Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześ koledzy - mam dziwny problem. Jeździłem z glebogryzarką i zauważyłem że jak podniosłem maszyne z włączonym wałkiem to mi coś żegocze w okolicach skrzynki reduktora (miedzy silnikiem i skrzynią albo w skrzyni - ciężko wyczuć). Jak opuszcze maszyne i wałek jest pod obciążeniem - cisza. Na początku myślałem że pada skrzynia, ale później zczaiłem że to powiązane z pracą wałka, ale żegocze tylko jak wałek chodzi bez obciążenia - ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Pozdrawiam

Opublikowano
8 godzin temu, LTZ55a napisał:

Mam to samo, kiedy skręcę za mocno cięgło górne np. w rotacyjnej. Jak dobrze poustawiam cięgła, wszystko wraca do normy.

Hej kolego LTZ, ale numer - to żeczywiście była kwestia dużego kąta przegubów wałka. Ciegło mi sie powoli rozkrecało w pracy i im bardziej zgięty wałek tym coraz bardzie sie tłukło w reduktorze. Wyprostowałem maszyne żeby wałek nie był zgięty i sie cicho zrobiło.

Ogromne dzięki - chyba bym sie pocioł jakbym rozpołowił traktor a tu wszystko wporzo 🙉. Pewnie jak wałek jest zgięty to przez ruskie luzy miedzyzębne koła zębate tak hurgoczą.

  • Thanks 1
Opublikowano

Mam ten ciągnik od roku i nawet go lubie ale czasem to mnie mocno ta ruska inżynieria zaskakuje 😉. I dobrze że to forum jest bo już sie nauczyłem że zanim śrubke odkręce to wole zapytać czy oby to nie jest normalne. W tym przypadku zjechałem z pola 8 km i już myślałem gdzie go zaprowadzić żeby rozpołowić i grzebać w reduktorze, a tu sie okazuje że skręcony wałek powoduje stukanie w miedzy skrzynią a silnikiem 🤣🤣.

  • Thanks 1
Opublikowano
11 godzin temu, LTZ55a napisał:

@karbex ja mam z kolei ten "traktor" 8 lat i już mam go dosyć. 

No ale dzieki Tobie nadal go lubie, bo jak bym go rozpołowił to bym sie wściekł chyba 😉 - bardzo mi pomogłeś. Mam w nim jeszcze pare tematów to poprawienia, ale po roku nadal w niego wierze - może po 8miu już przestane podobnie jak Ty, ale powalcze 😉

Opublikowano

Podpinam się bo ma mam trochę podobny problem i też myślę o rozpolawianiu. 

U mnie wygląda to tak, wrzucam żółwia na luzie, puszczam sprzęgło i coś grzechocze w środkowej skrzyni. Wrzucam zająca i puszczam sprzęgło na luzie i stukanie jest dużo głośniejsze. Spotkał się ktoś z czymś takim? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v