DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

FarmerDyzio    1131

no to rusz się na targowisko to może sprzedasz. Tu nie chodzi o mnie tylko o zwierzęta i to żeby ich koniec był jak najmniej bolesny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak narazie uboj na cele religijne jest w UE legalny i dopuszczony i tego się trzymajmy.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie widziałem uboju rytualnego na żywo widziałem tylko w internecie wygląda na lekko mówiąc nie zbyt bezbolesny zaś ubuj z ogłuszeniem a potem podcięcie gardła widziałem nie raz u siebie w oborze o powiem że wygląda to bardzo humanitarnie i sprawia wrażenie bezbolesnego z tego względu gdyż zwierzę jest nieprzytomne  a czy odczuwa jakieś bodźce tego nie wiem ale gdy już dochodzi do przecięcia  tętnicy i wbicu ostrza w serce zwierzę potrafi ruszyć kończynami . Podobno są badania gdzie rejestrowano bodzcie muzgowe i z nich wynika że zwierzę a bardziej jego muzg odczuwa większy ból przy uboju z ogłuszeniem wynika to z bólu który jest w samym momencie ogłuszenia zaś ubuj halall przez precyzyjne cięcie brzytwą czy tam ostrzem do tego przeznaczonym nie sprawia takiego bólu ale pewnie stres który jest przed tym ubujem też jest nie mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy z całym szacunkiem o czym wy pierdzielicie??? co jest bolesne co nie, co humanitarne co nie. Porzątkiem świata i cywilizacji jest prawo!!!! europa to prawo rzymskie. Przypominam ze w prawie rzymskim  rzecz to rzecz  czy to zwierze czy wtedy człowiek niewolnik. własciciel ma prawo zrobić ze rzeczą co chce zabić poświardować żywcem ugotować i nic nikomu do tego. Organizacje zwierzęce, ekolodzy to organizacje przestępce i jako takie powinny być zdelegalizowane. Przypominam ze w USA jezeli wejdziesz na posesje właściciela ( poza policja) to własciciel może cię zabić  bez ostrzerzenia a miejscowy szeryf trupa tylko zbiera i koniec pieśni podobnie wywodzi prawo rzymskie  , a unas wchodzą jacyś terorysci na posesje kradną cudzą własność a rolnicy na forach dyskutują czy mogą czy nie mogą to zrobić. zastanówcie się o czym wy  dyskutujecie bo to rozmowy zkundlonych rolników. Hoduje jak chce, morduje jak chce sprzedaje komu chce to istota wolności a wszelkie normy, 5 kaczyńskiego to przestępstwo nie zgodne z naszą konstytucja  i prawem europejskim( nie mówie o wszawej UE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131

człowieku tu jest dyskusja o tym czy ubój rytualny jest konieczny,czy takie mięso czymś się różni od uboju z ogłuszeniem , a Ty jesteś kolejna osoba która nie może wnieść nic konkretnego. Tylko tyle że jak ktoś płaci to niech bierze. ważne żeby kasa się zgadzała. Poza tym po raz kolejny powtarzam że zakaz powinien dotyczyć całej UE a nie tylko Polski.


albo jeszcze inaczej. Co zmieni temu muzułmaninowi jak zje mięso z byka który byl zabity z ogłuszeniem ?

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś lubi mięso a nie toleruje uboju to nic tylko hodować i czekać aż samo odejdzie z tego świata 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
9 minut temu, FarmerDyzio napisał:

człowieku tu jest dyskusja o tym czy ubój rytualny jest konieczny,czy takie mięso czymś się różni od uboju z ogłuszeniem , a Ty jesteś kolejna osoba która nie może wnieść nic konkretnego. Tylko tyle że jak ktoś płaci to niech bierze. ważne żeby kasa się zgadzała. Poza tym po raz kolejny powtarzam że zakaz powinien dotyczyć całej UE a nie tylko Polski.

 

albo jeszcze inaczej. Co zmieni temu muzułmaninowi jak zje mięso z byka który byl zabity z ogłuszeniem ?

 

Dyziaczku a co Cię to interesuje kto na jaki ubój i komu sprzedaje. Dobrze wiesz że w rolnictwie liczy się kasa, a skoro zwierzak na ubój rytualny idzie w lepszej kasie to jaki problem widzisz? Że rolnik weźmie więcej kasy?? W czasie zakazu kilka lat temu cena spadła, teraz mimo pandemii pojawiło się ssanie na mięso i potrafili nawet powyżej 9zł brutto w moim rejonie za mieszańca zapłacić, lm ponad 9 ale netto. Jak inne kraje chcą to niech sobie zakazują, ale u nas możliwość takiego uboju jest bardzo potrzebna bo im.wiecej rynków zbytu tym lepiej. Mnie jako rolnika interesuje to aby zwierzak miał u mnie dobre warunki, był najedzony, miał sucho i nie chorował. Co się z nim dzieje w rzeźni większość ma gdzieś bo dobrze wie po co hoduje i co się robi w rzeźni z takimi zwierzętami.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, HF86 napisał:

Jak ktoś lubi mięso a nie toleruje uboju to nic tylko hodować i czekać aż samo odejdzie z tego świata 😉

U mnie tak jest z Karpiem żona czeka aż zdechnie a potem wychodzi że jem padline hehehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Myśle że konkurencyjne kraje tylko na to czekają aby Polska straciła ten rynek

Które ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376

Uboj rytualny wg stanu z 2019 roku jest dozwolony w 33 państwach Europy i jeśli my jako kraj go zakażemy to nie będzie oznaczać ze nasze bydło będzie mniej cierpieć wręcz przeciwnie bo będzie wysyłane do ubojni w Hiszpanii czy Francji przewożone w różnych warunkach a później i tak ubite rytualnie z tym że ty dostaniesz za byka wtedy 6 zł a nie 8 a przecież 1,5mld muzułmanom czy 15mln Żydom nie zabronisz jeść mięsa ubitego rytualnie.... Spróbuj tylko już to widzę... 

Edytowano przez MariuszDe
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyrabia się ten karp do wigilii?czy konsumpcja jak popadnie 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4

Mam do sprzedania 5 byków lm w wadze ok 700-800kg zastanawiam się czy sprzedać je na wagę żywą czy na wbc. Na żywą wagę dostaje 8,5zł na wbc cenę poznam w czwartek. Ma ktoś doświadczenie że sprzedażą do maciejowic jak z płatnościami i z ceną

Nigdy nie sprzedawałem na wbc i dlatego pytam

Edytowano przez Recker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

albo jeszcze inaczej. Co zmieni temu muzułmaninowi jak zje mięso z byka który byl zabity z ogłuszeniem ?

 

czy mieso z ogłuszania jest inne niz hallal ? W NIEMCZECH NP . idziesz na pole i strzelasz do bydlaka chodzi o to że mieso jest besstresowe , stres to jest   hormon który sie wytwarza w organizmie anie tylko w muzgu wiec pewno wpływ na smak ma , co do uboju to ogłuszenie powoduje napiecie miesni i raczej wpływ ma na smak jak bydle lezy kilka minut z napietymi miesniami , brak ogłuszenia eliminuje napiecie miesni ale tez lepsze oddanie krwi bo serce pracuje z ogłuszania tez pracuje ale ...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

U nas kiedyś w takiej małej ubojni źle ogluszyli byka to im narobił porządku na ubojni😂 Musieli dzwonić po myśliwego bo inaczej nie dało rady🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19818

Panowie, dziś ostatni dzień tego ciężkiego roku-dla jednych bardziej dla innych mniej.

Nie wiem czy Pamiętacie ale ubiegły rok też sie kończył burzliwą dyskusją w tym temacie i posypały sie bany , dobrze ,ze nasi moderatorzy dorośli do tego żeby zrozumieć naszą a także ich ciężką sytuację którą odreagowujemy w tym temacie.DRODZY PANOWIE MODERATORZY DZIĘKUJĘ WAM ZA WYROZUMIAŁOŚĆ.

 

W Nowym Roku 2021 życzę Wam a także sobie; wysokich cen , uczciwych kupujących, sprawnych wag, wysokich przyrostów, niskich upadków a także co najważniejsze mądrych rządzących

 

Pozdrawiam Przemek

  • Like 3
  • Thanks 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, Recker napisał:

Mam do sprzedania 5 byków lm w wadze ok 700-800kg zastanawiam się czy sprzedać je na wagę żywą czy na wbc. Na żywą wagę dostaje 8,5zł na wbc cenę poznam w czwartek. Ma ktoś doświadczenie że sprzedażą do maciejowic jak z płatnościami i z ceną

Nigdy nie sprzedawałem na wbc i dlatego pytam

Do takiego bydła na wycenę przyjedzie sam właściciel. 

Na wbc nie sprzedawałem do nich, płatność w ciągu tygodnia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
16 minut temu, soltys48 napisał:

Panowie, dziś ostatni dzień tego ciężkiego roku-dla jednych bardziej dla innych mniej.

Nie wiem czy Pamiętacie ale ubiegły rok też sie kończył burzliwą dyskusją w tym temacie i posypały sie bany , dobrze ,ze nasi moderatorzy dorośli do tego żeby zrozumieć naszą a także ich ciężką sytuację którą odreagowujemy w tym temacie.DRODZY PANOWIE MODERATORZY DZIĘKUJĘ WAM ZA WYROZUMIAŁOŚĆ.

 

W Nowym Roku 2021 życzę Wam a także sobie; wysokich cen , uczciwych kupujących, sprawnych wag, wysokich przyrostów, niskich upadków a także co najważniejsze mądrych rządzących

 

Pozdrawiam Przemek

Czyli po prostu żeby przyszły rok był lepszy jak mijający. Szczęśliwego nowego roku!!! 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, Recker napisał:

Mam do sprzedania 5 byków lm w wadze ok 700-800kg zastanawiam się czy sprzedać je na wagę żywą czy na wbc. Na żywą wagę dostaje 8,5zł na wbc cenę poznam w czwartek. Ma ktoś doświadczenie że sprzedażą do maciejowic jak z płatnościami i z ceną

Nigdy nie sprzedawałem na wbc i dlatego pytam

Jeśli 100%  lm to na żywo poniżej 9 netto nie puszczaj. I tak wezmą i tak. A na wbc loteria.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110
5 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Myśle że konkurencyjne kraje tylko na to czekają aby Polska straciła ten rynek

Jarek mega cieżko ale przyznaje Ci w 200% racje. Nas tylko podpuszczają a pozniej sie wycofają i zapewnią towar.

1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Panowie, dziś ostatni dzień tego ciężkiego roku-dla jednych bardziej dla innych mniej.

Nie wiem czy Pamiętacie ale ubiegły rok też sie kończył burzliwą dyskusją w tym temacie i posypały sie bany , dobrze ,ze nasi moderatorzy dorośli do tego żeby zrozumieć naszą a także ich ciężką sytuację którą odreagowujemy w tym temacie.DRODZY PANOWIE MODERATORZY DZIĘKUJĘ WAM ZA WYROZUMIAŁOŚĆ.

 

W Nowym Roku 2021 życzę Wam a także sobie; wysokich cen , uczciwych kupujących, sprawnych wag, wysokich przyrostów, niskich upadków a także co najważniejsze mądrych rządzących

 

Pozdrawiam Przemek

A za co dla mnie te ,,wyjątkowe” pozdrowienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostatnia oferta zakupu lm 9,5 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj