Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
beret1990    24

witam, mam pytanie czy zetor 7211 spokojnie się sprzeda, rocznik 1988, stan idealny, pracował jako 3 w gospodarstwie, odaj przynieś pozamiataj, jak myślicie jaka cena byłaby za niego dobra?

fendt070    0

Teraz jest dużo ciągników na sprzedaż. Gdy czytam np. Tygodnik Rolniczy lub Top Agrar to jest bardzo dużo ogłoszeń o sprzedaży ciągnika , więc będzie ciężko sprzedać . jednak może zdarzyć się jakiś chętny kupiec , jeśli mówisz , że ciągnik jest w b.dobrym stanie. Te ciągniki jak widziałem na allegro to są na sprzedaż w przedziale 25-35tys :)

adamlupus    2

Panowie jak np. 22 letni ciągnik może być w stanie idealnym/ bardzo dobrym? Troszkę obiektywizmu :) każda maszyna z biegiem lat ulega stopniowej eksploatacji- większej bąź mniejszej, z resztą nie tylko maszyna. Jeżeli ciągnik prawie 28letni to "ideał" to jak nazwać stan takiego "z taśmy"? :)

Odpowiedniejsze byłoby tutaj określenie "zadbany" co odzwierciedla tryb jego użytkowania, stosunek właściciela, a co za tym idzie- stan samej maszyny.

Przepraszam, ale jak czytam takie "idealne/igła stan/ bardzo dobry coś co ma XXX-lat" to jakbym jakiś "Fakt" czy "Super Express" czytał :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    163

Raczej 22 latka-też nie nazwałbym tego stanem idealnym-ale jak nazwać mojego Zetora notabene też dwudziestodwulatka-jeżeli chodzi kompletnie bezawaryjnie,prędzej na nowym znajdziesz rdzę niż na moim,wszystkie mechanizmy chodzą jak w nowym egzemplarzu-jeżeli te z Allegro to ideały to jak nazwać ten mój ?biggrin.gif

tomek73    189

Najbardziej chcę mi się śmiać jak widzę w ogłoszeniach albo u handlarzy napis ; stan bardzo dobry; lub ;dobry; a często bywa to stan dobry do remontu.W tamtym roku pojechałem prawie 400 km [Domasławek pod Bydgoszczą]za opryskiwaczem Nodet,gość mówił że od razu w pole,a on do remontu.Popękane opony,połamane lance i nie wiadomo co jeszcze,czy by się go uruchomiło.

adamlupus    2

Wszystko ma granicę wytrzymałości, wszystko się zużywa :)

@jaro taki ciągnik jak twój (wierzę na słowo) nazywa się zadbanym :) ale coś starego nie może być "igła", "ideał", etc. :) to by była delikatna przesada

wojtek93    3

Ja swojego zetora 7011 sprzedałem za 20000zł więc za 7211 można wołać wiele więcej. W mojej okolicy ceny kręcą się około 28-35tyś

beret1990    24

co z tego że ceny się tak kręcą jak brak chętnych, mam 2 ciągniki na sprzedaż , bo dostałem decyzję na PROW i nic nie zrobie bo sprzedać starych nie mogę, chociaż że każdy mówi że są zadbane i się podobają jak na swój wiek to i tak stoją na podwurku jeszcze;/ i co tu zrobić?

Ferdek07    62

Panowie jak np. 22 letni ciągnik może być w stanie idealnym/ bardzo dobrym? Troszkę obiektywizmu :lol: każda maszyna z biegiem lat ulega stopniowej eksploatacji- większej bąź mniejszej, z resztą nie tylko maszyna. Jeżeli ciągnik prawie 28letni to "ideał" to jak nazwać stan takiego "z taśmy"? :lol:

Idealny może nie jest ale są takie rodzynki jak c 360 z oryginalnym przebiegiem 600mtg czy podobne, ale większosć tych super idealnych ciągników to zdjęta linka od obrotomierza i jazda żeby nie zadrapać nic nie zgiąć bo ciągnik na handel a na usługach z prasą nieźle w kosć dostaje.

Porównujecie do nowych, fajnie, tylko ile ten nowy kosztuje!!! Od kilkunastu lat 7211 ceniony był około 30 tys tylko kilka lat temu np. zetor 60km kosztował 60-70 tys 2 lata temu 90 ty a teraz już ponad 100 tys tak samo inne marki, jak ktos sledził cenniki sprzed kilku lat i obecnie zauważył że najwięcej podrożały ciągniki do 60-70km, np. 3 lata temu można było kupić farmtracka 60km 4x4 za niecałe 80 tys a teraz 100 tys za ten sam model cenią,

beret1990    24

a co do "idealnych" panowie słyszeliście o czymś takim jak marketing a w szczególności reklama? jak lepiej się słyszy, idealny czy zadbany?;] a na jedno wychodzi bo kto się interesuje cenami itd to wie że 20 letni icągnik może być w ładnym i zadbanym stanie ale nie idealnym, ale kiedy się napisze że jest idealny to właśnie każdy ma na myśli ładny i zadbany a czyta się lepiej;p

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez danex
      Witam

Jeśli macie jakieś cenniki kombajnów zbożowych to wrzucajcie. najbardziej zależy mi nA JD

pozdrawiam
    • Przez robertbara
      Piszcie ceny nowych rozrzutników do obornika. :blink:

Mam 2-osiowy rozrzutnik 4 tonowy i chcę kupić nowy identyczny, tylko z podwójnymi burtami do zielonki (potrójne sam dorobię), np. Brzegu RT-6.
      I tak obornik prosto z obory idzie najpierw na kupę w pole, a dopiero tam jest po przelasowaniu wywożony. Dlatego decyzja o małym rozrzutniku.
      Niestety na forum nie znalazłem postów poświęconym temu tematowi.

Pozdrawiam!
    • Przez kamik90
      New Holland t7.175
      Moc znamionowa silnika: 110 kW / 140KM
      Skrzynia biegów: półautomatyczna Semi Power Shift 19x6 ECO 40km/h Range CommandTM,
      radio,klimatyzacja,fotel pasa¿era,koła 650/38,hydraulika na elektrozaworach,podłokietnik sidewinder II z wyswietlaczem,4pary wyjsc hydraulicznych,wolny spływ,tuz przedni,miekka os,fotel pneumatyczny.    Cena 305 300 PLN netto (375 519 PLN brutto)
    • Przez coolman111
      Witam wszystkich forumowiczów . W tym temacie prosiłbym o pisanie postów związanych z cenami nowych ciągników Fendt i Massey Ferguson. Więc jeśli ktoś zna ceny tych maszy to do dzieła . Pozdrawiam!