Przemk

Jaki kombajn na 10ha.

Polecane posty

Przemk    0

Witam, jestem nowy na forum, mam pytanie odnośnie kombajnu. Jaki kombajn polecacie na 9-10ha plus kilka hektarów usług? Dodam, że posiadamy już długi okres czasu Bizona z056 wersja eksportowa. Budżet do 50 tysięcy, jesteście w stanie doradzić czy w tych pieniądzach zakupi się kombajn wydajniejszy oraz z większym komfortem, że będzie widać różnice w czasie koszenia? Jakie marki i modele polecacie? Prosiłbym o kilka słów na temat danego modelu, jego zalety i wady. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Ja po Bizonku przesiadłem się na Massey Ferguson 32. Nie jest to kombajn z jakiejś bardzo wysokiej półki, ale mam go już ponad 10 lat i nie narzekam. Prosty w budowie, łatwy i niedrogi w naprawach, tani w zakupie, klima, komputer, hydrostat, sterowanie joystickiem, czujniki obrotów na każdym wałku, sam gasi silnik w razie awarii no i wydajność ponad 1,5 razy większa niż bizon.

Właśnie obejrzałem ogłoszenia, nie znalazłem takiego MF do 50 tys, nawet nie pomyślałem, że jeszcze tak się cenią. Ja kupiłem swojego za 100, ale ponad 10 lat temu.

Edytowano przez Rafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemk    0

Widać cena się trzyma i bardzo mała ilość wystawiona jest na sprzedaż, wydaje się ciekawą maszyną, lecz poza budżetem. Czy w moim przypadku zmiana na rekorda z058 będzie odczuwalna, czy jednak ciężko odczuć różnice jakąkolwiek między 56 a 58.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Najlepiej skupić się na stanie,jak już się znajdzie coś dobrego to dowiedzieć się jak jest z dostępnością części i kupować jak wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Na 10 ha kombajn za 50 tys? U mnie w okolicy jest paru gospodarzy, co koszą ponad 50 ha polskim kombajnem. Ja Domiatorem 98 koszę 120 ha w ok 170 kawałkach. Wyliczyłem że gdybym kosił przez 2 tygodnie w ciągu roku to bym wyszedł na zero licząc oprócz paliwa, części także amortyzację. Te 10 ha można przy dobrej pogodzie skosić Dominatorem w jeden długi dzień(12h), Bizonem pewnie skosisz w 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54

Masz 10 ha i chcesz kombajn którym wymłócisz szybciej niż bizonem ? , przecież to dwa dni roboty na spokojnie dla bizona (a przy dobrych warunkach pogodowych nawet jeden) .Ja jak mi ubyło hektarów do <10  zrezygnowałem z kombajnu (sprzedałem) i przestałem się martwić awariami i kosztami utrzymania , bo przy takim areale nie było sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj