DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Rolnik7343    5859
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

 

 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A z tym kościołem to do mnie? jak tak to pudło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 minutę temu, Rolnik7343 napisał:

Tzn jak ? Żeby ludzi do jakiś pedałów i szmat porównywać ? Ciekawe wychowanie ;) co mam powiedzieć ? Wszystko wie ;) i dzięki mojemu toku ? Rozumowania wiele się w gospodarstwie zmieniło 

A czy ja pisałem o pedałach i szmatach? No rolnik każdy widzi co chce widziec, ale jak dalej brniesz w to ze fajnie ze komuś zdycha to brawo ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
5 minut temu, kali2107 napisał:

Johny nie załamuj. szczepi- podaje szczepionke . leczy- np antybiotyk

No jak handlarze szczepią draxinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

No i fajnie ;) ja dalej będę utrzymywał zdanie, jak ktoś kupi truchło lub cielaki które mają wpakowane w siebie całe tablice Mendelejewa to niech tylko pretensje ma sam do siebie że to kupił ;) wystarczy się trochę pokręcić, popytać, sprawdzić w internecie i wszystko można się dowiedzieć .. niedaleko też jest duża firma co mają cielaki w dobrych cenach a czemu tam nie kupię ? Bo już od kilku słyszałem że te cielaki są ładne i zdrowe dopuki są tam u nich i do puki są gnane lekami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
5 minut temu, kali2107 napisał:

szczepi- podaje szczepionke . leczy- np antybiotyk

Tu masz racje. A w praktyce (zwłaszcza w bazach )szczepi oznacza podaje Draxxin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

No i fajnie ;) ja dalej będę utrzymywał zdanie, jak ktoś kupi truchło lub cielaki które mają wpakowane w siebie całe tablice Mendelejewa to niech tylko pretensje ma sam do siebie że to kupił ;) wystarczy się trochę pokręcić, popytać, sprawdzić w internecie i wszystko można się dowiedzieć .. niedaleko też jest duża firma co mają cielaki w dobrych cenach a czemu tam nie kupię ? Bo już od kilku słyszałem że te cielaki są ładne i zdrowe dopuki są tam u nich i do puki są gnane lekami 

A zdradź mi w jaki sposób można stwierdzić ze cielak ma cała tablice mendelejewa w sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podają to tylko po to że jak pojedziecie po cielaki to żeby nie było kaszlu i goraczki. jeśli podadzą dobrze czyli 1cm na 40kg to super. bo na tym zyskacie. najgorzej jak dawka nie pełna. A takie podawanie antybiotyku to nie profilaktyka tylko metafilaktyka. można mu w oczy spojrzeć lub zapytać. A o badaniach krwi słyszałeś kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Każdy jest kozak, madry, cwaniak jak jego coś takiego nie dotknęło, a jakby mu sie stało to płakałby jak bóbr.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

A zdradź mi w jaki sposób można stwierdzić ze cielak ma cała tablice mendelejewa w sobie?

Tak jak napisałem ;) wystarczy się dowiedzieć opinii o danym sprzedającym .. jak ktoś ma dobre opinie i ludzie dobrze o nim mówią to raczej gówna nie sprzeda żeby sobie opinie popsuć ;) a taki co sprzedaje zdechlaki do dalej będzie je sprzedawać w "dobrej cenie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bój się. każdemu zdychało. nawet mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

No i zdechło to usiadłeś i płakales ? Zdechł do zdechł ... Kupuje się innego na te miejsce i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój sukces tkwi w dobrym lekarzu. na tym zakończymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
4 minuty temu, kali2107 napisał:

mój sukces tkwi w dobrym lekarzu. na tym zakończymy.

No widzisz ja miałem szczepić w ciemno  kotki i pieski to jest interes dla doktorów  a nie szarpanie się z bydlakami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsnow    24

Tak bo na AF jedno zdanie mnie rozjebało. Stanowczo i zdecydowanie lecz bez zbędnej agresji. To było dawno stosuje i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wez sie podziel tym mottem zyciowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
8 godzin temu, kali2107 napisał:

mój sukces tkwi w dobrym lekarzu. na tym zakończymy.

Powiedz czym szczepisz? Co prawda koszt u mnie po 100zl na sztukę ale przyznam że szału i całkowitego spokoju niema. 

U mnie wizyta lekarza do cielaka to koszt 150 zł i za każdym razem to samo więc kto zarobi na byku jak choruje już wiadomo..


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

U mnie szło to BOVIPAST RSP być może za wcześnie się poddałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jest chorób  że głowa mała, jeden cielak z kryptosporydiozą wystarczy w kojcu

nie zazdroszczę mleczarzom i nie zazdroszczę rolnikom co cielęta muszą kupić na opas , wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Po ile za byki 800 kg płacą ???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj