5714mf255

problem z odpaleniem Ursus 5714

Polecane posty

5714mf255    32
witam mam problem z 5714 nie odpala bywa tak że x razy zimny czy ciepły odpala a nieraz słychać tylko pykanie automatu i cisza sprawdzona masa akumulator nowy żelowy wymieniłem rozrusznik i stacyjkę i ciągle to samo ktoś ma może jakiś pomysl proszę o pomoc

5714mf255    32

wszystkie końcówki rozrusznik, stacyjka i klemy nowe poprosi zarabiałem dlatego piszę tutaj podejrzewam że może to być blokada na skrzyni tylko nie mogę go znaleźć że na biegu nie można odpalić ale wtedy nie ma żadnego dźwięku a tutaj jest kliknięcie automatu i cisza

próbowałem na krótko na rozruszniku wsówka która wzbudza rozrusznik dać bezpośrednio 12v reakcja ta sama kliknięcie automatu i to wszystko

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    469

Wg. mnie, masz problem z masą lub przewodem prądowy od akumulatora. Skoro drugi rozrusznik robi to samo nawet na krótko to żadne zabezpieczenie ma nic wspólnego. Na skrzyni masz czujnik położenia luzu i jeśli byłby jego wina to automat byłby cicho. Rozrusznik wymieniłeś z automatem?

pawel100474    17
3 godziny temu, 5714mf255 napisał:

wszystkie końcówki rozrusznik, stacyjka i klemy nowe poprosi zarabiałem dlatego piszę tutaj podejrzewam że może to być blokada na skrzyni tylko nie mogę go znaleźć że na biegu nie można odpalić ale wtedy nie ma żadnego dźwięku a tutaj jest kliknięcie automatu i cisza

próbowałem na krótko na rozruszniku wsówka która wzbudza rozrusznik dać bezpośrednio 12v reakcja ta sama kliknięcie automatu i to wszystko

weź na krótko i zmierz wtedy napięcie na cewce rozrusznika jak jest 12 v i nie spada to rozrusznik nie pobiera prądu i wina albo rozrusznika albo bendix nie wchodzi w wieniec

Agrest    11990

Według mnie automat wadliwy. 

Daje odgłos ale nie zazębia. To jest pierwsza rzecz która się psuje. I od tego wymianę bym zaczął. 

Na pewno nie zaczynałbym od wymiany rozrusznika. 

niebieski    31

1) Elektromagnes ma w sobie zwore przez którą przepływa prąd na rozrusznik po wyrzuceniu zębatki, jeśli styki na zworze będą przypalone to elektromagnes wyrzuci zebatka, ale nie poda prądu. Wymienić elektromagnes. 

2) zawieszają się szczotki w rozruszniku. 

akmaly    469

Czytałeś co autor napisał?

"sprawdzona masa akumulator nowy żelowy wymieniłem rozrusznik i stacyjkę"

Zmienił bo miał problem który nie ustąpił, a wy dalej teorie działania.

5714mf255    32

problem rozwiązany za "10zl" kabel żółty do wzbudzenia rozrusznika od stacyjki podtarty raz łączył dobrze raz nie wymieniony na nowy i działa idealnie jak z fabryki najprostsze rozwiązania przychodzą najpóźniej

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez thesykacz
      Witam. Pewnie temat byl przerabiany że sto razy ale nie czaje bardzo tematu a więc tak : w Ursusie 3512 mam alternator z samochodu z ciągnika wychodzą 3 kable czerwony czarny i na wsowke fioletowy w i to połączone do alternatora . Dziś kupiłem podobny tylko ma dwa piny na wsowke w starym miałem jeden pin. Nie wiem jak to podłączyć wsowke wkładam w jeden pin kontrolka świeci i nie gaśnie jak włożę w drugi pin kontrolka nie sieci na zgaszonym jak odpalę to się zaswieca. Tak i tak nie ładuje jak sprawdzam multimetrem. Tak to uruchomić żeby ladowalo i było ok? (Na foto stary alternator) nowy alternator drugie foto. 

• Przez Bartek3512
      Nie działa mi nagrzewnica i wycieraczki. 2 tyg temu był regenorowany rozruszni. Z automatu rozrusznika idzie czerwony kabel do skrzynki bezpieczników wycieczek i nagrzewnicy. Tylko w tym przewodzie nie ma prądu. Podejrzewam że jest źle podpięty bo chyba powinien być wpięty tam gdzie idzie plus z aku do rozrusznika. Pomoże ktoś
    • Przez erynio11
      Witam potrzebuje pomocy posiadam prasę New holland br 750  i mam problem ponieważ nie chce podać siatki
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam muszę kupić akumulator do ursusa 5314 na akumulatorze nie ma żadnej nalepki 
      jakiej mocy by był akumulator potrzebny do tego ursusa dodam że pracuje również zimą 
      jaka musi być pojemność akumlatora?
      i jaki prąd rozruchowy 
      z góry za ODPOWIEDZI BARDZO DZIĘKUJE
    • Przez Case
      Czy można przełożyć wtyczkę ISOBUS która jest przy prasie do ciągnika który nie ma takiego wejścia? Jak wymienić taka wtyczkę w ciągniku na Isobus? PROSZĘ O POMOC! 
      ZDJĘCIE nie powiązane z tematem 🙈

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj