Skocz do zawartości
mwp113

Zywienie cielaków

Polecane posty

mwp113    0
Napisano (edytowany)

Panowie zwracam sie z takim dylematem mam dwa ładne byczki tak mi sie wydaje. Wprowadziłem im do diety marchew ze śrutą i kilka ziemniaków , podaje im to 3 razy dziennie razem z wodą , rano z niewielką iloscią mleka zastepczego. i oczywiscie po karmieniu uzupełniam  kratownice sianem drobnym , to zjedzą do nastepnego karmienia. zastanawiam sie nad tą dawką marchwi że 3 razy dziennie. Co o tym sądzicie ? Dodam ze byczki mają 4,5 miesiąca 

Edytowano przez mwp113

wojtal24    236
Nie znam się na żywieniu cielakow ale myślę ze ziemniaki i woda razem to nie jest dobry pomysł

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

mwp113    0

Tak też zrobiłem. Dawalem im stopniowo zwiększając dawkę. Nie widzę nic niepokojącego w ich zachowaniu 

kamilekb9    1

Też karmie cielaki ziemniakami ze śrutą najważniejsze żeby na początku nie dać za dużo żeby nie było biegunki. Trzeba stopniowo zwiększać dawkę. Ja podaje im ziemniaki 2 razy dziennie wodę mają cały czas i nic się nie dzieje. 

Gringo1    4

Czy pojac cieleta mlekiem proszkowym okolo 2.5 l na raz i tak 2 razy dziennie powinny miec jeszcze wode w poidelku od malego czy lepiej im to zakrecic 

mwp113    0
Napisano (edytowany)

Od wczoraj wprowadziłem im kukurydze mielona bardzo drobno  i to mieszam z marchewka i ziemniakami. Rano marchewka ziemniaki i ospa po polodniu siano z potrowu wieczór kukurydza marchew i ziemniaki co sądzicie? 

Edytowano przez mwp113

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, mam pytanie, jak kupujecie cielaki (mięsne) to na co zwracacie uwagę ? Mam na mysli to, jak poznać że towar jest dobry. 
      Ktoś mi mówił że dobry byczek musi mieć grube nogi czy coś takiego. Wiem że zależy dużo od rasy. Proszę podzielcie się doświadczeniem. 
    • Przez Karczycho
      Posiadam w ciągłej sprzedaży odchowywane cielęta ras mięsnych oraz mieszanych w wadze od 60 kg do 110kg
      Ceny od 700zł do 1300zł

Cena cieląt uzależniona jest od wagi i aktualnej ceny rynkowej. Możliwość negocjacji i indywidualnego ustalenia końcowej kwoty sprzedaży. Przy zakupie większej ilości rabat.

Możliwość dowozu zwierząt do klienta
      Dane kontaktowe
      Ostrzeszów
      tel 607173983

• Przez mf3125
      Mam taki mały dylemat wszędzie szukałem jakiejś nowinki na temat przewozu zwierząt i nigdzie nic nie znalazłem. Apropo posiadam własną dość dużą przyczepkę samochodową meszkam w wielkopolsce i cięzko jest tu nabyć cielęta prosto od rolnika prędzej od handlarza, więc chciałbym się udać na podlasie gdyż taqm tego bardzo dużo. I chciałbym się dowiedzieć jakie muszę spełnić wymagania by przewozić cielęta. Gdyż jedni mówią że można inni zaś że nie i w końcu jak to wygląda???
    • Przez tractor560
      Witam Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )
    • Przez the1mati1
      Dowiedziałem się dzisiaj że gdzieś w woj. podlaskim niedaleko Białegostoku odbywa się sprzedaż i skup cielaków. Jakaś firma skupuje cielaki od rolników w piątki. Można też kupić cielaki. Można coś wybrać nawet z 800 sztuk. Wie ktoś gdzie to dokładnie jest, jakieś namiary na tą firmę, na jakiej zasadzie się to odbywa, jakie tam są ceny? Jestem z woj łódzkiego i chętnie bym się tam wybrał aby kupić jakieś cielaki. Proszę o jakieś informacje jeśli ktoś coś wie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.