Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czytając o tych wspaniałych plonach czuję się jak nowicjusz wśród fachowców a uprawiam QQ w monokulturze od 20 lat .Z obserwacji dostrzegam pewną regularność że rolnicy" zbierający " (tak twierdzą) po 15 i więcej ton kupują nawozy nasiona i środki na termin jesienny a gdy przychodzi do płatności to proszą o przesunięcie terminu . Zaś ci płacący gotówką zbierają raptem 9 ton -czy to nie zastanawiające i to nie jeden przypadek ale reguła.Co do wartości odmianowej to cena jednostki siewnej jest skorelowana z plonowaniem (nie uwzględniam wyłączności) wynikami coboru i ssaniem na rynku zejdźmy na ziemię cenę ustalają programy komputerowe analizy rynku itd. Moim zdaniem nie ma odmian rewelacyjnych i nie ma odmian podłych (bo te wylatują z rejestru) każda odmiana ma swoje specyficzne  wymagania glebowe temperaturowe rejonizacyjne  wilgotnościowe podatnościowe i odpornościowe a nawet technologiczne . Jedna odmiana reaguje na obornik wysoką zwyżką inna ledwo co, to samo tyczy ph gleby i przedplonu .U jednego odmiana nr 1 u innego denna i to jest możliwe- samemu trzeba testować i szukać najlepszych dla siebie na podstawie własnych obserwacji bo z wypowiedziami kolegów po fachu różnie bywa . Co do form reklamy to wszystkie dostępne środki są wykorzystywane to w końcu ich kasa i zawód potrzeba troszkę zrozumienia . Danymi plonowania manipulują wszystkie hodowle bo każda odmiana  kiedyś gdzieś dobrze plonowała . Co do FarmSaat AG to wywodząc swe odmiany z Niemiec to ile ha jest tam uprawiane na ziarno ? może w kiszonkowych i biogazowych są wartościowe to jako ziarnowe raczej wątpliwe (a robię trochę usług koszenia a rolnicy oczywiście się przyznają co posiali .

Opublikowano
2 godziny temu, wicia433 napisał:

Co będzie lepsze na 4 klasie. Hulk czy sudrix? Hulka już zamówiłem ale raczej by nie było problemu żeby zamienić. Zależy mi na jakości, według niemieckiego bsa sudrix wypada lepiej jeśli chodzi o parametry kiszonkowe.

https://www.lgseeds.de/kulturen/mais/ergebnisse/2017/bayern/#14136 

Zobacz to wybierasz land i co chcesz wszesnosc ziarno czy kiszonka wszystko jest energia z hektara i koncentracja energii sucha masa miłej lektury

Opublikowano
13 godzin temu, Mari82 napisał:

M krajes przecież wymieniam doświadczenia i rozmawiam o różnych odmianach nie tylko o farmsaat i mam różne odmiany chyba że ślepy jesteś i nie doczytałeś,albo może Ty jesteś przedstawiciel z innej firmy i Cię to boli :)Ja tylko stwierdzam fakty chyba rolnik jakim jest Pan Czajkowski  od strip till, nie dał by się wydymać raczej co i jeżeli od firm kupił bym materiał siewny to raczej dlaczego miał bym kłamać wybrał bym najlepszą, i nie twierdzę że masy są złe bo też miałem sobie w tym roku ją zamówić ale np znajomemu w tamtym 2 lata temu mas 22 o ile pamiętam rewelacja, w byłym sezonie dno totalne rosomak dał więcej

Jacek1296 może trzeba uwierzyć bo 5 odmian to przecież nie wszystkie bo wszystkich jak mam katalog dużo więcej jest a te może są ich topowe, inne odmiany farmsatu może były by gorsze dużo? 

No dokładnie trzeba się wymieniać doswiadczeniami. U mnie ostatnio był przedstawiciel pioniera i probował mi coś sprzedać na próbę Po dłuższej rozmowie swietdzilem że nie będę z nim handlował bo strasznie mówił na Farmsata cytuje że się wpier.... ją na ich teren, że się wzięli nie wiadomo skąd i to ma być marketing. Chciałbym coś spróbować z mass lub cassade . Co polecacie?

Opublikowano (edytowane)
8 minut temu, marek530053 napisał:

I zamówione kws keltikus po 340zl brutto 50tys worek na ziarno plus z igp na kiszonke tylko w okolicy nikt nie handluje igp nie wiem czemu.

Może przez ceny w tym roku na flagowe odmiany 😅😅 aczkolwiek qq naprawdę spoko, tylko ja chyba nie skuszę się dać za Quentina 410zl/50tys 🤣

Edytowane przez Egzo
Opublikowano (edytowane)

@ASZv3 kolego wczoraj zamówiłem u Twojego sąsiada 2xsudrix, 2x subitio i 1x Hulk z przedpłątą z góry. Dziś zadzwoniłem do biura dowiedzieć się czy wszystko w porządku z moim zamówieniem zrobiłem i mi tam miła pani powiedziała że one będą na koniec stycznia i mam czekać. Powiedz dokładnie czy mam czekać tak jak Pani powiedziała czy robić przelew teraz?

Edytowane przez Pawel29
Opublikowano (edytowane)
58 minut temu, marek530053 napisał:

A codizouk chyba tańszy cos mi się wydaje. W takiej cenie to i ja bym nie kupił chyba że dla próby worek😉

Dla próby w tamtym roku 2 worki Quentina po 360zl sialem i było drogo, a plon 12.7tony przy 29% na glinie więc nie można narzekać jak na tą suszę, ale w tym roku te ceny to przesada moim zdaniem. Fajne jest w niej to że równo dochodzi i wczesna jest .

Edytowane przez Egzo
Opublikowano
1 godzinę temu, Pawel29 napisał:

@ASZv3 kolego wczoraj zamówiłem u Twojego sąsiada 2xsudrix, 2x subitio i 1x Hulk z przedpłątą z góry. Dziś zadzwoniłem do biura dowiedzieć się czy wszystko w porządku z moim zamówieniem zrobiłem i mi tam miła pani powiedziała że one będą na koniec stycznia i mam czekać. Powiedz dokładnie czy mam czekać tak jak Pani powiedziała czy robić przelew teraz?

Przelew możesz teraz, możesz później tj bliżej przed wysyłką. Tylko wtedy wyślij maila / odpowiedź na komunikat z e-sklepu, że chcesz płacić chwilę przed wysyłką to dziewczyny wtedy się skontaktują. Nasiona kukurydzy zwykle zaczynają dojeżdżać na początku lutego, luty, marzec. Różnie bywa. Wczoraj jakieś dwie odmiany wjechały wyjątkowo wcześnie. Ogólnie co do wcześniejszych przedpłat to przy większych zamówieniach tj powiedzmy powyżej 3000 / wysyłkach paletowych zwykle robione są dodatkowe rabaty za wczesną płatność.

Opublikowano
7 minut temu, Bartek933 napisał:

Chcesz v4? Nie chcemy tu przedstawiciela Farmsatu więc względem innych też trzeba być krytycznym.

V4 juz chyba nie będzie......

Bartku teraz to chyba wycieczki osobiste🤔🤔

@ASZv3 priv w ogóle odczytujesz?

Opublikowano

@soltys48 odczytuję, zrobiłem trochę miejsca ostatnio ale od Ciebie nic nie ma. Wyślij może jeszcze raz :) albo na maila armand888@wp.pl

@Bartek933 ostatnio coś mówiłeś, że ja zachowuję się dziecinnie czy śmiesznie... po co teraz taki tekst od razu? Co jak co ale to na prawdę zabrzmiało... w sumie to nie wiem jak tj czy się śmiać czy płakać. Nie mam ochoty na takie rzeczy. A konkretnie co do mojej wypowiedzi wyżej to po prostu będąc osobą szanującą innych odpisałem grzecznie na zadane pytanie techniczne. Bez reklamy, bez sprzedaży / oferowania czegoś, bez wciskania czegoś etc. Może poza takimi wystrzałami napisz po prostu, że nie można tu zadawać takich pytań i na nie odpowiadać, bo podchodzi to pod jakiś punkt regulaminu. Ale... nadal nie odpisałeś mi na ostatnie moje merytoryczne pytanie. Nie rozumiem dlaczego... chodziło o ile dobrze pamiętam o wstawianie zdjęć / grafik z podaniem dokładnego źródła.

PS Jakbyś mógł to napisz o co chodzi z przedstawicielem FS skoro mnie porównujesz :) Mam nadzieję, że otrzymam odpowiedzi i będą one na odpowiednim poziomie :)

Opublikowano

To kopiuj wklej do nowej :)Tam tematy były zamknięte to musiałem odchudzić skrzynkę usuwając ;) Swoją drogą to mógłby tu być jakiś pakiet do wykupienia większej skrzynki ;)

Opublikowano

hehe kupiłbym ale uważaj tu z czymś takim bo ban za handel będzie ;) Ja na poprzednim miałem (chyba nawet poprzednie konto) ale coś właśnie nie działało, cięło się i sobie odpuściłem temat. Wrzucam z komputera. Ogólnie wolę pisać na komputerze, a że jak coś wrzucam to zwykle z szerszym opisem... ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez elux
      Witam
      Czy spotkał się ktoś z suszeniem kukurydzy z zastosowaniem nagrzewnic elektrycznych jako źródło ciepła?
      Temat o tyle ciekawy że z wykorzystaniem fotowoltaiki energia prawie na free, jednakże brak info i doświadczeń w zakresie wydajności suszenia przy niskich temperaturach powietrza suszącego...
      Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia/wiedzę w temacie to proszę o info tutaj lub na priv- myślę o takiej małej suszarni u mnie
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v