pawel7711

odmiana pszenicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel7711    23
witam poszukuję jakiejś odmiany pszenicy wzamian za arkadię klasa ziemi 1, polecacie coś ciekawego?😃

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekZ058    114

nie potrzebnie zakładasz kolejny nowy temat o odmianach pszenicy bo już taki jest więc tam zajrzyj i popytaj a ze swojej strony mogę polecić Belisse lub Patrasa

Farmers123    1

Chłopie siej Arkadię znosi wszystko nawet 5 klasę ziemi , susze, późne siewy  i wszystko co złe. Jedno co trzeba to dobrze usztywnić i mączniaka przypilnować. Zawsze grube ziarno i jest mega wczesna , zawsze przyzwoicie plonuje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie strategie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?
      Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?
      Jak sądzicie, czy sezon 2020 przyniesie coś nowego w uprawie pszenicy?

Kontynuacja tematów: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/276137-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2019/ i https://www.agrofoto.pl/forum/topic/80-pszenica-ozima-i-jara/

• Przez RolnikZDobużka
      Czy mozna rozsiewać salerę amonową w czasie kwitnienia? 
    • Przez Przemo1
      witam. Może ktoś podpowie co z tym robić. Pszenica pryskana t1 i t2 Po t2 pojawił Sie ten problem .
    • Przez TheJanekTV
      Panowie taki o to chwast wyskoczył mi w pszenicy. Jednoliścienny... Pytanie dlaczego?
      Oprysk Lancet Plus 125WG w pełnej dawce/ilość cieczy 200l/ha
      Może to być spowodowane niskim ciśnieniem roboczym? Pryskałem na 2 bary.
      Jest to sporadycznie na polach jednak na jednym jest okropnie.
      Dodam że wszystkie dwuliścienne wzięło.
      Dlaczego tak się stało?
       Dodaj tag
    • Przez DawBor
      Witam,
      Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post.Mam 30 arów Pszenicy jarej Frajda ziemia to 5 klasa  zostala zwapnowana na jesieni , Przed siewem doglebowo został dany saletrzak, siarczan magnezu, polifoska. Problem jest taki że zboze od pewnego czasu ma czerwone liscie na samsym dale a im wyzej to zolknie - obumiera od dołu , zaczynaja juz zolnac koncowki liscia flagowego i wszystko idzie do gory. Na lisciach znalazlem duzo mszyc a liscie mają charakterystyczne waskie kreski brunatne. Wykluczam susze poniewaz u nas ciagle pada i jest zimno. Myslalem ze to brak skladnikow i zastosowalem oprysk mocznik + bor, miedz, mangan, cynk. nie zaszkodzilo ale roslina wgl nie przyswaja jakis skladnikow - stanela w miejscu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu co moze byc przyczyną, wydaje mi sie ze to grzyb albo mszyca tylko jest tyle tych chorob ze nie jestem pewien a nie chce wywalic pieniedzy w bloto.   

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj