Polecane posty

grzesdz19    0
Witam potrzebuje pomocy czy ktoś ma bone wirową agro-masz z nabudowanym siewnikiem? Jak tak to czy da rade z deutz fahr 5125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Ten Deutz jest krótki i 4 cyl. Mocą by wystarczyło tylko jakby był dłuższy i miał coś na przodzie to by było

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ty tak na serio, czy sobie jaja robisz? Ten ciągnik to do oprysków, rozsiewacza, a nie do brony wirowej z siewnikiem. Mam claasa cięższego od tego df o ok. 800kg, do tego 800kg na przodzie i tak jest na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesdz19    0

dziękuje za porade

to po co deutz fahr ma 5410 kg udźwigu jak nie może sobie poradzić z maszyną o wadze 2500 tony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Weź do ręki instrukcję obsługi traktora i znajdź takie parametry jak: dopuszczalna masa całkowita, maksymalny dopuszczalny nacisk na przednią oś, maksymalny dopuszczalny nacisk na tylną oś, rozkład masy, udźwig przedniego tuza. Skonfrontuj te wartości ze swoimi planami, zwróć też uwagę, że po podniesieniu maszyny będzie się tworzyć dźwignia, która będzie bardzo mocno dociążać tylną oś, zobaczysz też jak duży udźwig powinien mieć tylny tuz. W wielu instrukcjach obsługi maszyn masz gotowe wzory, tylko wartości liczbowe trzeba podstawić. A udźwig tylnego tuza do takich maszynek śmiało powinien wynosić 8000 kg na końcu haków, aby była jakaś rezerwa w udźwigu.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

2t z przodu + 2t z tyłu i już przekroczyłeś dmc o ok.1t. Dwie takie dźwignie szybko pomogą zrobić dwie połówki z ciągnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Kolejna jeszcze sprawa, że taki zestaw waży prawie 2100 kg, ale na pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesdz19    0

ok to po co deutz fahr ma udźwig maksymalny 6,6 tony?? a 3 ton nie może dźwigać??? to mnie bardzo ciekawy co piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Po to żeby można było w przybliżeniu obliczyć jaki udźwig będzie potrzebny, gdy maszyna będzie mieć środek ciężkości oddalony np. 88 cm, 123, cm, 167 cm, itp. za końcem haków.

Od producenta na pewno można jeszcze zdobyć informacje jaki udźwig ma tylny tuz tego traktora 61 cm za końcem haków, 180 cm za końcem haków. Udźwig maksymalny i w pełnym zakresie podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez franky69
      Witam, 
      Czy możecie się podzielić doświadczeniami co do kąta pracy talerzy w bronach.
      Co producent to inne ustawienia talerza, ale które robi najlepszą robote 
       
    • Przez NH8670
      Witam zamierzam kupić talerzówke używaną ciąganą składaną na co  zwrócić uwagę mam jeden egzemplarz upatrzony marki FROST 4.8m czy lepiej sobie darować?
    • Przez kamil1614
      Witam.
      Kupie wirnik środkowy do brony aktywnej sicma 2,5m ,ten który miałem obecnie pękł ,prosze o kontakt 


    • Przez xXPioter99Xx
      Witam! Przymierzam się do kupna brony talerzowej połzawieszanej 4 metrowej , oczywiście hydrauliczne składanej. I moje pytanie brzmi , która z polskich firm będzie najlepsza? Mandam , Staltech czy może Agro Masz? Agrotom? Współpracować będzie z ciągnikiem o mocy 170km. Głównie uprawa pożniwna , mieszanie obornika , ewentualnie uprawa scierniska po kukurydzy na ziarno. Gleby głównie ciężkie kilka hektarów lżejszych. Jaki wał będzie do tego optymalny? Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj