Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mimo że koła skręcone w prawo lub lewo to jechał prosto. 

Do tego zestawu ciągnik powinien być większy od 5211 lub mieć przedni napęd. 

Opublikowano
12 minut temu, Rolnik5211zetor napisał:

Tak myślę że może nie pchać się w takie rozwiązanie bo trochę jednak mały ciągnik, może kupić agregat uprawowy 2.5m i nim przed siewem zrobić a potem siew?

Podnieść podniesie, zwłaszcza z hydropakiem, bo sobie złożysz na uwrociach, pociągnąć pociągnie też, kwestia tylko odpowiedniego dociążenia przodu, pomijając już fakt jazdy po polu, jednak  jeżeli na pola jeździsz po szosach, to żartów nie ma, musi być stabilna sterowność. Ale i z tym też nie ma tragedii, dociążyć przody to trzeba i w dużych Ursusach, wiadomo agregat cięższy, ale trzeba, dorabiasz ramkę, obciążnik z betonu i siejesz. Musisz to przemyśleć, wszystko zależy ile tego siewu jest, można też kupić taki agregat i spróbować, jeżeli nie zda to egzaminu, uprawiać samym i siać potem siewnikiem, na piachach ma to sens, jednak jeżeli są cięższe ziemie z bryłami, to zwykły agregat uprawowy zrobi lepiej. Ja mam ziemie ciężkie do uprawy i niestety ale najpierw trzeba przejechać agregatem uprawowym, niektóre miejsca nawet podwójnie i potrójnie żeby rozbić bryły, a potem dopiero agregat uprawowo-siewny, zależy jeszcze od pogody, ale zazwyczaj siew na raz nie wchodzi w rachubę.  

31 minut temu, MF675ursus napisał:

Dobrze myślisz. @PRIMO cwaniakuje że spokojnie da radę, a sam po sezonie udręki (bo wygodną pracą to na pewno tego nazwać nie można) przesiadł się na większego konia ;) 

Nie cwaniakuje bo napisał że powinien być ciągnik większy od 5211 do tego zestawu, jednak ja uważam że to dociążenie które miał z przodu @PRIMO , to stanowczo za mało, ramka wysunięta do przodu i wtedy obciążnik wcale nie musi być taki ciężki.

Opublikowano (edytowane)

Ja uważam że akurat Zetor da sobie lepiej radę niż np. 60-tka czy 3p, tylko tak jak pisałem wyżej, trzeba go odpowiednio przygotować, oczywiście agregat tylko z wałem z tyłu i rura lub struna, bo inny już będzie za ciężkie wszystko.

A PRIMO no cóż, siałby dalej i kombinował jak go usterownić, ale że ma inny ciągnik to sieje innym.   :D

Edytowane przez Sean
Opublikowano
Sean napisał:

12 minut temu, Rolnik5211zetor napisał: Tak myślę że może nie pchać się w takie rozwiązanie bo trochę jednak mały ciągnik, może kupić agregat uprawowy 2.5m i nim przed siewem zrobić a potem siew? Podnieść podniesie, zwłaszcza z hydropakiem, bo sobie złożysz na uwrociach, pociągnąć pociągnie też, kwestia tylko odpowiedniego dociążenia przodu, pomijając już fakt jazdy po polu, jednak  jeżeli na pola jeździsz po szosach, to żartów nie ma, musi być stabilna sterowność. Ale i z tym też nie ma tragedii, dociążyć przody to trzeba i w dużych Ursusach, wiadomo agregat cięższy, ale trzeba, dorabiasz ramkę, obciążnik z betonu i siejesz. Musisz to przemyśleć, wszystko zależy ile tego siewu jest, można też kupić taki agregat i spróbować, jeżeli nie zda to egzaminu, uprawiać samym i siać potem siewnikiem, na piachach ma to sens, jednak jeżeli są cięższe ziemie z bryłami, to zwykły agregat uprawowy zrobi lepiej. Ja mam ziemie ciężkie do uprawy i niestety ale najpierw trzeba przejechać agregatem uprawowym, niektóre miejsca nawet podwójnie i potrójnie żeby rozbić bryły, a potem dopiero agregat uprawowo-siewny, zależy jeszcze od pogody, ale zazwyczaj siew na raz nie wchodzi w rachubę.  

No siewu nie ma jakoś dużo około 10ha tylko dalekie pola. A drogi różne trochę asfalt a trochę dziury i to dosłownie. Ziemia też rozna i piach i cięższa więc muszę to przemyśleć.

Opublikowano
1 godzinę temu, MF675ursus napisał:

 

No jak to nie jest cwaniakowanie, to nie mam pytań...

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 ale mam ubaw 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Nawet ironii nie potrafisz wyłapać. 

Opublikowano

Czy lepiej? uważam że nie, po orce zaraz uprawiam agregatem zwykłym, rozbijam bryły jeżeli są, a później już się nie pitolę, tylko rozsiewam nawozy i zaraz uprawa i siew za jednym przejazdem, wilgoci więcej i czasu nie marnuję.

Opublikowano

Czyli uprawiasz 2 razy Czasami warto jest pozostawić ziemie na podeschniecie 1-2 godzinki (jeśli jest taka potrzeba) Na wiosnę będę uprawiał orkę zimowa agregatem talerzowym i siał zobaczymy co z tego wyjdzie 

Opublikowano

Jakbym zostawił nie ruszaną orkę do siewu, a nie spadł by deszcz, to mógłbym rozbijać bryły, ale przecinakiem i młotkiem.  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek026
      https://agro-factory2.eu/maszyna-rolnicza/waly-uprawowe-univers/
      https://agro-factory2.eu/maszyna-rolnicza/waly-uprawowe-trio/
      Jak w praktyce wygląda porównanie tych wałów, pojedyńczy tańszy mniej wystaje za ciągnikiem, ale czy potrójny lepiej doprawi i który w praktycznym użytkowaniu lepiej wypada, ma by.c do agrofarm 85, 3m bo szosą na pole daleko, no i szerokość czy ta 3jka ma faktycznie 3m a z ramą to pewnie szerszy będzie, czy pojedyńczy z większymi pierścieniami w cenie 3jki lepiej nie wypadnie? Jaką średnicę pierścieni polecacie?
      W ogóle na piach warto stosować te wały po siewie?
    • Przez xzibit0000
      Witam. Mam talerzowke grano shark 3.0 z wałem daszkowym.
      W tym roku pierwszy raz uprawiam ścierniska po zbożu i nie ma przejazdu żeby się wal nie zapchał. Dosłownie pcha ziemię i kręci się na pół gwizdka. 
      Ma założone skrobaki ale nie wiem czy to tam się zapycha, czy powodem może być to że nie ma on sprzyspawanych płaskowników na tych ringach na wale i jest cały gładki.
      Jakbyście mieli jakieś pomysły czy patenty lub mieliście podobny problem to dajcie znać. Pozdro 
    • Przez Drobnik
      Witam mam zamiar kupic agregat uprawowy Akpil rylec xl 5m szerokosci, problem w tym ze jest malo opini na temat tych agregatow, a jak sa to na temat mniejszych 2-4m:( moze ktos z was posiada podobny? czy jest dosc dobrze wykonany, nie bedzie sie lamal? i jak w polu daje rade? bo na zdjeciach wyglada dosc solidnie. bedzie pracowal na ok.120ha. Proszę o opinie;) no chyba ze polecacie jakas inna firme?

    • Przez kordzio14
      Witam. Jestem przed zakupem brony aktywnej Lely o szerokości 3m. Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem? Będzie pracowała z ciągnikiem MTZ 82.
    • Przez Przemek33
      witam szukam opini agregatu euromasz 4,20 , warty uwagi? Agregat pracował by z ciagnikiem zetor forterra 125 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v