DawidWsik

ASM w Deutz fahr 106 mk3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DawidWsik    2

Witam mam pytanie odnośnie ASM w Deutz 106 mk3. Gdy włączę ASM, przedni napęd i blokady to przy prostych kołach od razu rozłącza blokady a przód przy 17km/h. Co może być przyczyną że od razu rozłącza blokady przy prostych kołach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

ASM  jak nie ma uślizgu to blokady sa wyłączone dopiero jak wyczuwa uślizg to się automatycznie załącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

weźcie mi wyjaśnijcie bo nie do końca rozumiem waszą wypowiedź w jaki sposób agrotron 106MK3 wykrywa uślizg kół aby załączyć blokady ???


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Witam Pana Niezależnego Serwisanta 
Wydaje mi się że np przez TractoRadar
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok a jak jest to wersja bez radaru ?

i w takim razie po kiego grzyba jest montowany czujnik skrętu osi ???


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witać odpowiadają tu fachowcy, którzy chyba nigdy nie pracowali takich ciągnikiem.

U mnie też blokada przestała działać na asm jakiś czas temu, trzeba by sprawdzić czujnik kąta skrętu.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWsik    2

A w jaki sposób je sprawdzić? dodam że ciągnik nie jest wyposażony w żaden radar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
15 godzin temu, Arek napisał:

Witać odpowiadają tu fachowcy, którzy chyba nigdy nie pracowali takich ciągnikiem.

U mnie też blokada przestała działać na asm jakiś czas temu, trzeba by sprawdzić czujnik kąta skrętu.,

Nie przesadzaj   agrotron 106MK3   nie jest jakąs nowoscią na rynku ale rację masz nie pracowałem nigdy tym wynalazkiem😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Więc właśnie asm działa bez radaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do działania asmu jest potrzebny tylko czujnik skrętu i co ważne jest kilka rodzai roznia sie nie tylko budowa ale i katem przerwania wskazania po wymianie czujnika konieczna jest kalibracja i to tyle !


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
9 godzin temu, Arek napisał:

Więc właśnie asm działa bez radaru.

Okazuje się że nie koniecznie  poniżej cytat wiem ze to nie ten model ;
 

ASM – Axle System Management. Prace polowe wymagają najlepszej

trakcji i dużej przyczepności. Dlatego też ciągniki Deutz-Fahr Serii

7ST oferują

między innymi

elektronicznie sterowaną funkcję ASM do

automatycznego

uruchamiania i wyłączania

napędu na cztery koła

oraz blokady mechanizmów różnicowych. Napęd i blokada uruchami

ane są w zależności od prędkości jazdy ciągnika oraz kąta skrętu kół

przednich ciągnika. W ciągnikach Deutz-Fahr wyposażonych w radar,

funkcja ASM automatycznie uruchamia działanie blokady mechaniz

mów różnicowych w sytuacji, gdy poślizg kół tylnych ciągnika prze

kroczy wartość 25%. Deutz-Fahr oferuje swoim klientom ciągniki ze

100% blokadą mechanizmów różnicowych
O tym właśnie pisałem  ,🙂

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Seria 7 ST to nie seria Agrotron mk3.

Więc tu kopiowanie tekstów z internetów nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic do dodania! nie znam się! nie orientuje się! zarobiony jestem! ;)


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiarygodne wskazanie da ci tylko odczyt z komputera


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam ma ktoś Seme Exproler na sprzedanie, szukam takiego od 70 do 90 km
    • Przez PawcioN
      witam mam taki problem ze nie rozłacza przedniego napędu elektrozawór sprawny tylko niema prądu na w jednym kablu czy ma ktoś może schemat instalacji od załączania przedniego napędu?
    • Przez domel27
      Witam. Dziś nabiałem klime i zakuwalem jeden wąż. Klima się załącza ale słabo dmucha niskie ciśnienie pokazywalo na maszynie od klimy. Przewody od klimy oba ciepłe a jeden powinien być zimny. Co może być za przyczyna. 
    • Przez suchy5872
      Witam. 
      Czy ktoś z was może mi powiedzieć gdzie leży problem? Mianowicie w Deutz-Fahr Agrotron 135mk3 jak się na grzeje to ślizga mi się na 6 biegu połówka H. "Ślizga się" hm jest takie dziwne bujanie.. I teraz brzmi pytanie czy to jest wina pompy hydraulicznej, czy po prostu już jest koniec sprzęgła. Dodam że na innych biegach i połówkach jest wszystko ok. A jak jest zimny to i na tym wymienionym też chodzi dobrze. Pedał sprzęgła bierze dość wysoko...
      Gdzie szukać problemu.?
    • Przez Bartek1122
      Witam, mam problem z deutz fahr agrotron 120 mianowicie podczas jazdy zgasł mi z powodu braku paliwa i teraz nie wiem jak go odpowietrzyć. Proszę o szybkie porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj