DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

ciastek12    44
DANDYS napisał:

Poleci ktoś jakieś dobre mocne zawiasy do bramy z bydlakami? Zawias toczony fi 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Myślę, że nie do końca tak będzie jak zmniejszy się hodowla. Pszenica rzepak kurkurydzą się obronią. Gorzej ze zbożami paszowymi Pszenżyto żyto jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
3 godziny temu, zkordalski napisał:

Dokładnie tak będzie kukurydza teraz u znajomego ma 42% a pogoda marna

U mnie 24, ale jak przejdzie przez kombajn to wiadomo że więcej złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, thefarmer napisał:

Myślę, że nie do końca tak będzie jak zmniejszy się hodowla. Pszenica rzepak kurkurydzą się obronią. Gorzej ze zbożami paszowymi Pszenżyto żyto jęczmień.

Susza na Ukrainie i swirus podniósł ceny zboża. Polatalem ostatnio trochę po regionie sporo budynków bez produkcji zwierząt. Tam gdzie rosły trawy jest zboże i rzepak u dwóch sam odkupilem resztki bydła co lepsze. Zostaje mleko i kurniki kredytowane na dwa pokolenia .ziemia co jeszcze w obrocie po 70 koła brali na pniu dziś w tej samej okolicy za 40 rok się buja po olx. Powietrze z tego nadmuchanego balona zwanego rozwojem zaczęło schodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

u mnie w okolicy podobnie  kilka gospodarstw zlikwidowało bydło a Ci co wcześniej zlikwidowali było to teraz ziemia w dzierżawę albo na sprzedaż i do miasta - ciekawe co zrobią jak ten koronaswir przyciśnie  - pewnie na wieś po worek ziemniaków po prośbie. myślę ze niejednemu oleju do głowy za kilka lat się naleje przez żołądek, ale będzie to juz po ptokach, nie będzie do czego wracać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Piteriiv napisał:

u mnie w okolicy podobnie  kilka gospodarstw zlikwidowało bydło a Ci co wcześniej zlikwidowali było to teraz ziemia w dzierżawę albo na sprzedaż i do miasta - ciekawe co zrobią jak ten koronaswir przyciśnie  - pewnie na wieś po worek ziemniaków po prośbie. myślę ze niejednemu oleju do głowy za kilka lat się naleje przez żołądek, ale będzie to juz po ptokach, nie będzie do czego wracać, 

Ja tam swoje 12 ha o ile mi zdrowie pozwoli być może będzie przeszczep będę uprawial. Juz mam pewne plany być może ze będę pierwszy w powiecie żeby założyć plantacje owoców np wisni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pług co kupiłem to od kurnikarza ma 4kurniki na brojlery i powiem wam miały te budynki z 10lat max i mówi że cały rok stoją puste bo by zbankrutował jak by miał mieć kurczaki i sprzedje Tera maszyny dopiero prubuje bo mówi z czegoś trzeba żyć i sam gadał żeby nie teście i renty to do gara by nie miał co włożyć i tak to wygląda a patrzę w koło wszędzie kurniki a on mówi że hodują ci co muszą bo budynki jeszcze nie spłacone ale nie wie z czego dokładają.... Więc wszędzie zaczyna być słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te jego stoją puste i hula wiatr ... widziałem na własne oczy . Gadał że jego kilogram kosztuje około 2.9 a cenę dostał ostatnim razem 2.2 więc zakończył . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
40 minut temu, zkordalski napisał:

Te jego stoją puste i hula wiatr ... widziałem na własne oczy . Gadał że jego kilogram kosztuje około 2.9 a cenę dostał ostatnim razem 2.2 więc zakończył . 

Ta a żyją na poziomie ludzie robią a oni wczasy chaty nowe auta nowe, a my doimy krowy 2 razy dziennie i z nas się śmieją ze wieśniaki aby do tego się nadają, a ich jest stać na pracowników i życie na poziomie, to jak to się dzieje wytłumacz? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Pług co kupiłem to od kurnikarza ma 4kurniki na brojlery i powiem wam miały te budynki z 10lat max i mówi że cały rok stoją puste bo by zbankrutował jak by miał mieć kurczaki i sprzedje Tera maszyny dopiero prubuje bo mówi z czegoś trzeba żyć i sam gadał żeby nie teście i renty to do gara by nie miał co włożyć i tak to wygląda a patrzę w koło wszędzie kurniki a on mówi że hodują ci co muszą bo budynki jeszcze nie spłacone ale nie wie z czego dokładają.... Więc wszędzie zaczyna być słabo

Mój kuzyn miał 100 opasow, do tego 40 loch plus wszystkie świnki odchowywane,  a teraz ma po 20tysiecy gęsi. I co nie opłaca sie? Wuja na fermie brojlera ma 5tysi wypłaty a robi ich tam 8 na 20 kurników. Wiec Ci co maja te kurniki to pewnie dokładają z etatu w biedronce😂😂😂

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Na kurczakach to kasa była,ale wiem że od kiedy zaczął się koronawirus na wiosnę to jest nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiec tam stoją puste jeźdzcie wstawić gośc miał normalny domek normalne auto i starego cae mx 150 koni nie było basenów kostki willi w tle ziemi 100 hektarów gadał że ma całe 20 i robi to teraz w bezorce .  Na pewno są i biznesmeni  co mają owe te rzeczy i dobra ale ten nie miał .  Tak samo na świnkach był moment że kasa wylewała im się z butów a teraz lament i płacz na wstawce jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

za dużo żywnosci trafia przez sieci marketów do konsumentów i to te sieci dykyują ceny , mamy najniższe ceny bydła i trzody chlewnej w europie , o ile bydło to eksportujemy i tu bedziemy narażęni na niskie ceny to z trzodą jest coś nie tak ceny najtansze a import dalej idzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No na kurczakach jest ciezko od marca. Znajomy 3 lata temu postawil na 80 tys kurczakow za 4 mln zl 2 kurniki. W marcu kwietniu 2.2 zl kontraktacja a koszty  3 zl. 

Od maja  zaczelo byc lepiej na zero wychodzil. A obecnie przy 2 fali korony i kosztach paszy 3.2 zl a kontraktacja 2.7zl.

Postawic pustych nie moze bo kredyty. Pasze i kurczaki na kreche dostaje, nastepne dlugi bierze. I ma nadzieje ze to jakos szybko minie. Ale gdy bank, paszarnia lub pisklaki piwiedza stop bo jestes nie warty to bankrut calkowity. Przez pierwsze 2 lata byla dobra kasa. A teraz tak wyglada wlasnie biznes na kurnikach.

Moga miec ladne domy, samochody ale to z czasow sprzed korony. Teraz dokladaja z kredytow lub pozyczek. A budowy i pozwolenia na nowe kurniki sa zaczete z 3-4 lata temu. I budujac je majac nadzieje ze za miesiac, pol roku bedzie lepiej.

Korona praktycznie wszystko w rolnictwie doluje. Tylko rzepak, pszenica i mleko trzyma sie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

troche nie na temat ale np . kurczaki czy sielski czy zagrodowy czy chów bez antybiotyków cene trzyma  .                                kika lat temu było troche szumu o bydle QMP to w ogóle jeszcze działa ten program 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

działa prezesi i kolesie kasę biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Witam wszystkich. Mam pytanie :czy przy obecnych cenach pszenicy i innych zboz oplaca sie sprzedac kuku mokra czy lepiej zakisic dla opasow dolozyc bialka np sruta rzepakowa a pszenice sprzedac. Ilosci kuku 2ha a cena za mokra 400brutto. Jakie macie opinie o kiszonym ziarnie dla opasow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
2 godziny temu, Bugii napisał:

No na kurczakach jest ciezko od marca. Znajomy 3 lata temu postawil na 80 tys kurczakow za 4 mln zl 2 kurniki. W marcu kwietniu 2.2 zl kontraktacja a koszty  3 zl. 

Od maja  zaczelo byc lepiej na zero wychodzil. A obecnie przy 2 fali korony i kosztach paszy 3.2 zl a kontraktacja 2.7zl.

Postawic pustych nie moze bo kredyty. Pasze i kurczaki na kreche dostaje, nastepne dlugi bierze. I ma nadzieje ze to jakos szybko minie. Ale gdy bank, paszarnia lub pisklaki piwiedza stop bo jestes nie warty to bankrut calkowity. Przez pierwsze 2 lata byla dobra kasa. A teraz tak wyglada wlasnie biznes na kurnikach.

Moga miec ladne domy, samochody ale to z czasow sprzed korony. Teraz dokladaja z kredytow lub pozyczek. A budowy i pozwolenia na nowe kurniki sa zaczete z 3-4 lata temu. I budujac je majac nadzieje ze za miesiac, pol roku bedzie lepiej.

Korona praktycznie wszystko w rolnictwie doluje. Tylko rzepak, pszenica i mleko trzyma sie jeszcze.

przez pierwsze dwa lata była kasa bo miał karencje w spłacie kredytu i zamiast myśleć o kredycie to fiukał przez te dwa lata bo kasy miał a teraz płacz, lament i zgrzytanie zębami.jak się podchodzi do inwestycji trzeba sobie policzyć ile na tym interesie będzie przychodu a ile zysku bo przychód to nie zysk a wielu o tym zapomina.i trzeba założyć różne warianty że może coś podrożeć czy może coś stanieć i zastanowić się 10 razy zanim się wejdzie w wysoki kredyt inwestycyjny a nie później płakać i narzekać że świat jest zły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16

Rozmawiałem z niedawno z gościem który ma nieduży kurnik. Lokalna ubojnia wstawia mu kurczaki daje pasze i weta. Gość ma od sztuki. Jest zadowolony i mówi że  gdyby  nie wiek to by rozbudował kurnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

ABP Tykocin Krowy 10,20 jalowki 11,40 a byki 12,80 netto

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Chyba pustawo na zakładach, bo dzisiaj sami dzwonili i pytali czy czegoś nie ma... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby mieli to dawno by darli hfa po 5 bo pandemia i kryzys i uj go wie co jeszcze. Za długo jechali na granicy opłacalności  i pazerność bokiem wyłazi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj