Skocz do zawartości

Polecane posty

damiandg    7

Witam czy używa ktoś pług zagonowy firmy Staltech? Zastanawiam się nad pługiem 3 lub 4 skibowym. Zastanawiam się czy będzie on lepszy od starych pługów z Uni i z Bometu? Cena też w miarę atrakcyjna bo za około 5000zł mam nowy pług. Nie piszcie mi żebym kupił używanego zachodniego bo oglądałem trochę tych pługów i za 5000zł nie ma nic konkretnego. Może macie jeszcze jakieś propozycje w podobnej cenie.

Zefir    15

Mam brone talerzowa staltechu dobrze konstrukcja sie trzyma to i myślę ze pług będzie dobry . Z firma rzadnych problemów nie było 

Mój ojciec kupił w 2008roku 4 skibowy. Co roku 20 ha. Żadnych problemów. Wiadomo ze to kverneland nie jest ale robotę swoją zrobi.
Z kolei szwagier miał jednobelkowy to wierzyczke w nim urwał. Ale chyba na gwarancji uznali. Nie pamietam o co to tam chodzilo dokladnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

damiandg    7

No a powiedzcie mi czym różni się w orce pług zagonowy od jedno belkowego?

• Like 1

AleksanderX    172

Pług zagonowy ora w zagon a jednobelkowy zagon rozoruje i jest na jednej belce zamontowany podobnie jak obrotowy tylko że nie jest obrotowy

przekręt    15

Pług zagonowy ora w zagon a jednobelkowy zagon rozoruje

prima aprilis był wczoraj !

damiandg    7

Chodzi mi o to czy rozstawy są większe lub wysokość w tym jest lepsza i się mniej zapycha czy coś w tym stylu czy może porównywalny jest pług innej firmy np Bomet.

damiandg    7

Dziś dostałem fajnego maila od firmy Staltech z cenami pługów i talerzówek:

Cytat

Pługów U006 już nie produkujemy. Poniżej podaję ceny pługa jednobelkowego U170JH:

3-skibowy  - 11.000,00 zł brutto
4-skibowy - 12.500,00 zł brutto

Pługi są wyposażone w gumowe koło podporowe.

BRONA US:

2,5m - 35.500,00 zł brutto
3,0m - 44.500,00 zł brutto

Pozdrawiam serdecznie
Zespół Staltech

maniek20    85

nie produkują bo są bankrutem mam talerzówkę tej firmy i był 3 razy fabryce miała pojechać 4 raz ale od grudnia nie idzie się z kontaktować a diler dostał oficjalne pismo że już niema produkcji i firmy staltech jedyny plus że dali drugą jak ta był co miesiąc u nich piasty bez obsługowe się zacierały same po 10 a nawet po 2 ha 

damiandg    7
Napisano (edytowany)

A co powiecie o pługach euro masz? Byłem u dilera i nawet wyglądają fajnie. Oglądałem też bronę talerzową strumyk nie wygląda źle ale jak z wytrzymałością? Może ktoś się wypowie bo cena też dość dobra.

Edytowano przez damiandg

rafal4610    60

koło mnie ma Euro masz 5 skib jednobelkowy. Cóż, orze równo, kryje ładnie. Więcej nie powiem, bo nie wiem. Ciąga go 1634 i na po 2 sezonach jeszcze pług jest cały :P

damiandg    7

Właśnie ten gość co go sprzedaje to mówi że ludzie dość go chwalą i cena najkorzystniejsza. No i te agregaty też mu się ponoć dobrze sprzedają.

damiandg    7

Zakupiłem w końcu pług zagonowy z Euro-maszu i jak na razie po przeoraniu około 30 arów ugoru nie mogę powiedzieć nic złego bo kryje w miarę dobrze tylko jak próbowałem wyrwać pługiem słupek betonowy to zerwało zabezpieczenie i lekko wykrzywiło dłuto ale to już moja głupota. Jak na 3000zł za pług 3 skibowy to myślę że jest dobry.

MF675ursus    187
Napisano (edytowany)

Życzę długotrwałej i bezawaryjnej pracy pługiem który będzie służył do wyrywania betonowych słupków. Tylko nie płacz później, że to polskie gówno z plasteliny

Edytowano przez MF675ursus
  • Like 1

@MF675ursus Masz rację. Tak to później jest, że ktoś tyra coś, ile wlezie, a nawet w najgorszych przypadkach używa niezgodnie z przeznaczeniem i potem narzekanie, że w chińskim złomie oderwała się skiba.

Zefir    15
Dnia 4.04.2018 o 23:20, maniek20 napisał:

nie produkują bo są bankrutem mam talerzówkę tej firmy i był 3 razy fabryce miała pojechać 4 raz ale od grudnia nie idzie się z kontaktować a diler dostał oficjalne pismo że już niema produkcji i firmy staltech jedyny plus że dali drugą jak ta był co miesiąc u nich piasty bez obsługowe się zacierały same po 10 a nawet po 2 ha 

Dziwne , u mnie w fabrycznym punkcie sprzedaży co chcesz dostaniesz , sprzęty można spokojnie kupić z 2018 roku . U mnie talerzówka zrobiła już 350 ha  i narazie nie widać żadnych wad ,  z tego co słyszałem to talerze zacierają się jedynie przez niewłaściwe użytkowanie najczęściej to za szybka praca lub złe ustawienie maszyny 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez miles3147
      Witam. Jaki pług obrotowy polecacie do Ursusa 4514? Jaka może być jego maksymalna masa?
    • Przez Zibo123123
      Witam! Chciałbym prosić o dobrą radę.
    • Przez eddi87
      Witam, Panowie czy ktoś jest w stanie rozpoznać producenta lub model prezentowanego pługa? Oraz może ktoś wie jak wygląda dostępność części?

• Przez mieszko12k
      Witam. Chciałbym kupić pług obrotowy do Renault 103-14 4cyl 90km. Posiadam ziemię klasy 3. Jaką szerokość lemieszy, ile sztuk korpusów? O co chodzi z obrotem na dwa węże? Żeby odorać od miedzy potrzebna jest zmienna szerokość? Proszę o dobre rady oraz o pomoc w wyjaśnieniu co musi mieć pług żeby później nie żałować.
    • Przez Andre8989
      Witam! Zastanawiam się nad zakupem pługa 4x14 firmy brix na zab. sprężynowym, jestem ciekaw jak te pługi się sprawują i jak z częściami?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.