Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od kilku dni mam problem z ciągnikiem marki Same a dokładnie z modelem 76 dorado classic. Problem polega na tym że zapala mi się kontrolka jak na zdjęciu (zdjęcie nie z tego ciągnika tylko z internetu). Kontrolka zapala się zaraz po odpaleniu ciężko działa wspomaganie i po dłuższej pracy na włączonym WOMie przestaje się kręcić tak jak by nie miał siły. Wyjścia hydrauliczne działają dobrze, olej jest (zmieniany 2 miesiące temu), pompa hydrauliczna nie wyje. Nie mam pojęcia co to może być i jaki związek ma WOM ze wspomaganiem, może ktoś z was miał podobny problem lub może coś doradzić. Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

IMG_20190610_144507.jpg.f5612178f46562573172d7ce0e7cbb6a.jpg

Opublikowano

Kontrolka jest od drożności filtra oleju więc może przez to, że zrobiło się chłodno zwiększyły się opory na filtrze i stąd te problemy (choć myślę, że skoro olej był wymieniany to i filtr też jest nowy). W moim Lampo  przy ujemnych temperaturach też kierownica ciężko chodzi ale chwilę trzeba poczekać po odpaleniu i wszystko wraca do normy. Jeśli chodzi o WOM to przyczyną może być właśnie zbyt duży przyrost ciśnienia na filtrze.

Opublikowano

Ciekawe na jaki olej był wymieniony. Na początku w same roller-że jak nie wiedziałem to wymieniłem na taki jak zaleca producent i pierwsza zima po wymianie i kontrolka przez 3-4 min świeciła zawsze na zimnym po odpaleniu. Spuściłem na wiosnę ten olej i  wlałem jak najrzadszy na jaki mnie stać i od lat mam spokój. Niestety już nazwy oleju nie pamiętam, fusha był.

Opublikowano

Filtr oleju też wymieniony ale nie na oryginał może to wina tego. Posiadam ten ciągnik od 2011 i tak miał w zimę przez kilka minut a teraz jest cały czas na wysokich obrotach tylko nie ale po pewnym czasie nie działa wspomaganie. Dodam jeszcze że kilka razy zadziało się przed wymianą (oleju i filtra) tylko że później  był mało używany i po wymianie też kilka razy. Olej bodajrze fusch 10w40 hydrauliczno przekladniowy 

Opublikowano

Jak na rozgrzanym oleju ta kontrolka zapala się to trzeba szukać. Na początek stary filtr wkręć i zobacz co się dzieje. Jak bez zmian to weź stary filtr przetnij, wywal środek, pospawaj go i wkręć i zobacz czy kontrolka się świeci. Jak świeci to smok w skrzyni zapchany lub pompa do roboty. A jak nie świeci to olej za gęsty.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez kadol
      Cześć, planuję stworzyć dokładny model 3D ciągnika Ursus C360 w programie Fusion 360, który byłby dostępny dla wszystkich. Dzięki temu każdy mógłby projektować własne modyfikacje i zlecać ich wykonanie, bazując na rzeczywistych wymiarach, bez ryzyka, że podczas pracy zabraknie miejsca i trzeba będzie na nowo przemyśleć niektóre rozwiązania, co mogłoby generować dodatkowe koszty. Uważam, że takie dane mogłyby być przydatne dla szerszej społeczności, ponieważ, patrząc na projekty takie jak Zduntrac, widać, że ludzie mają ciekawe pomysły na tworzenie nowych rzeczy na sprawdzonych konstrukcjach.
      Zanim jednak zacznę, chciałbym się upewnić, czy nie duplikuję czyjejś pracy. Czy ktoś wie, czy istnieje już dokładny model Ursusa C360 (mam na myśli każdą najmniejszą część, nawet podkładki)? Jeśli taki model już istnieje, bardzo proszę o link.
      Z drugiej strony, brakuje mi dokumentacji technicznej, szczególnie przekrojów i wymiarów poszczególnych części. Czy ktoś z Was wie, gdzie można takie dane znaleźć, kupić lub czy są one gdzieś dostępne? Ostatecznym rozwiązaniem byłoby rozłożenie mojej starej "sześćdziesiątki", wykonanie pomiarów i przeniesienie ich do Fusion 360, ale to byłaby ostateczność, której wolałbym uniknąć.
      Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
    • Przez artur04c
      Witam, 
      Szukam wilgotnościomierza do zbóż i jest na rynku nowy za 700 zł, ale podejrzewam, że jest chiński. Czy jest sens taki kupić? Są używane Dramiński, ale nie wygląda to za ciekawe w użytkowaniu (bardziej pasuje on stacjonarnie) i jak to z używanymi modelami bywa tego nikt nie wie. Tak samo są modele, które mielą, a inne tylko na docisk. Które polecacie ? Pozdrawiam.  
    • Przez PaweCigo
      Dzień dobry
      Jakiś czas temu kupiłem stary ciągnik rolniczy do użytku hobbistycznego. Skończyłem remonty i ogarnięcie jego ale mam problem z oponami - są krzywe i biją podczas jazdy (tylne). Przy 14km/h jest w miarę ale przy 20 już średnio da się jechać. Jak podniosę na lewarku to biją ale nie liniowo ale tak jakby w jednym obszarze były "wytarte".
      Chciałbym jeszcze trochę na nich pojeździć bo jak już będę zmieniał to pasowały by wypiaskować obręcze, rotor i a dodatkowo one wyglądają całkiem nieźle. Słyszałem, że to może być efekt długiego postoju ale czy da się coś z tym zrobić?
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v