Skocz do zawartości

Ceny usług 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 14.05.2018 o 23:59, extrabyk napisał:

Wszystko zależy od regionu a czasem nawet gminy. U mnie za samo belowanie chcą 40 i to słaby ciągnik plus słaba prasa. Owijanie 8-12. Do tego siatka oraz folia i z tych 60 nie byłoby za co kosić przetrząsać i grabić.

tylko jechać na zarobek do ciebie.to ja za belę 120/150  moja siatka ,bałem się wspominać ,że po 18 zł.ale chyba koniec z wolontariatem bo zaraz będę dokładał.

  • Haha 1
Opublikowano

Jakbym miał płacić 40 za prasowanie, 10 za owinięcia plus folia to wychodzi 60 złotych. A u mnie sianokiszonką po 65-70 złotych za 120. A jest nawet koleś co sprzedaje lucerne po 40 od beli które sam sobie sprasujesz, wiec można dobić. Nie opłaca sie mieć swoich lak.

Opublikowano
19 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

tylko jechać na zarobek do ciebie.to ja za belę 120/150  moja siatka ,bałem się wspominać ,że po 18 zł.ale chyba koniec z wolontariatem bo zaraz będę dokładał.

Gdyby obliczyć objętości to 1,2x1,2 ma 1,36m3 a 1,2x1,5 2,12m3, więc 18zł to bardzo dobra cena dla osoby która Cie najmie i posiada trochę rozumu ;) 

  • Like 2
Opublikowano
Dnia 20.05.2018 o 07:20, Patryk1222 napisał:

U mnie kostka 180zl godzina 

Podajcie ceny zrobienia belek sianokiszonki i co wliczacie w cenę ładowanie układanie owijanie prasowanie folia?. 

 

Za zrobienie belki ( moja siatka ) + owinięcie folią ( moja folia ) + zwiezienie i ustawienie 45zł/szt. 

  • Like 1
Opublikowano

U nas na godzinę 50m  to cena 300zł godzina pracy. Lub takie mniejsze od 34 do 44 metrów to biorą od przyczepy od 150-170 zl tyle w temacie przyczep . Za prasowanie wszystko minus filia sznurek 38 zl.szt

Opublikowano

Ile skasować za skoszenie łąki 2x przywracanie,  walowanie, prasowanie, zwiezienie 1km i ułożenie   w stogu.  40zl od balota nie będzie za mało?  3 ha i 40 balotow.  

Opublikowano
49 minut temu, marysrybak napisał:

Ile skasować za skoszenie łąki 2x przywracanie,  walowanie, prasowanie, zwiezienie 1km i ułożenie   w stogu.  40zl od balota nie będzie za mało?  3 ha i 40 balotow.  

Za koszenie, 2x przewracanie i walowanie tych 3ha proponowałbym wziąć z 1200zl a za baloty 12zl sprasowanie od balota i 10zl zwiezienie i ustawienie, łącznie jak się przeliczy wychodzi 52zł balot ;) 

Opublikowano
1 godzinę temu, jarecki napisał:

Ale belka jest ,, mocno ''  zbita  50 metrow podzielic przez 1,36 to jest 36  belek ato nierealne  .

Jeśli przyczepa jest konkret i chodzi z konkretnym koniem to jest to jak najbardziej realne a nawet bym zaryzykował,że dobra przyczepa z nożami i mocnym ciągnikiem dobije mocniej towar niż prasa Sipmy.

Opublikowano
Dnia 24.05.2018 o 08:33, zkordalski napisał:

U nas na godzinę 50m  to cena 300zł godzina pracy. Lub takie mniejsze od 34 do 44 metrów to biorą od przyczepy od 150-170 zl tyle w temacie przyczep . Za prasowanie wszystko minus filia sznurek 38 zl.szt

 

23 godziny temu, majes napisał:

Możesz wyjasnic te metry? Co to jest 50, 34, 44 metry?

 

15 godzin temu, soltys48 napisał:

Tu niema co ryzykować konkretny sprzęt na 100%  mocniej dobije

Widziałem jaka hałda wychodzi jak sie wyrzuci z przyczepy 44 m

Nie patrzcie na te m3 "średniego zgniotu bo to jawne oszustwa" liczą się faktyczne m3 według normy DIN, dla porównania krone 32m3 według DIN(czyli szerokośćxdlugoscxwysokosc) ma 48m3 średniego zgniotu, ale już claas 28m3 DIN ma 56m3 średniego zgniotu, lely 33m3 podaje 58m3 średniego zgniotu, przykładów mnóstwo, co producent to inny przelicznik

 

Kolega ma zapewne na myśli przyczepy 50m3 według średniego zgniotu(bo tak większość rolników podaję bo ładniej wygląda wieksza liczba), czyli przyczepa około 30m3

 

Największą przyczepą jaką produkuje poetttinger to trzyosiówka, 47-48m3, która ma ponad 12m długości, za takie przyczepy bierze się ponad 350 zł za sztukę

 

 

Ja w swoją krone 32m3 z ciągnikiem ponad 200 km ładuje średniej trawy hektar, słabej około dwóch hektarów nawet potrafię, a na 3 lub 4 pokosie i ponad 3 hektary się pakuje, wideł się wbić na przyczepie nie da jak wejdziesz na górę, jak 4 lata temu nam ciągnik wysiadl i było trzeba ręcznie ją rozładować to w 3 osoby zajęło nam to ponad 5h

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v