Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zbyszekexit

Ceres 95X

Polecane posty

zbyszekexit    0

Witam.

Jestem od nie dawna posiadaczem ciągnika jak w temacie. Rocznik 1993.

Mam niedobór oleju w skrzyni - mam w związku z tym pytanie.

1. Dolewać?? - jeśli tak to jaki olej polecacie.

2. Wymieniać całkiem - i tu też pytanie jaki olej zastosować i przede wszystkim ile??

Pozdrawiam.

dexterek    83

wymien calkowicie na jakis dobry hipol, GL-4 wystarczy. a ile? tyle zeby byl stan:)

tomu    4

Jeśli chcesz dolewać to szukaj jakiegoś oleju który dobrze się miesza z innymi, ale na twoim miejscu wolałbym wymienić na jakiś fuchs czy inny zagraniczny np. z Granitu, bo na tych polskich długo maszyna ci nie pochodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

redek    47

najlepiej wymienić, ale nie na Hipol, tylko na jakiś olej hydrauliczno-przekładniowy, ja w Ceres345 mam Agro Utto z Orlenu

dexterek    83

niewazne czy hipol z orlenu czy fuchs czy bp czy shell. wazne zeby spelnial jakies normy. w tym przypadku mysle ze GL-4 bedzie najwlasciwszy

matix19    0

Najlepiej bedzie jak wymienisz na nowy, i najlepiej na jakis zagraniczny, hipolu nie polecam.

zbyszekexit    0

najlepiej wymienić, ale nie na Hipol, tylko na jakiś olej hydrauliczno-przekładniowy, ja w Ceres345 mam Agro Utto z Orlenu

jak długo twój ciągnik pracuje na tym oleju i czy wspomaganie k. i skrzynia zachowują się poprawnie

redek    47

pracuje trzy lata, tyle go mam i nie ma żadnych problemów związanych z jakością oleju.Ten ciągnik nie ma oddzielnego zbiornika na olej hydrauliczny, dlatego stosuję olej przekładniowo-hydrauliczny

sylip    2

Straszne odgrzewanie kotleta, ale może się komuś przyda. Jak miałem Ceresa zalanego hipolem 80W90 GL4. Nic co związane z hydrauliką nie działało jak trzeba. Nawet biegi ciężko było zmieniać. Wymieniłem olej na Agro STOU 10W40 i dopiero zaczęło wszystko chodzić poprawnie. Po pierwsze Hipol jest za gęsty, a po drugie to tylko olej przekładniowy już teraz i nie za bardzo nadaje się do hydrauliki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować