piotrek202127

Jaką prasę kupić rolującą do ok. 35tys?

Polecane posty

Witam

Tak jak w tytule, jaką prasę kupić rolującą do 30-35 tys? Ważne żeby dobrze zbijała słomę, będzie pracowała prawdopodobnie z 82km ciągnikiem  lub 62km gdy 82km będzie zbierał bele.

Prasa roczne robiłaby z 400bel (mało ale chcemy mieć swoją). Chciałbym by prasa była łańcuchowa lub walcowo-łańcuchowa. Głównie prasowałaby słomę (300bel słomy, 100 zielonki)

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta prasa Deutz Fahr Rb 3.20 oc wydaje się podobna do Unii Famarol, a ja troszkę myślałem nad Unią lub właśnie starszym DF. Unia to polska prasa, ale słyszałem właśnie, że części są z tych DF. W okolicy jest kilka Unii i nie narzekają. Co sądzicie, warto kupić polską unię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodowa    1

unia niby wydziwila nowe modele ale to jest kupiona licencja od Deutz Fahr 99% uni to Deutz Fahr . Deutz Fahr prasa jest z lepszego materiału zrobiona . wiem bo mój wuj ma tako unię a ja deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie takie proste. Prowadzę gospodarstwo z ojcem. Dla mnie to nie problem aby kupić pasową ale tata nie chce. Boi się że będą pasy często strzelać i że ogólnie będzie droższa w utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli pasy sa dobre to tylko  bedzie twoja wina jezeli zaczna  szczelac jezeli nie bedziesz o nie dbał. pasowa idzie lzej a po drugie o wiele szybciej :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Hehe nie wiem co byś robił to tymi zabawkami żadnej prasy nie uszkodzisz... Nie martw się na zapas. A chyba zweryfikować stan pasów to najprostsza czynność przy zakupie. Wolę weryfikować pasy niż setki łożysk, łańcuszków i reszty złomu w takiej łańcuchowej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
34 minuty temu, piotrek202127 napisał:

Wiesz, to nie takie proste. Prowadzę gospodarstwo z ojcem. Dla mnie to nie problem aby kupić pasową ale tata nie chce. Boi się że będą pasy często strzelać i że ogólnie będzie droższa w utrzymaniu.

Jestem na etapie kupna prasy zmiennokomorowej pasowej i jak chcesz coś ciekawego kupić to szukaj New Holand, John Deere, Vicon rv  pasowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, będzie trzeba spróbować  ojca nakłonić. Choć będzie ciężko. A jeśli chodzi o pasowe to czy warto kupić coś do 62km ciągnika, czy żeby prasował większym 82km, a zbierać na drugi dzień? I jakie prasy dokładnie proponujecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus360    32

Można coś kupić do ciągnika o mocy 62km i 82km. Różnica będzie taka, że z np.:prasa John Deere 570,590 lub 590 ciągnik pójdzie dużo wolniej,ale jakoś da radę. Wszystko jeszcze zależy od wielkości belek jakie chcesz. Z 5ego co wiem to prasy claasa i new hollanda ciężko idą jeśli chodzi o te starsze modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

mieliśmy

claas walcowa jakaś starsza  - porażka 

feraboli pasowa - średnia (zbicie dobre ale wykonanie prasy słabe ) 

teraz mamy lely v160 pasową - super prasa 

znajomy ma DF pasowa ( vicon, kverneland, DF to to samo ) i też fajna prasa prasuje 80 km i ładnie idzie a belki ładnie zbite

pasowe są najlepszyni prasami żadne walcowe czy walcowo łańcuchowe czy listwowe jak np krone 

tylko pasowe kto miał porównanie to wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

właśnie nie pamiętam ale to są bardzo popularne prasy bliźniacze vicon ale nie znam modelu rok 2007 tyle pamiętam i że ma noże i rotor i siatke z przodu nie z tyłu prasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj