Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
Witam chcę postawić wiatę 4.9 długości na 7.4 szerokości i 4 m wysokości wychodzi 36.25m2 aw niecie wyczytalem że można stawiac do 35m2 i teraz pytanie czy jak bym postawil scianke na srodku to już będzie poniżej 35m2 i mogę stawiac bez pozwolonia oraz planu? dodam ze z dwóch stron sa juz budynki. Pozdrawiam
Opublikowano

Sprawa bardzo prosta wypełniasz formularz zgłoszenia + załączniki  (bo konieczne )opisujesz co chcesz postawić i czekasz 30 dni brak sprzeciwu równoznaczne ze zgodą .Dziś legalizacja to nie żarty i dość kosztowna zabawa dużo droższa od projektu 

Opublikowano (edytowane)

Co chcesz zgłosić jak wiata do 50 metrów , a budynek gospodarczy do 35 żadnych zgłoszeń nie potrzebuje ? Jedynie zgodnie z wymogami ma być usytuowany i zrobiony .

Edytowane przez zetorki12
Opublikowano
2 godziny temu, robercikj100 napisał:

później są jakieś kontrole tego budynku ?

ile od granicy działki można taką wiate bez pozwolenia postawić?

Nawet na granicy . Woda aby do siebie i szerokość chyba 4,8metra.

Nic się nie zgłasza . Kontrola to może jak coś komuś się nie spodoba . No i określona ilość takich budowli na ileś tam metrów .

Opublikowano

Dobra na spokojnie  Pozwolenie to mapki projekty warunki zabudowy  geodeci projektanci i pozwolenie 

a zgłoszenie to odręcznie wypełniony druczek z załączonym szkicem mapką sytuacyjną  i brakiem sprzeciwu do 30 dni od złożenia prościej nie można wytłumaczyć 

Opublikowano

Któryś raz już się te pytania przewijają. Jak ktoś ma.jakies pytania, zadzwońcie do siebie do starostwa i wszystko Wam powiedzą. Co do czego wymagają, co nie jest wymagane w ogóle itd. Najlepiej jeszcze zadzwonić do kilku pan z tym samym pytaniem..

Miałem rozbierać część obory-drewanianą stodołę. Pytam w starostwie co muszę zrobić - a to musi Pan o pozwolenie na rozbiórkę kwity składać (bo wysoki budynek, bo w granicy działki itd). Mówię - a jakby tak mi się zawaliło? Odp - a to przyjdzie pan do nas i nam tylko zgłosi że się panu zawaliło i po sprawie. Myślę super - rozebrałem, uprzatnalem itd. Dzwonię do pan co tam dokładnie muszę napisać żeby formalności dopełnić, a pani do mnie że pomimo, że mi się zawaliło, to i tak muszę składać o pozwolenie na rozbiórkę.. wszystkie kwity, rysunki, mapka od nich, opis co czemu jak, a najlepiej jeszcze zdjecia. No i k**wa co - nie wydadzą mi pozwolenia, jak już stodoły nie ma? Bezsens. Potem doczytałem w przepisach, że faktycznie nawet jak mi się zawali to muszę i tak jak najszybciej dopełnić formalności związanych z rozbiórka. Bezsens i jeszcze raz bezsens.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Anicia
      Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupem silosu płaskodennego lub lejowego? Proszę Was o informację jak to jest z ich użytkowaniem? Bo widzę, że ten płaski jest dużo tańszy ale jak jest później? Jak się zachowuje zboże w nim?
      Będę wdzieczna za informacje.
    • Przez pawlik794
      Witam, na wiosnę będę zmieniał kocioł,na rynku dużo jest kotłów na drewno i pellet. Mam  oczywiście opór owsa więc proszę o opinię na temat takich kotłów żeby spalać też owies. Palniki do pelletu są też różnego typu, które nadają się do palenia mieszanką pelletu z owsem. 
    • Przez karol19920
      Cześć, na wiosnę wymieniliśmy pokrycie na oborze na blachę. Kierując się dobrymi chęciami zrezygnowaliśmy z filca i folii, bo stwierdziliśmy że nic na strychu nie przechowujemy, to wystarczy dobra wentylacja i będzie git. Okazuje się że jednak nie, skrapla się w zależności od dania więcej lub mniej. Cały strych pootwierany na przestrzał a i tak jest mokra blacha. Wiem co powiecie trzeba było dać folię, albo teraz zrywać blachę i dawać folię. Myślę dać jeszcze ze dwa kominy wentylacji na szczycie i ewentualnie rzucić na wiosnę z 10 cm styropianu na strop i przylać betonem z 5cm. Co myślicie?
    • Przez PolishLandwirt
      Cześć
       Moi drodzy jak to jest z tymi wiatami do 150 m2? Byłem w wydziale architektury starostwie powiatowym dowiedzieć się jak to z tymi wiatami i generalnie wiem wszystko oprócz tego w jakiej odległości od istniejącego budynku mogę budować tą wiatę. Urzędnik nie był mi w stanie odpowiedzieć. Może spotkaliście się z taką sytuacją? W jakiej odległości zgodnie z prawem mogę budować tą wiatę od innego budynku? Bardzo proszę o pomoc
    • Przez zenmaniek
      Cześć, chciałbym postawic garaz 70m² w gospodarstwie rolnym i moje pytanie jest co muszę załatwić w pierwszej kolejności i ile kosztuje papierologia na taki garaz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v