Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, zakupiliśmy belarkę i potrzebuję  pomocy w ustawieniu claas'a rollant'a 354 rc. Prasa z 2008 roku. L Nie mam instrukcji  do niej a muszę troszkę  ją  poustawiac.

Dzisiaj testowalismy rozwijając  bele po starej belarce i pakowalismy w claasa.

Pierwsze co to nie wiem jak opuścić noże... Sterownik to claas medium terminal identyk jak tutaj Claas medium terminal

 Jest też  ustawiony za wysoki zgniot i nie mam pojęcia  gdzie go przestawić.  Weszły w nią 2,5 beli po sipmie farmie 2 ^^ fakt ze z nożami  poszło  ale mimo wszystko betoniak.

Nie mogłem  też  puścić siatki ręcznie  bo nie wiem ktorym guzikiem sie załącza.

Miałby  ktoś  taką  instrukcję  do niej  ? Byłbym  wdzięczny. Pozdrawiam !

Edytowane przez serluzik
Opublikowano (edytowane)

Jak wyłączyć  noże  w tej prasie ? Mamy 3 przewody hydrauliczne. Podpiete dwa pod zasilanie jeden pod powrót. Inne kombinacje nie wychodziły  bo albo klapa  nie ruszala  albo podbierak. Teraz i klapa i podbierak podnosza/opuszcza się  dobrze. Ale noże sie nie ruszają...

Edytowane przez serluzik
Opublikowano
Dnia 30.12.2018 o 14:54, serluzik napisał:

Ktoś  posiada taki sterownik i wie jak opuścić noże  ? 

Kolego sterownik prosty, jak go włączysz pojawia ci się pierwsza od lewej ikona prasy, wchodzisz w nią oczywiście traktor odpalony i będziesz mieć taką ikonę jakby trójkąta nacisksz na nią przypisany pod nią klawiszem i opuszczasz podbieracz. Noże opadną grawitacyjne same albo możesz im pomoz jakaś broszka żebyś się Ne zacial lub wchodowcy do prasy materiał je schowa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v