Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Mam problem otóż mam żyto hybrydowe Dolaro które zostało zaatakowane strasznie przez rdzę brunatna choć wcześniej pryskalem na grzyba przed wykloszeniem. Po wykloszeniu grzyb nie chciał zejść żyto przekwitlo więc postanowiłem jeszcze raz opryskac na grzyba. Poleciał ambrossio 500 sc 0,25l na ha i corbel 750 ec 0,6 l na ha Po oprysku nie widać efektów a przede wszystkim mam wrażenie że nie rośnie ziarno w klosie poprostu jest cały czas takie niewyrosniete. I teraz mam do was pytanie czy ambrossio mógł wstrzymać rozwijanie się ziarna przez tebukonazol? 

Opublikowano
1 godzinę temu, AndrzejKowal napisał:

Mam problem otóż mam żyto hybrydowe Dolaro które zostało zaatakowane strasznie przez rdzę brunatna choć wcześniej pryskalem na grzyba przed wykloszeniem. Po wykloszeniu grzyb nie chciał zejść żyto przekwitlo więc postanowiłem jeszcze raz opryskac na grzyba. Poleciał ambrossio 500 sc 0,25l na ha i corbel 750 ec 0,6 l na ha Po oprysku nie widać efektów a przede wszystkim mam wrażenie że nie rośnie ziarno w klosie poprostu jest cały czas takie niewyrosniete. I teraz mam do was pytanie czy ambrossio mógł wstrzymać rozwijanie się ziarna przez tebukonazol? 

miałeś jakieś przymrozki w maju?

Opublikowano
6 minut temu, margoo78 napisał:

A może susza daje popalić.

Nie sądzę żyta w naszym regionie są naprawdę ładne i wyrosniete.  też nawozu nie zalowalem sypnelem 200kg n w czystym składniku. Widziałem potencjał w życie a taka kicha teraz z tym jeba... Grzybem 

Tak był mróz lekki wgl w tym maju były duże amplitudy 

Opublikowano
5 minut temu, soltys48 napisał:

a póżniej tj końcem maja?

Ale co mróz ma coś do teg9

1 minutę temu, soltys48 napisał:

Moje dolaro też miało potencjał i doopa, w kłosach z 23-24 pięterkami jest max połowa ziarna .Mróz i do tego zimny maj załatwił sprawę

Jaki plon osiagneles? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Ssyfjfjd
      Witam czy sialiście kiedykolwiek trawę po życie na kiszonkę, jeżeli tak to czy był z tego zadawalajacy plon i jaka to była trawa? Nie chcę kukurydzy bo dużo zwierzyny dzikiej
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez Konrad_Jestem
      Dobry, pierwszy raz żyto w życiu, która to faza?
      20.09 był siew, żyto dankowskie kalcyt.
       
      Pytam bo chciałbym skrócić i odgrzybić.

    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez Zetor53400
      Niedawno dowiedziałem się o istnieniu żyta jarego odmiana bojko .pytałem się wielu z was w inny temacie co zasiać wiosną , w moich planach był owies ale mi odradzaliście . ziemia to 6 klasa ,w listopadzie mógłbym pognoić pomiotem kurzym . Czy miał ktoś do czynienia z czymś takim , jak tak to napiszcie wszystko o nim
       
       
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v