Polecane posty

AgroKolo    3

Witam. Ostatnio mam problem z prasa kostkujaca sipma, mianowicie tworzy jedną wilelką bele... tak jakby jej nie zakańczała i nie tworzy nowej.. proszę o szybką poradę. Dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5
Sprawdź tą gwiazdę z tyłu która się obraca jak słoma z komory wychodzi bo ona włącz wahacz igieł, prawdopodobnie na ramieniu i na kułku nie ma ząbków więc trzeba to wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Sprawdź gwiazdę na wysuwie być może ma wytarty frez i nie załącza iglic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5
Moż masz porostu zablokowaną tą dźwignię bo tam jest taka rączka którą się zabezpiecza igły aby niechcący nie uruchomił się aparat wiążący no i igły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zetorki12 zaraz poda receptę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Z jakiegoś powodu nie włącza aparatów Jeden jedzie drugi idzie za nią i patrzy dlaczego Najprostsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No to żeś podpowiedział . B| Ale jaja !:D

Tomasz podpowiedz kolegom . Ja tak fachowo nie potrafię , choć wiem że do tarczy krzywkowej na aparatach trza zajrzeć . Chyba tak to się nazywa .:D Bo zaraz cała procesja po polu za prasą będzie chodzić . :D

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ta zaraz rozbierać pół prasy a okaże się że gwiazda na wysuwie nie porusza dźwignia włączania aparatów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest taka możliwość , ale baaaaardzo mało prawdopodobna . Sprawdzić nie zaszkodzi , ale naprawdę wątpię w taka przyczynę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Mi też się to nigdy nie zdarzyło ale autor tematu nic nie napisał co robił i co sprawdzał więc podałem możliwą przyczynę i najlepszy sposób jej zauważenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 To ja wolę kogoś za kierownicę posadzić , a sam patrzeć , jak już w taki sposób . ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zdarzyło Wam się kiedyś żeby gwiazda nie włączyła aparatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Generalnie to ja mam od 25 lat John deere 332 i tam to jest troche inaczej rozwiązane ale w zamierzchłej przeszłości w pobliskiej spółdzielni mieli zetkę na usługi i w niej to sie cuda działy więc niczego nie wykluczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wiadomo - czym większy cudak "mechanik" , tym większe cuda się dzieją . :D

No ale przyznam Ci rację z tym patrzeniem . Właściwie to tak swoją ogarniam .B|

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Mechanik był jaki był taki trochę z przypadku bez żadnej konkretnej wiedzy  ale słyszałem że przyjeżdżał do niej serwis fabryczny i tez nie mogli sobie z nią poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nom , Pewno ten sam serwis co do znajomego nówki przyjeżdżali . Co pojechali ,to wiązać nie chciała :D . Kuźwa , a co drugie serwisanty to cały stół wymieniać kazali . Oczywiście dawnymi czasy . Takie fachowce , szkoda że nie od pras .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A teraz , kiedy już duży jesteś , to już Cię obchodzi ?:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Już dawno spółdzielni nie ma a prasy jeszcze wcześniej się pozbyli Dlatego zapadła decyzja o kupnie swojej i przypadek sprawił że była to 332 john deere'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez cris10
      Prasa Sipma Z-224/1 rok 1992 . Garażowana od nowości , stan techniczny oraz wizualny bardzo dobry , nie wymaga wkładu , w pełni sprawna , w cenie również wałek . Jesli ktos zainteresowany to podam numer na priv . 
      Cena to 8000 zł do negocjacji 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj