Skocz do zawartości
roolnik89

Prasa z nożami czy bez??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
roolnik89    0

Zamierzam kupić prasę Variant 360 i zastanawiam się czy wziąć ją w wersji z nożami czy bez.. Będę nia prasować ok 80ha słomy i 40ha traw na sianokiszonkę do paszowozu.. proszę o Was o pomoc..

pawello15    0

wiesz z nożami zawsze lepiej bo już masz pociętą sianokiszonke a do paszowozu tylko wrzucić i nie musisz czekać az sie potnie.

druga sprawa to taka jaki masz traktor czy da rade z tymi nożami.

Przemko    20

Jeżeli masz zamiar kupić taką, prasę to już bym wziął ją z nożami, bo na pewno będziesz jej używał do sianokiszonki, a tak jak kolega wyżej napisał, rozdrobni Ci to potem w paszowozie nie będzi8e jej tak długo mieliło ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcoWzu    4

kolego bierz z nożami....ja też właśnie o takiej prasie mysle....jak możesz to napisz mi na Pw cenę tego modelu który sobie wybrałeś i skąd ją bierzesz....

Z góry dzięki

dawid0605    22

ja bym brał z nożami bo tak jak mówili koledzy zawsze będzie lepiej do sianokiszonki tylko musisz pamiętac ze z nozami ma wiksze zapotrzebowanie mocy. (z jakim traktorm ma pracowac? jaka moc?)

ursuss    12

A czy do jakiejś nie dużej prasy z nożami starczy 80 kM ??

roolnik89    0

będę brał tą prasę razem z ciągnikiem; jak na razie ma to być fendt309, ale zastanawiamy się czy nie lepszy był by 310. jak sądzicie, nie bedzie miał ciężko??

do MarcoWzu: prawdopodobnie jutro będę znał cenę to od razu ci odpiszę.

hodowca94    168

Bardzo jestem ciekawy ceny tego fendta 309 vario jak będziesz wiedział ile kosztuje to napisz może być na gg

Bierz tylko i wyłącznie z nożami! Im więcej tym lepiej. ;) Jaką bierzesz? My dziś po Orkelu rozdawaliśmy, bela się rozpadła w 30sek, a widłami się dobrze nosiło. Przy 2 pokosach(po 1.65) NH 96km nie czuł prasy z 20 nożami. Jak będziesz ostrzej dawał, to może się okazać za słaby w dużym wałku.

roolnik89    0

Cena prasy Variant 360 wynosi 114tys. zł netto,a cena modelu Variant 360 RC (z rotorem oraz nożami) to wydatek ok 125.000 zł netto. Oczywiście jest to cena na dzień dobry więc podlega negocjacji.

Cena Fendt'a to koszt ok 52 tys. euro netto

.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.