Skocz do zawartości
bolid20

Pielniko - Obsypnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolid20    35

Mam pytanie bo nie znalazłem takiego tematu. A mianowicie gdzie w waszych pielnikach znajduje się ta gęsiostópka, co podcina ziemię na środku redliny?? Bo różnie już widziałem, że albo jest na środku albo za obsypnikiem. Pytam bo ja mam na środku ale czasami jak jest wilgotno to się tam zapycha bryłą.

1210    0

Cześć

Jeśli masz taki czerwony pielnik trzyrzędowy to taki jak mój i ja mam taki patent. Przejeżdżam nim tytoń. Stare gęsiostópki dałem zaraz za kółko na środku. Natomiast nowe dałem na tył tam gdzie się wkłada do obsypywania ziemniaków. Następnie do 30-tki zamiast normalnego cięgna dałem od 60-tki przez co mogę go głębiej puścić. Przez to tytoń ma więcej powietrza, szybciej ziemia obsych i nie ma aż tak dużego problemu ze zgnilizną tytoniu.

wojno33    8

Ja posiadam pielniko-obsypnik Bometa. Gęsiostópki są w nim na końcu nie zapycha się, ogólnie b. dobry sprzęt takie 2 w 1

Wiadomość z agroFakt.pl

damjan15    0

Dobra chłopy doradźcie w jakiej firmy pielnik mam uderzyć? Bo już sam nie wiem :( boję się że te tańsze mogą mieć słabe ramy. Ostatnio specjalnie jeździłem do Słomczyna na giełdę ale tylko jeden koleś miał pielniki jeden za 700 a drugi za 800 i mówił że ten za 700 jest cieńszy i to koleś ramy zapomniał wrzucić :lol:. Najgorzej że u mnie w mieście jest tylko jeden punkt sprzedaży maszyn i to u chłopa nie kupię za nic. Ma na stanie Bomety raz ojciec zachodzi i są po 780 w sobotę ja zajeżdżam z ojcem już dokładnie oglądam i raptem po 900 <_< to sami rozumiecie. http://allegro.pl/pielniko-obsypnik-wzmocniona-rama-3-nowy-solidny-i1533658116.html?source=oo co myślicie o takim sprzęcie? Oczywiście ma być 3 rzędowy :D

lampo 60    1

chyba najlepiej zakupic stary wielorak do buraków i tam załozyc sobie redła i gesiostópki. Tam stal jest kilka razy lepsza niz w tych nowych pielnikach. Ja własnie na cos takiego czyham, ale gdzies niedaleko zeby opłacało sie po to jechac :P

damjan15    0

Kurde te wieloraki to więcej stoją niż te nowe :lol: i mi 5 za duża u mnie 3 rzędowa będzie się nudzić ;) A nie orientujecie się czy Bomet u siebie na placu nie prowadzi sprzedaży maszyn ??? :)

Edytowano przez damjan15

bolid20    35

A nie wie ktoś może, gdzie moge kupić zgrzebła do obsypnika?? To są te "pazurki" co idą za obsypnikiem i wzruszają ziemię na wierzchu redliny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez Kamil97
      Jakie znacie sadzarki i jaki Waszym zdaniem są najlepsze, i łatwo o nie do części i, które się najczęściej nie psują??
    • Przez maciek31
      witam.w zeszłym sezonie kupiłem neptuna.problem w tym że obydwie opony są jakieś inne nie kierunkowe.wiem że kombajn oryginalnie ma opony prążkowane.powiedzcie czy warto je zmieniać na oryginalne czy dać sobie spokój.co myślicie o tych oponach?
    • Przez eddi87
      Witam Ponownie, potrzebuję kupić kopaczka do ziemniaków bo już mnie denerwuje ciągłe co roczne pożyczanie po ludziach. Dla siebie na 20 arów ziemniaka i może cebulę czy trochę marchwi lub pietruszki żeby wykopać. Raczej tej dużej na dwa rzędy nie biorę pod uwagę, skłaniam się ku mniejszej i pytanie do was która będzie lepsza spośród trzech pokazanych na zdjęciach?
      1

2

3

• Przez GRZES1545
      Może macie jakiś prosty sposób na wymianę zębatek napędowych długiej taśmy.