krzysztofsb

Ceny Cieląt 2018

Polecane posty

Rolnik7343    5859
3 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Jakbyś trafiś na ofermę z mojego oddziału weterynarii to zmieniłbyś zdanie. Dla niej naprawiany kolczyk, spięty czymkolwiek traktowany jest tak jakby go nie było. Wtedy to już punkty lecą. Ostatnio miałem kontrolę kolczyków i jedna krowa nie miała na jednym uchu. 3 punkty to 1% z dopłat mniej.

u mnie jak nie mają kolczyków przy kontroli to pokazuje kwity że są zamówione i po sprawie :)
chyba że kolczyki są to wtedy linka i trza ganiać po kojcach żeby je powpinać :P

8 minut temu, tyran3 napisał:

Koledzy popieram powyższą wypowiedz, ja jak kupuje cielaki to jak sa zakolczykowane to ok a  nieraz dostaje cielaka na samochód a kolczyk w ręke. i trzymam kolczyk w szufladzie aż do sprzedaży( chyba ze ma być kotrola to wtedy kolczykuje) potem sprzedaje byka i handlarz dostaje paszport i klolczyk w łape jak chce to sobie sam niech kolczykuje. A co do zmiany kolczyka to kolczyk pojedyńczy ok 10 zł kosztuje wiec jak potrzeba to nóż upierdalam kolczyk i ide do agencji po duplikat po to oni są i sie nawet nie piepsze ze sciemnianiem dlaczego potrzebuje. Jak chcą niech przysyłają kontrole a wy wiecie ile taki pracownik ma pisania kwitów aby domagać sie kontroli u was??? To jest godzina pisania wiec zaden pracownik sobie roboty nie bedzie sam dodawał  aby Ci na podwórek kontrole zaprosić tylko bierze zlecenie na duplikat stepluje i po sprawie. Ja jak mówie wchodze do biura i mówie prosto w mostu o co mi chodzi a pracownicy mają pełne portki i mnie uciszają. Sami wiecie ze kotrole sa 24-48 godziny wczesniej  zapowiedziane wiec 10 razy zakolczykujecie zwierzaka bez kolczyków.

Reasumując Ci co sprzedają cielaki po cholere wy kolczykujecie je wogóle ????? sprzedać cielaka kupujacemu paszport i kolczyk w łape mi niech sobie robi z  tym co chce.

w większości dzwonią bo jak jest wszystko ok z kolczykami to mniej pisania mają ;) ale zdarzają się też tacy co wpadają do ciebie z zaskoczenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45
4 godziny temu, bobienko napisał:

A ile on Ci przywozi tych szt?

On mi nie przywozi tylko jeździ na targ raz w miesiącu w mojej okolicy i ma na samochodzie zazwyczaj 3 LM a tak to SM i z 2 biało czarne ale wszystko budowę ma piękną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
8 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

u mnie jak nie mają kolczyków przy kontroli to pokazuje kwity że są zamówione i po sprawie :)
chyba że kolczyki są to wtedy linka i trza ganiać po kojcach żeby je powpinać :P

w większości dzwonią bo jak jest wszystko ok z kolczykami to mniej pisania mają ;) ale zdarzają się też tacy co wpadają do ciebie z zaskoczenia ...

ale z zaszkoczenia to nie agencja jedzie tylko weterynaria a oni teraz ganiają ASF, hehehe w ostateczności  burek z łańcucha  )))))))))))))))))  mandat za niewpuszczenie 500 zł chyba lepsze to niz utrata dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
12 godzin temu, tyran3 napisał:

 

Reasumując Ci co sprzedają cielaki po cholere wy kolczykujecie je wogóle ????? sprzedać cielaka kupujacemu paszport i kolczyk w łape mi niech sobie robi z  tym co chce.

Nie jest tak do końca .Jak wozisz sam cielaki robi się problem...

Nie daj Bóg  kontrola obojętnie kogo na drodze a zwierz bez biżuterii i pozamiatane.Niech ma na uchu nawet lewe ale zawsze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Nazwa umowna . Też kilka razy zadawałem to pytanie , pytałem  np. Sołtysa 48 , który je hoduje i nie doczekałem odpowiedzi . Wydaje mi się , że rolnicy to tak różnicują ; krowa  która daje dużo mleka to sm mleczny , a która mniej to mięsny , bo na pewno w wyglądzie nie ma żadnych różnic . Są simy gładkie i kręcone , ale to raczej nie ma znaczenia  przy ocenie kierunku  jego użytkowania , chociaż niektórym może się wydawać że te kręcone to typ mięsny , bo kojarzą się z limousine . Jeśli w ogłoszeniu jest ze to sm mleczny to pewnie krowa lub jałówka , a kiedy mięsny to pewnie byczek na sprzedaż. Taki trik marketingowy . Niemniej podpinam się  do pytania i czekam na opinię hodowców . Mam jeszcze pytanie . Jeśli zgłoszę  listownie nowo narodzonego cielaka do rejestru , to czy paszport może odebrać z Agencji już nabywca , który złożyłby też druk o przemieszczeniu , bo siedziba jest mi nie po drodze i zwyczajnie nie chce mi się tam jechać z powodu głupiego paszportu . Wiem że to raczej niemożliwe , bo pierwszy właściciel musi się na nim podpisać , ale nie szkodzi z zapytać

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sim mleczny ma geny hf ale to mały procent z zachowaniem cech sima. Miesny sim jest czysty rasowo i bez cech ras mlecznych. Typowy opas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

po ile kupujecie hf odpojone  ok 100kg. bo mam do kupienia 6szt tylko ze wola 1400 za szt wiec chyba podziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

sim mleczny jest potomkiem krow kture wykazuja sie ponadpszecietnymi cechami mlecznymi i od nich jest uzyskiwany rozpłodnik  w stadzie mamy rozne krowy jedne są bardziej mleczne inne miej choc sa 100 %swojej rasy hf tez jeden da 40 litrow a drugi 25 choc ma 100% genow hf wejdz na shiuz i obejrzyj byki . kiedys kryłem sim chyba WILAM CZY JAKOS TAK a potem pojawił sie w opisie jako sim miesny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

U rolników w mojej okolicy każda sztuka która ma biały łeb, to simental. Nie ważne czy to hf ,czy mo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ten gen odpowiający za biały łep jest bardzo mocny inseminator mowił ze nawet w 5 pokoleniu moze ciele go miec .ten biały łep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Simental musi być czerwony z białym łbem jeśli czarny to góra 50 % simentala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

a jak jest żółty z białym??

4 godziny temu, łorawiok napisał:

Nazwa umowna . Też kilka razy zadawałem to pytanie , pytałem  np. Sołtysa 48 , który je hoduje i nie doczekałem odpowiedzi . Wydaje mi się , że rolnicy to tak różnicują ; krowa  która daje dużo mleka to sm mleczny , a która mniej to mięsny , bo na pewno w wyglądzie nie ma żadnych różnic . Są simy gładkie i kręcone , ale to raczej nie ma znaczenia  przy ocenie kierunku  jego użytkowania , chociaż niektórym może się wydawać że te kręcone to typ mięsny , bo kojarzą się z limousine . Jeśli w ogłoszeniu jest ze to sm mleczny to pewnie krowa lub jałówka , a kiedy mięsny to pewnie byczek na sprzedaż. Taki trik marketingowy . Niemniej podpinam się  do pytania i czekam na opinię hodowców . Mam jeszcze pytanie . Jeśli zgłoszę  listownie nowo narodzonego cielaka do rejestru , to czy paszport może odebrać z Agencji już nabywca , który złożyłby też druk o przemieszczeniu , bo siedziba jest mi nie po drodze i zwyczajnie nie chce mi się tam jechać z powodu głupiego paszportu . Wiem że to raczej niemożliwe , bo pierwszy właściciel musi się na nim podpisać , ale nie szkodzi z zapytać

ze mnie taki hodowca jak z koziej d*py trąbka😉

Hodowcą jest @Thomas2135

3 godziny temu, AdamRo napisał:

U rolników w mojej okolicy każda sztuka która ma biały łeb, to simental. Nie ważne czy to hf ,czy mo.

nie Tylko u Ciebie, w większości kraju tak twierdzą a najlepsi w tym są handlarze cielętami

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213
42 minuty temu, staszek131415 napisał:

Simental musi być czerwony z białym łbem jeśli czarny to góra 50 % simentala

U mnie ma 75% i czarno biały ;) z tym że ,,mięsny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jest jeszcze siwy kolor z białym łbem  takze kolorow sporo zresztą limusein tez niema jednej barwy BBB tez . ale mimo tego to 20 zł za kg to dla kupojacego powinno byc ceną niedozaakceptowania  .http://www.mchirz.pl/oferta/buhaje/simental-program-niemiecki/vendt-*ta     ten to prawie hf a 100% sim

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Sąsiad jedzie zarejestrować swoje cielęta . Pytanie : Czy wydają mu  w Agencji paszport mojego zgłoszonego wcześniej cielaka , jeśli o to - w moim imieniu -  poprosi , czy koniecznie muszę odebrać go osobiście ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

zapomnij musi mieć upoważnienie dane przez Ciebie w ARiMR.

kiedyś za ojca odbierałem aż sie babska uparły i musiał jechać za mną upoważnić mnie i teraz działam w jego imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

potwierdzam słowa sołtysa agencja nie wyda paszportu sąsiadowi bo to podobno dokument i bez upoważnienia potwierdzonego przez pracownika agencji  nie wydadzą mu nic. Po za tym to osoba obca to nie wiem czy niemusi być upoważnienie notarialne. Bo zwykłe upoważnienia potwierdzane przez pracowników administracji dotyczą tylko rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

wystarczy nawet dla obcej osoby  jak masz podpisane w ARiMR, mam tak podpisane przez sąsiada i załatwiam jego sprawy.Upoważnienie można ograniczyć np do IRZ a można dać na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

MariuszKim gdzie ty tu sima widzisz????? To HF z domieszką czegość tam sądząc po pysku. Taki cielak jak urośnie to albo bedzie chart HF albo taki średni NCB zalerzy jakie geny sie uaktywnią. Sądząc po budowie będzie to taki solidny NCB ja za takie płace 800-900 zł ( licze z kosztami transportu, autostrady, naganiacza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45
10 godzin temu, tyran3 napisał:

MariuszKim gdzie ty tu sima widzisz????? To HF z domieszką czegość tam sądząc po pysku. Taki cielak jak urośnie to albo bedzie chart HF albo taki średni NCB zalerzy jakie geny sie uaktywnią. Sądząc po budowie będzie to taki solidny NCB ja za takie płace 800-900 zł ( licze z kosztami transportu, autostrady, naganiacza)

Jak ma białą głowę to każdy mówi że jest sm. To nie Simental ale po jakimś mlecznym byku sm.

MariuszKlim obstawiam że krowa hf a byk sm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj