Polecane posty

Witam zamierzam kupić agregat uprawowo siewny do zetora 5211 z hydropakiem i nie wiem jaki wal wybrać strunowy czy rurowy? A może jakiś inny? Chcę siać prosto w orke świeża wiosenna co polecacie? Żeby pole było równe bez kolein i dobrze doprawione. Klasa ziemi od 3 do 6 w większości 5,6

zabalex    3

Siewnik do siewu talerzowy czy stopkowy? moim zdaniem croskil był by najlepszy

MF675ursus    621

Zetor 5211 i agregat uprawowo-siewny z hydropakiem w sumie na piachy po wiosennej orce? Życzę powodzenia, jakbyś wał nie zastosował, ciągnik i tak tego nie ciągnie

Wiadomość z agroFakt.pl

Sean    1975
Napisano (edytowany)
Dnia 19.01.2020 o 21:34, Rolnik5211zetor napisał:

Witam zamierzam kupić agregat uprawowo siewny do zetora 5211 z hydropakiem i nie wiem jaki wal wybrać strunowy czy rurowy? A może jakiś inny? Chcę siać prosto w orke świeża wiosenna co polecacie? Żeby pole było równe bez kolein i dobrze doprawione. Klasa ziemi od 3 do 6 w większości 5,6

Zapomnij żeby na raz było bez kolein. I agregat jak najkrótszy, najlepiej bez przedniego wału, bo przednie koła będziesz zmieniał bez lewarka.   :P

Edytowano przez Sean

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

MF675ursus    621
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

@MF675ursus co tam seplenisz?

Jak nie da rady?

Tak u Ciebie wygląda pole na lekkiej ziemi po świeżej orce? Czym orzesz, gałęzią z wałem?

Edytowano przez MF675ursus

Croskil odpada bo za ciężki myślę nad strunowym, a agregat dziekan jaguar lux coś takiego jak ma PRIMO czemu uważacie że nie da rady jak ludzie 3p takim zestawem uprawiają. To lepszy będzie agregat bez hydropaku?

PRIMO    2105

@Rolnik5211zetor jak strunowy to żeby miał 40 cm średnicy bo ten u Dziekana ma 35 cm i na piachu lubi stanąć i robić za spych ewentualne rurowy. 

Do zetora bardziej będzie pasował 2,5 m taki zestaw bo 2,7 to już ciut za dużo bo nawroty tym to nie ciekawa sprawa. 

2 minuty temu, MF675ursus napisał:

Da radę, ale nie na piaskach i po świeżej orce, a tak chcesz uprawiać

Da radę.

Sean    1975
15 minut temu, Rolnik5211zetor napisał:

Croskil odpada bo za ciężki myślę nad strunowym, a agregat dziekan jaguar lux coś takiego jak ma PRIMO czemu uważacie że nie da rady jak ludzie 3p takim zestawem uprawiają. To lepszy będzie agregat bez hydropaku?

Nie bierz bez hydropaku, Może być taki jak ma PRIMO, ewentualnie dociążyć przód ciągnika, po orce na piasku wystarczy przejechać bronami i już jest inna robota jak na raz.

• Thanks 1

STEPHEN KING

PRIMO napisał:

15 minut temu, Rolnik5211zetor napisał: Croskil odpada bo za ciężki myślę nad strunowym, a agregat dziekan jaguar lux coś takiego jak ma PRIMO czemu uważacie że nie da rady jak ludzie 3p takim zestawem uprawiają. To lepszy będzie agregat bez hydropaku? Nie bierz bez hydropaku, Może być taki jak ma PRIMO, ewentualnie dociążyć przód ciągnika, po orce na piasku wystarczy przejechać bronami i już jest inna robota jak na raz.

No lepiej by było 2.5 ale siewnik mam 2.7 więc i agregat musi być 2.7 a ile taki zestaw waży? Ile dociazyles przód?

Sean napisał:

15 minut temu, Rolnik5211zetor napisał: Croskil odpada bo za ciężki myślę nad strunowym, a agregat dziekan jaguar lux coś takiego jak ma PRIMO czemu uważacie że nie da rady jak ludzie 3p takim zestawem uprawiają. To lepszy będzie agregat bez hydropaku? Nie bierz bez hydropaku, Może być taki jak ma PRIMO, ewentualnie dociążyć przód ciągnika, po orce na piasku wystarczy przejechać bronami i już jest inna robota jak na raz.

Chodzi o to żeby zaoszczędzić czas bo pola mam daleko

Sean    1975

Tym bardziej z hydropakiem do transportu.

• Like 1

STEPHEN KING

PRIMO    2105
1 godzinę temu, Rolnik5211zetor napisał:

No lepiej by było 2.5 ale siewnik mam 2.7 więc i agregat musi być 2.7 a ile taki zestaw waży? Ile dociazyles przód?

Chodzi o to żeby zaoszczędzić czas bo pola mam daleko

Na przód założyłem jeszcze obciążniki od ursusa 4x25kg 

PRIMO napisał:

Na przód założyłem jeszcze obciążniki od ursusa 4x25kg  https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/634661-zetor-5211jaguar-luxpoznaniak/?do=embed A pod chłodnica jakie masz obciążniki po 17kg czy po 25kg? Bo chyba jest tam ich 6? Których też nie mam i muszę zakupić

Gość   
Gość

Ło kurna . Chciałbym zobaczyć Zetora na żywo z tym zestawem . Pewno górek na polach nie masz ?

PRIMO    2105

@zetorki12 a właśnie że mam górki piaszczyste i Zetor dawał radę. 😁

Przed chwilą, Rolnik5211zetor napisał:

A jak widziałem u innych to mieli po 6szt. A da radę założyć tylko te po 25kg?

Bez najmniejszego problemu. 

Gość   
Gość

No to mocno się dziwie . Miewam problemy z samym siewnikiem .

PRIMO    2105

@zetorki12 jak widziałem na foto to twój nie ma obciążnobciążników na tylnych kołach i dlatego nie dawał rady pod górkę. 

Gość   
Gość

No to też . Ale dołożyć agregat , to by mi się zapierdział po 2 ha . :D

PRIMO    2105

@zetorki12 no co ty 😯 to przecież jest Zetor. 

W pierwszym sezonie po zakupie agregatu obsiałem coś około 15 ha w tym usługa i Zetor dawał radę tylko nawroty to dopiero była jazda. 

PRIMO napisał:

@zetorki12 no co ty 😯 to przecież jest Zetor. 

W pierwszym sezonie po zakupie agregatu obsiałem coś około 15 ha w tym usługa i Zetor dawał radę tylko nawroty to dopiero była jazda. 

A co z tymi nawrotami nie tak😉

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez koomar
      Witam ma ktoś z forumowiczów agragat Amazone z firmy MATEKS? jakie macie opinie na temat tej firmy? jak się spisuja te maszyny od nich? jak jest wykonany remont tych sprzętów?
    • Przez iwanek7
      Witam. Mam pytanie co do opini o agregacie uprawowym Akpil Rylec o szerokości 3metrów bo taki mam do kupna. Agregat w walkach w środku ma rurki, znajomy mi mówił że kiedyś miał taki agregat z rurką w środku wałka i strasznie mu to zapychało się ziemią. Może ktoś doradzi czy jest sens takie coś kupować.

• Przez sylip
      Jak w temacie. Potrzebuję wału typu crosskill, ale wybór materiału z jakiego będzie wykonany nie jest jednoznaczny. Za gumowym przemawia zdecydowanie niższa masa własna (to dla mnie ważne) i w niewielkim stopniu cena (jest o ok 30% tańszy), natomiast nie wiem czy dobrze poradzi sobie z bryłami - czy guma w zbliżonym stopniu będzie je kruszyła, czy jednak żeliwne odpowiedniki są w tym przypadku zdecydowanie lepsze i trwalsze i nie warto bawić się w gumę; gleby różne, kamieni niewiele.
    • Przez hancyk93
      Witam. Planuje zakup kompaktora.Mam dwa do wyboru Agro-Tom UP 3 m i Agro-Lift AUK 3 m. Ciągnik MF 6255 (4 cyl,95 km),Waga obu podobna ok.1500 kg. Czy ma ktoś taki i doradzi który lepszy ? Agrotom ma wały mniejsze bo fi 370 a Agrolift fi 400. 
    • Przez PROXIMAMICHAL
      tak jak w temacie

agregat uprawowy bierny z podwójnymi "lekkimi" wałkami strunowymi będzie lepiej się sprawował na łożyskach czy tulejkach??

interesuje mnie szczególnie opinia użytkowników agregatów na "łożyskach" - łożyska dają rade?? hehe
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj