Polecane posty

Gość   
Gość

tylko że dopłaty do niebieskiego nieba nic nie poprawią a jedynie pogorszą sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Niech zabierają i dopłaty, bo tak jak piszesz darmozjadów utrzymujemy którzy biorą kasy tyle co by suszowego na 5 lat było. I udają że nas tak wspierają . W Brytania wychodzi z tego dziadostwa, i z pewnością się  cieszą że  nie będą na Tuska wypłatę rypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to już sie robi patologia, jest dopłata do bydla a wprowadza sie program krowa 600 plus, to jest paranoja, chcą wiecej dopłacać do bydła ? jaki problem ? zwiekszyc stawke na bydło i tyle, ale nie trzeba nowe przepisy i nowych darmozjadów do kontrolowania tego burdelu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Grześ dobrze powiedział paręset tysięcy ludzi utrzymujemy a produkowane są tylko papierki a tak byłoby kogo zatrudnić np do zbierania truskawek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie.... Nie masz bydła i nie dostaniesz nawet jak zwiększa stawke więc po co ten dym ... Są dopłaty, są wymagania, chyba proste ? 

W końcu mamy wspaniały patriotyczny rząd... Nie prawdasz rejvas?... 🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dym ? dym to przylazłeś tutaj dopiero robic, jak w każdym temacie gdzie sie pojawiasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się podobają wszelkie dopłaty bo ja skorzystam i tyle.... daja trza brać i tyle... 

 

Się należy i tyle... 😂

Co tu metrkowac jak to nie my ustalamy co i jak. Tu trzeba pobierać jak daja... 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, rejvas napisał:

to już sie robi patologia, jest dopłata do bydla a wprowadza sie program krowa 600 plus, to jest paranoja, chcą wiecej dopłacać do bydła ? jaki problem ? zwiekszyc stawke na bydło i tyle trzeba nowe przepisy i nowych darmozjadów do kontrolowania tego burdelu 

No przecież to mają dawać za poprawę dobrostanu zwierząt

A najlepiej dopłaty bezpośrednie dawać tylko "prawdziwym" rolnikom ,którzy z tego korzystaj i utrzymują się z pracy w tym sektorze. jesteś na krus dostajesz dopłaty ,pracujesz to wypad za drzwi z Arimr . bo większość tych ludzi nie używi nawet szczura w śmietniku

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj nie pisz tak o koledze... 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Ursus932 napisał:

No przecież to mają dawać za poprawę dobrostanu zwierząt

czym wiecej dopłat tym wiecej patologii, albo czym wiecej socjalu tym wiecej patologii, patrz na zachodnie kraje, duży socjal = imigracja = patologia

 

19 minut temu, Ursus932 napisał:

A najlepiej dopłaty bezpośrednie dawać tylko "prawdziwym" rolnikom ,którzy z tego korzystaj i utrzymują się z pracy w tym sektorze. jesteś na krus dostajesz dopłaty ,pracujesz to wypad za drzwi z Arimr . bo większość tych ludzi nie używi nawet szczura w śmietniku

 słaby pomysł z tym krusem, bo wiele jest działalnosci gospodarczych na krus :D najpierw by trzeba zlikwidowac możliwosc zakładania firmy na krus, wywalic wszystkich takich do zus, a dopiero potem takie rzeczy robic, a najlepiej to zlikwidowac i zus i krus i wprowadzic jeden TANI system ubezpieczen dla wszystkich ....

jak widzisz nikt nie wprowadza prawdziwych reform w tym kraju tylko pudruje sie syfa, powieksza armie darmozjaów i kupuje głosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale więcej jest takich co pracują i tylko na dopłatach żerują , gówno produkują a jak nawet coś to tylko psują rynek

To nie tylko w tym kraju ,inni mają jeszcze więcej dopłat

U mnie w okolicy większość pracuje na kopalni albo elektrowni i to konkretne firmy , wiesz jakie tam są zarobki ,przywileje itp 😎,Ale prawie każdy kto ma po dziadkach ,rodzicach czy innych wujach redli w glebie aby dopłaty zgarnąć

Ja podałem tylko przykład że może powiązać to z krusem ,Ale może ktoś ma inny pomysł lepszy .nie ważne jak ważne żeby dostał to rolnik który utrzymuje się z ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Czy jest ktos w stanie w protokołu wyliczyć ile dostanę tego suszowego?

Mi w Agencji powiedziano, że to nie problem z brakiem pieniędzy a wątpliwości Agencji co do wiarygodności protokołów.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

A jaka filozofia wyliczyć? Stawki są znane, wszystko opisane ile komu przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Właśnie nie wiem jak z tą filozofią? Na jakimś spotkaniu też nie wiedzieli tylko mówili ,że " wszelkie niejasności rozstrzygane będą na korzyść rolnika" ale to było przed wyborami...

Chodzi mi o to: nie miałam ubezpieczonych upraw. Uprawiam zarówno zboża, które służą jako karma dla bydła mlecznego jak i mam łąki i pastwiska. Teraz tak, tym co mieli szkody 70% i plus oraz mieli obsadę bydła płacili niezależnie 1000 zł , czy przy mniejszych szkodach z obsadą bydła też płacili 100 %?

Oraz co ze zbożami skoro służą jako karma dla bydła a w nich miałam największe szkody...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie masz ubezpieczone, to na polach ze stratą ponad 70% dostaniesz 500 zł, a straty od 30 do 70% 250 zł. Łąki 500 zł przy ubezpieczonych uprawach polowych (np. zboża), a 250 przy nieubezpieczonych.  Swoją drogą żałować kilkunastu złotych do hektara, żeby ubezpieczyć chociaż od ognia... 

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

\No właśnie, to dlaczego Ci co mieli łąki i pastwiska 70 % i plus, bydło, oraz mieli nie ubezpieczone  podostawali po 1000zł? U nas nie bardzo chcieli w tym roku ubezpieczać, plus ja mam marny areał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TUZów się nie wlicza do ubezpieczonego areału, bo nie ma na rynku firmy, która je ubezpiecza. 50% upraw typu zboża, oleiste, okopowe itd. musi być ubezpieczone, żeby należała się pełna kwota odszkodowania. Nie ma od tego żadnych odstępstw więc jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to albo ściemnia albo miał ubezpieczone uprawy od jakiegoś ryzyka.  Nie wierzę, że nikt nie chciał Pani ubezpieczyć zbóż np. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń bardzo długo ubezpieczało z dotacją państwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12
10 minut temu, Piegus napisał:

TUZów się nie wlicza do ubezpieczonego areału, bo nie ma na rynku firmy, która je ubezpiecza. 50% upraw typu zboża, oleiste, okopowe itd. musi być ubezpieczone, żeby należała się pełna kwota odszkodowania. Nie ma od tego żadnych odstępstw więc jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to albo ściemnia albo miał ubezpieczone uprawy od jakiegoś ryzyka.  Nie wierzę, że nikt nie chciał Pani ubezpieczyć zbóż np. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń bardzo długo ubezpieczało z dotacją państwową.

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/pomoc-suszowa-2019-stawki-wnioski-terminy-produkcja-zwierzeca/

Tu sobie przeczyta... więc jak ktoś  miał obsadę to ubezpieczenie nie było potrzebne,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

U mnie w okolicy większość pracuje na kopalni albo elektrowni i to konkretne firmy , wiesz jakie tam są zarobki ,przywileje itp 😎,Ale prawie każdy kto ma po dziadkach ,rodzicach czy innych wujach redli w glebie aby dopłaty zgarnąć

wynika z tego ze trzeba całkowicie zlikwidować dopłaty a wtedy ziemia trafi na rynek

 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Mircia26 napisał:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/pomoc-suszowa-2019-stawki-wnioski-terminy-produkcja-zwierzeca/

Tu sobie przeczyta... więc jak ktoś  miał obsadę to ubezpieczenie nie było potrzebne,..

I wszystko tu jest elegancko wytłumaczone, tyle że przeczytała Pani artykuł do momentu, który Pani pasuje. Łąki 500 zł przy stratach ponad 70% i odpowiedniej obsadzie zwierząt (brak ubezpieczenia upraw polowych oznacza obcięcie stawki o połowę, czyli 250 zł do ha), straty 30-70% 250 zł przy odpowiedniej obsadzie zwierząt (brak ubezpieczenia upraw polowych oznacza obcięcie stawki o połowę, czyli 125 zł do ha).

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Więc tak, znajomy ma same użytki zielone, więc i też nie ubezpieczone , obsada jest, szkody 70% i dostanie po tysiąc zł. Jakby miał chociaż jakiś areał upraw polowych i  50 % z tego nie ubezpieczył dostałby po 500 zł?

Więc ja skoro jak pisałam całą produkcję roślinna skarmiam bydłem to dostanę tylko 50 % bo uprawy nieubezpieczone? I to jest OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo to wszystko patologia, nie powinno być żadnego suszowego, są tacy co nic nie robią w ziemii, dopłaty biorą i jeszcze na suszowe poskładali i dostali, dajta spokój co w tym kraju sie wyprawia .... 

teraz jak wprowadzą program krowa 600 plus to patyraki wpuszczą do stodoły jakies odpadowe krowy, byle sztuka była i bedzie 600 plus prawie 400 razem prawie 1000 zeta do sztuki i dobrostan pełną gebą bedzie leciał :D

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Identyczne zasady były w ubiegłym roku. On do ha TUZ dostanie 500 zł, a Pani 500 zł do ha zboża.  Krzywdy Pani nie ma, chytry dwa razy traci, skoro przy suszy szkoda było kilkunastu zł na ubezpieczenie upraw od ognia. Zresztą ubezpieczenie upraw jest obowiązkowe, żeby otrzymywać dopłaty bezpośrednie, kiedyś mogą sobie o tym przepisie przypomnieć i znowu będzie lament. 

"Artykuł 10c ustawy o ubezpieczeniu upraw wskazuje, że rolnik, który uzyskał płatności bezpośrednie w rozumieniu przepisów o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego, jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia obowiązkowego upraw od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych przez powódź, suszę, grad, ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne. W dalszej części ustawa stanowi, że obowiązek ubezpieczenia uważa się za spełniony, jeżeli od lipca roku następującego po roku, za który rolnik uzyskał płatności bezpośrednie, w okresie 12 miesięcy ochroną ubezpieczeniową objęte jest co najmniej 50% powierzchni upraw od co najmniej jednego z wyżej wymienionych ryzyk."

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

 A tu Pana oświecę, że dostał po 1000zł i gdzieś można to znaleźć w wypowiedziach Pana Ministra, który taką formę pomocy omawiał. Państwo uczy nas cwaniactwa, Tak samo będzie z planowanymi dopłatami do bydła i trzody, znowu będzie trzeba kombinować. A co z tymi co robią wiosenne orki, sieją w kwietniu nawet maju zboża? To tak jak opieka społeczna, jak pójdą do kogoś kto dba a nie jest zamożny, to nic nie dostanie. Podobnie z komisjami. No w tym roku mieli już z góry narzucone co do kategorii gleby. Komisja na polu stwierdziła u mnie, że 80% strat , a z racji na kategoryzację mogli napisać w protokole tylko 50 %. Więc po co w ogóle było powoływać komisje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj