Dontcry

Choroba po odsadzeniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dontcry    86

Witam, po odsadzeniu prosiat po okolo 2 tygodniach pare sztuk od jednej maciory zaczely robic sie czarne, dostaly dlugiego i grubego owlosienia. Pierwszy raz z tym sie spotkalem. Pasze pobierają normalnie, apetyt dopisuje ale nie rosna. Wie ktos co to moze byc? 

Edytowano przez Dontcry

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość   
Gość

Lepiej tak . Po domowemu to może bardzo długo się ciągnąć i efekt niepewny . Zresztą nie jesteś pewien czy to smoleń.

Gość   
Gość

Bywa . Wołaj weta . Zastrzyki , płyn i nawet mycie jakieś było . Nie pamiętam . Sporo lat temu takie coś moje prosiaki miały .

Gość   
Gość
2 godziny temu, Pafnucy napisał:

Tak to jest na pewno ta choroba, też to kiedyś już miałem, stało się jak prosięta przy ssaniu pościerały sobie kolanka.

Nie u wszystkich wystąpiło i nie z jednakową siłą, ale wystąpiło, i nie wiem czy to nie było aby zaraźliwe.

Edytowano przez Sean

Gość   
Gość

One nie pościerały . To tak wygląda choroba . Na ryjkach i kolankach najpierw . Później coraz gorzej .

Tak pobieżnie przeczytałem o faktycznie Sean dobrze mówisz . Najpierw otarcia .

Edytowano przez Gość

Gość   
Gość

Wiem, ale najpierw pościerały i dostały zakażenia, a potem są rany jak schodzą strupy.

Gość   
Gość

Przyznałem rację .

Ty na pewno wiesz komu lajka dałeś ??? :o

Gość   
Gość

Wiem, nikogo nie uważam za wroga.   

Gość   
Gość

Miło mi to słyszeć .

Dontcry    86
1 godzinę temu, Sean napisał:

Tak to jest na pewno ta choroba, też to kiedyś już miałem, stało się jak prosięta przy ssaniu pościerały sobie kolanka.

Nie u wszystkich wystąpiło i nie z jednakową siłą, ale wystąpiło, i nie wiem czy to nie było aby zaraźliwe.

https://www.scanvet.pl/oferta/lekarze-weterynarii/produkty-lecznicze/swinie/rid,68.html

Czy ten preparat bedzie dobry? Czytalem ze te substancje czynne sa dobre na to?. 

Gość   
Gość

Orientacyjnie to dużo leków niby ma działać, tylko że szczepy się też uodparniają i kiedyś co działało, teraz może nie działać.

karat7    19

Tylko dwie choroby pasują smoleń lub smolica , jak zwał tak zwał   i chore nerki.Nerki raczej można wykluczyć  bo choroba wystąpiła u kilku sztuk. Ja jak widzę  początek smolicy, a najpierw widać ją na brzuchu stosuję Clamoxyl LA lub Betamox. Jeżeli wejdziemy z leczeniem na samym początku choroby to prosiak po 3-4 turach antybiotyku co dwa dni wraca do zdrowia. Jeśli  nie pozwolimy na szeroki zakres choroby , można ją wyleczyć bez dodatkowych kąpieli prosiaka .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mrlighter99
      Dzień dobry, czy montował ktoś podobny paszociąg z czujnikiem indukcyjnym i klapkowym. Trudno jest mi powiedzieć jak zamontować te czujniki. Do zestawu jest skrzynka taka jak na zdjęciu.

• Przez Marcin1411
      Witam. Świnia miała przepuchline i była zoperowana a teraz wygląda tak. Coś jest nie tak z nią? 

• Przez ZELKOW
      Witam, potrzebuję informacji na temat stosowanej przez was gnojowicy, w jakich ilościach stosujecie, w jakich terminach, pod jakie rośliny, czy ograniczacie nawożenie wiosenne po zastosowaniu gnojowicy jesienią? na jakie gleby stosujecie i czy pogłownie na rośliny też lejecie. Pomoże to w zaplanowaniu dawki gnojowicy na hektar jesienią czy wiosną i dostosowanie uzupełnienia nawozami sztucznymi żeby rośliny nie głodowały
    • Przez Krzynio257
      Jaka rasa świń według was jest najlepsza na maciory? Jeżeli chodzi o rozród i efekt ekonomiczny.
    • Przez xszymon
      Dzień dobry,
      Jestem studentem zootechniki i wybieram się na doktorat.
      Czy jest w województwie lubelskim hodowca trzody chlewnej, który użyczyłby mi zwierzęta na cele naukowe? Pytanie jest czysto orientacyjne. Prawdopodobnie praca doktorska i badania będą na temat wpływu dodatku żywieniowego na rozród świń.
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj