mogą się takie cuda dziać. 

skok    1

Sa tam 4 pozycje na dwoch srodkowych sie tak dzieje a na dwoch skrajnych nie jezdze ale co jest przyczna ?

Wiadomość z agroFakt.pl

mati555    0

Witam mam pytanie w moim ursusie 1224 przetarł się przewód zasilający pompę podnośnika  idzie od pompy pod kabina  do podnośnika taki z metalową otoczką) czy muszę spuszczać olej ze skrzynie żeby go wymienić czy bez spuszczania normalnie go wymienię 

hubertb    881

Obaj przeczytajcie uważnie najlepiej cały temat. 

margoo78    169

@hubertb a nie lepiej coś podpowiedzieć jeśli ma się pojęcie a nie odsyłać do czytania prawie 600 postów. Co do tej rurki to chyba masz na myśli zasilającą plecak, moim zdaniem nie trzeba spuszczać oleju.

hubertb    881

Filtry hydrauliki są dwa w tym jeden na ssaniu, przy wymianie tego na ssaniu spuszczam olej nawet tylko dla tego żeby nie sprawdzić czy to bagno. Podałem link bo w temacie mniej więcej raz na stronę pojawia się odpowiedź. W skrócie albo zawór pod siedzeniem się zakręcił albo trzeba odkręcić zaślepkę z tyłu i uderzyć w dźwignie. Ten plecak sporo waży i można przy jego montażu przygiąć kilka rzeczy które potem będą się właśnie tak mścić. 

matiu23360    2

chłopaki mam pytanko jeśli zakładam podnośnik czyli cały plecak na most i tam jest dźwigienka która wychodzi z mostu to ona musi gdzieś trafić w plecaku i do czego ona służy bo zdiołem plecak i teraz się zastanawiam jak to założyć i czy ta dźwigienka z mostu ma jakieś znaczenie przy plecaku na niej jest jakaś śróbka do regulacji

hubertb    881

1969 roku Gomułka oglądał uruchomienie produkcji serii ciężkiej teraz mamy 2020 rok i nadal ten ciągnik ma sekrety....

To dźwignia od miernika impulsu, potrzebna do poprawnej pracy na regulacji siłowej, nie wygłupiaj się i ściągnij sobie instrukcję choćby do 912 poczytaj na temat podnośnika. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zając221
      Witam, mam problem z Zetorem 8045, a mianowicie, wymieniłem filtr i olej w skrzyni biegów podnisniku na hipol hl46, wolałem 40 litrów tego oleju, jak ruszam wajcha od kiprowania to pompa wyje. Może być oleju za mało czy pompa nie daje rady? Przyczepa była pusta.
      Dodam jeszcze że podnośnik mi nie opuszcza, dopiero jak poluzuje ta srube/odpowietrznik co jest w kabinie za siedzeniem to wtedy opuści. 
    • Przez Grzegorz98
      Witam otóż mam problem z podnosnikiem w Zetorze. Sprawa wygląda tak. Przy pracy z agregatem bometowskim 3.60 póki olej jest zimny (tak mi się wydaje)to jest wszystko dobrze. Jednak. Nawet podczas dojazdu na dalsze pole, powiedzmy 3-5 km. Podnośnik pomimo wajchy ustawionej w pozycji unoszenia, potrafi opaść w krótszej chwili na ziemię. Powiedzmy jadąc główną drogą dojezdzam do krzyżówki wiec trochę zwalniam obroty, za chwile patrzę a agregat zaczyna opadać. Nie pomaga przegazówka, muszę stanąć i opuścić na ziemię po czym do góry i podniesie. Jednak nie zawsze bo czasem jest tak że jak już opada i chcę go opuścić to jest chwila jakby podnośnik nie reagował, za chwilę opadnie jaakby ,,za sprawą mojej pomocy wajchą". Na powrocie z pola 5km opadł 5 razy ... jest siłownik pomocniczy który ma delikatna przeciek, olej w skrzyni stan jednak nie był od kupna wymieniany (2 rok w moich rękach) pomocy
    • Przez tomas318
      Witam wykonuje naprawy elementów hydrauliki siłowej tz. pompy rozdzielacze siłowniki itp wiecej inforamcji udziele prywatnie 
    • Przez skok
      Witam
      Często spada mi rolka dzwigienek rozdzielacza w zetorze 12145 ,co mogę zrobić aby temu zapobiec ?? Chodzi mi po głowie przyspawanie większej podkładki do łba śruby aby zwiekszyc pozycje styku co wy na to ??   zdjecie srubu w załaczniku Dok1.docx
    • Przez Zetix
      Witam.

Mam pytanie, muszę uszczelnić wyciek na samym początku wieszaków dolnych (jak ośka) bo sączy mi tam olej... Czy trzeba spuszczać ze skrzyni olej, czy można to zrobić bez tego? Tam bodajże przychodzą oringi plus jakiś filcowy uszczelniacz. (zaznaczone na foto)

Druga sprawa, czy po założeniu drugiego siłownika pomocniczego mogę wpiąć się bezpośrednio pod zasilanie tego pierwszego? Tak żeby dwa przewody zasilające wychodzące z siłowników zeszły się w jeden i do rozdzielacza?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj