DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

juzek89    112
7 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A ktoś ci karze do nich sprzedawać ? U nas jest do nich sprzedawane bo do skupu jest 10km i przyjadą po każdą sztukę nie ważne czy 900kg byk czy 300kg zdechlak 

A czy ja piszę że ktoś mi krze tam sprzedawać? Poprostu pytam grzecznie po co dodatkowe kontrole i kłopot jak cena słaba. Czyli prawdziwy powód sprzedaży to skup pod nosem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Kentar napisał:

Opowiem historie.

Przypadkiem poznalem kierowce ktory zbieral bydlo na OSI.

Jak tylko sztuka lekko kulala to jej nie zabieral bo nie musi.

Dostawalem telefon i adres, 100 dla kierowcy.

Koniec historii. :))

Kurde myślałem że będzie dłuższA historia ,ledwo otworzyłem chipsy i już koniec 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Chociażby takimi jak opisał @Kentar

U nas praktycznie się takie nie zdążają to nie wiem ;) rok temu był byk z rozerwanym "mięsem" na łopatce bo wyszły w nocy i o coś zahaczył to zabrało bez żadnego "ale" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

U nas praktycznie się takie nie zdążają to nie wiem ;) rok temu był byk z rozerwanym "mięsem" na łopatce bo wyszły w nocy i o coś zahaczył to zabrało bez żadnego "ale" 

Dobra, Soltysowi na pewno bardziej chodzilo o sztuki ktore MOGA SIE POLOZYC PRZED DOJAZDEM DO KONCA PODROZY.

Rozerwanego lekko w ktoryms miejscu byka kazdy zaklad przyjmie, ewentualnie pare kg miesa pojdzie w dol i nikt slowem nie mruknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile w łódzkim jałówki ?,krzyżówki z AN tłuste jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Nic innego

Tato ma blisko to po co szukać dalej

I co z tego że ma ? Ja tak samo mogę poszukać inny skup żeby tam sprzedać dla porównania ale po co ? Po co szukać ja tu można sprzedać ...

W okolicy też większość sprzedaje do osi nawet tarczy co mają po 80-100 szt.

1 minutę temu, Kentar napisał:

Dobra, Soltysowi na pewno bardziej chodzilo o sztuki ktore MOGA SIE POLOZYC PRZED DOJAZDEM DO KONCA PODROZY.

Rozerwanego lekko w ktoryms miejscu byka kazdy zaklad przyjmie, ewentualnie pare kg miesa pojdzie w dol i nikt slowem nie mruknie.

Nie wiem, nie pamiętam zeby taki był kiedyś sprzedawany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
3 minuty temu, Kentar napisał:

MOGA SIE POLOZYC PRZED DOJAZDEM DO KONCA PODROZY.

 

Takie idą w kontener i to bez gadania. Znajomi oddali tam jakiś czas temu jak szukali alternatywy za WUJA i co? Na starcie 2 słabsze jałówki takie bez ropnia czy innych niespodzianek, bez karencji taki PŁUCNIAKI POSZY W kontener

Dlaczego? Same bez problemu weszły na auto-sam to ładowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Takie idą w kontener i to bez gadania. Znajomi oddali tam jakiś czas temu jak szukali alternatywy za WUJA i co? Na starcie 2 słabsze jałówki takie bez ropnia czy innych niespodzianek, bez karencji taki PŁUCNIAKI POSZY W kontener

Dlaczego? Same bez problemu weszły na auto-sam to ładowałem

W takich sytuacjach polecam sie milo znajomemu usmiechnac w agencji i poprosic o sprawdzenie czy sztuka poszla w kontener tylko na kwicie od lekarza... :) Fajnych rzeczy idzie sie czasem dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Wiemy wiemy

Dlatego osi już nie bierze ,wnioski sami sobie wyciągnięcie 

 

 

Aaaa i kwit nie był od lekarza tylko info z firmy

Edytowano przez soltys48
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Nikt bezinteresownie nie jeździ po całej Polsce i zachęca do współpracy kusząc jakimś sliskim papierem. Śmierdzi to na kilometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo papier może być chiński ,A z stamtąd wszytko śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1294
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Ciekawe rzeczy

I ty tego nie widział? Kobylin tak robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Juz tu kiedys jakies madrosci ktos pisal, ze wywieraja nacisk poziomujac samochod i sie waga rozni, ale jak to ma dzialac na logike zaden nie umial wytlumaczyc, aby jebnac glupote.

Tak samo da sie zwazyc samochod z przyczepa BEZ ROZPINANIA nawet jesli sie nie mieszcza.

Samochod zjezdza z wagi, stoi sama przyczepa, samochod przed waga ciagle podpiety- wystarczy wypoziomowac samochod tak, ze dyszel bedzie w poziomie i wszystko ladnie rowno wazy.

Wazylem sie tak dziesiatki razy jako kupujacy i sprzedajacy i wszystko zawsze pasuje.

Edytowano przez Kentar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
54 minuty temu, Kentar napisał:

Opowiem historie.

Przypadkiem poznalem kierowce ktory zbieral bydlo na OSI.

Jak tylko sztuka lekko kulala to jej nie zabieral bo nie musi.

Dostawalem telefon i adres, 100 dla kierowcy.

Koniec historii. :))

Ty chyba chcesz polożyć kres hodowli bydła przez doprowadzenie rolników do zawału serca i rozstroju emocjonalnego 😆 czekaj no niech tylko kanalia to zobaczy zaraz zostaniesz grzecznie widełkami poproszony o namiary tego kierowcy i razem z handlarzami ugotuje go w smole😂😂😂

  • Haha 1

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Kanalia zabierze galezie swoim reniferom zeby stos z handlarzami i kierowcami sie lepiej palil.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
10 minut temu, soltys48 napisał:

Może powietrza dopompowuje i tym sposobem robi wyższa tare.?    

Jeśli waga najazdowa jest sprawna i auto ,zestaw, tir stoi prawidłowo to nie ma opcji manipulacji takiej wagi. Szalkowej bądź elektronicznej. Wiem to na 100 procent. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

@Kentar  w stu procentach się z tobą zgadzam sam na nie jednej firmie jeżdżąc z dwuośka byłem ważony w ten sposób i tak jak napisałeś dyszel musi być w poziomie żeby nie prężył a żadne powietrze nie ma tu nic wspólnego bo więcej nie dopompujesz niż wejdzie w butle a bez powietrza na wage nie wjedziesz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
1 godzinę temu, mikcom20 napisał:

już tu był kiedyś taki specjalista od wagi stacjonarnej 1 tonowej z barierkami wkoło i do góry, co twierdził że byk na wadze tymi barierkami o chmury się zapierał i cięższy był. Dawno to było i szczegółów nie pamietam ale @chuck00 to chyba nie ty ? Ktoś może przypomni to. W okolicy cena spadła o 20gr do poprzedniego tygodnia.

Nie, ja tego nie pisałem. Rzadko tutaj zaglądam.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chuck powiedz proszę jak można zmienić wagę składu stojącego na wadze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kentar napisał:

Opowiem historie.

Przypadkiem poznalem kierowce ktory zbieral bydlo na OSI.

Jak tylko sztuka lekko kulala to jej nie zabieral bo nie musi.

Dostawalem telefon i adres, 100 dla kierowcy.

Koniec historii. :))

Jestem oburzony!!!!!!!! Kentar a ja Cię miałem za grzesznika ale do na wrócenia a Ty już w piekle masz miejscówkę

Kto zapłacił kierowcy krętaczowi 100 zł TY ?????

Zapłacił bidny rolnik którego ty potem okradłeś 1000 zł za kulejącego zwierzaka.

Dla Ciebie i kierowce ukarać jak starożytnym babilonie Litr rozpuszczonej soli wlać w gębe, nerki wysiadają po 2 dniach krwawy mocz i smierć w meczarniach po 3 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj