lewy400

a może CLASS CONSUL:)??

Polecane posty

lewy400    0

witam!!!

chciałbym aby uzytkownicy CONSULA wypowiedzieli sie i cos pomogli bo chciałbym kupic kombajn mały i dla siebie...

ale tez taki ze jak jest czas i pogoda to zeby nie odmówił posłuszeństwa:)

i pomysłałem o consulu

bo chodzi o kombajn tak do 20 tysiecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak bedzie zadbany to bierz smialo! U mnie pelno tego jezdzi, wydajnosc podobna z bizoenm, mimo ze heder 3.0m. Zwrotny, mało pali, fajny w obsłudze.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Tylko szkoda, że nie ma kabiny. Ogólnie fajny kombajn, prosty w obsłudze, nieduży, dobra wydajność, z częściami nie powinno być problemu. Wiadomo - nawet jak się kupi zadbany, to i tak trzeba samemu dbać o łożyska, płyny, paski i smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja mam consula od 12 lat i nie moge na niego narzekać:D wiadomo ma swoje lata to i awarie sie czasami zdarzą ale z częściami nie ma problemu. Kosiłem na jednym polu a obok bizon z-056 to ja jeździłem szybciej tylko bizon mnie zbiornikiem naganiał ale spali napewno mniej. Polecam bo kombajn jest naprawde dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Polecam Ci kupić Volvo s820 tez fajny mały kombajnik i w granicach 15 tyś, mało awaryjny, sam taki miałem, w 100 % Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Większość jest bez kabin, ale jak ten trafił się z kabiną, to lux.

W liczbach: na 8, które osobiście widziałem w różnych miejscach jeden miał kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebcio999    0

Ja mam też classa consula już z 5 lat od zakupu od Niemca kupiłem go w bardzo ale to dobrym stanie.... Był tez bez kabiny i bez sieczkarki i kabina kosztowała mnie dorobiona z 1,5 tyś. A sieczkarka z 5 tyś.

 

 

Naprawdę warto kupić consula wiadomo jakieś paski czy coś to są już z 95% nowe łożyska trzeba pilnować smarować wymieniać to naprawdę pochodzi długo

 

 

Silnik od mercedesa (najlepszy) mało pali bizon mieliśmy to nawet od samego nara do 24 potrafił spalić 200 litrów !!!! A ten 15 hektarów to wystarczyło 200 litrów i jeszcze ludziom kosiliśmy trochę także paliwo zadarmo !!!!!

 

 

Na początku jak go kupiliśmy to też kosiliśmy ludzią i odrobiliśmy go w 2 sezony !!!!!

 

 

POLECAM WARTO GO MIEĆ !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

A czy ten silnik 68 km starczy do hedra 3m? Właśnie się waham czy nie dopłacić i wziąść mercatora


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie martw 68km spokojnie wystarczy,a spali ci 6.l ropy na godzine.ja pierwszego consula kupiłem 13 lat temu silnik w nim lekko przydymiał i brał troche oleju .kosiłem nim 45 ha.swojego zboza i około 60 ha na usługach z tego połowe ze ścinaczem

wsumie jakieś 1300 ha wygolił i chć dziś bierze nawet litr oleju dziennie to mocy mu nie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nielepiej wziaść mercatora ja kupiłem mercatora 60 na 5 ha może znajdziesz do 20 tys i silnik ma z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Kupiłeś coś kolego? Ja polecam consula, bardzo prosty w budowie i obsłudze. Mało awaryjny, części dostępne. Ja kosze takim 7 sezonów już i bez awaryjnie. Wiadomo jakis pas czy cos, ale bez większych awarii... Polecam w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj