Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiko    110
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Fajna zasada , tylko co mnie to obchodzi . Najpierw trzeba nauczyć się przeliczać poubojową , na żywą .

Więc wytłumacz mi tylko czemu nie realne jest 9 netto za limousine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy możecie mnie od najgorszych wyzywać  i nie wierzyć. Mam kolege w kontrolingu w agencji i widziałem dokumenty z kontroli na jego słurzbowym smartfonie. on kontroluje grupy producenckie i tam wszystko co nie mozna zabrać trzeba sfotografowac. I gość dostał 12 zł a inni mniejsi ok 10-11 zł mieli. Kolega sam z ojcem  ma bydło u mówi mi patrz tyran my po 7-8 zł dostajemy a jak jest konkretna ilość  i idzie prze konkretna grupe to jest konkretna cena i zadnych zabaw w wbc.

Zeby było jasne  ja netto nigdy jeszcze powyżej 8 zł netto też nigdy nie dostałem ale  widziałem na smartfonie faktury i to nie jedne  bo bym również nieuwierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Tyran. Mam do Ciebie prośbę. Jesteś ogarnięty facet , zadzwoń do Biernackiego i zapytaj za ile sprzeda Ci zabitego byka. Bo ja w tej chwili sprzedam Ci za 13,5 O klase. Lubisz wołowe, zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Tyran ma rację, widział na fakturze O klasę za 12 zł 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czy orientujecie się ile średnio kosztuje Was utrzymanie/opasanie 1 sztuki I ile dni trwa cały proces?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
Przed chwilą, sumek666 napisał:

Czy orientujecie się ile średnio kosztuje Was utrzymanie/opasanie 1 sztuki I ile dni trwa cały proces?

Przeczytaj te 113 stron i na pewno znajdziesz. Wiele czynników na to wpływa, zbyt wiele żeby jasno i równo obliczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzlachtaM    4
2 godziny temu, tyran3 napisał:

koledzy możecie mnie od najgorszych wyzywać  i nie wierzyć. Mam kolege w kontrolingu w agencji i widziałem dokumenty z kontroli na jego słurzbowym smartfonie. on kontroluje grupy producenckie i tam wszystko co nie mozna zabrać trzeba sfotografowac. I gość dostał 12 zł a inni mniejsi ok 10-11 zł mieli. Kolega sam z ojcem  ma bydło u mówi mi patrz tyran my po 7-8 zł dostajemy a jak jest konkretna ilość  i idzie prze konkretna grupe to jest konkretna cena i zadnych zabaw w wbc.

Zeby było jasne  ja netto nigdy jeszcze powyżej 8 zł netto też nigdy nie dostałem ale  widziałem na smartfonie faktury i to nie jedne  bo bym również nieuwierzył

No to nawet gdyby tak było to koledze z kontrolingu narobisz jeszcze bałaganu. Jest takie coś jak IP po którym może ktoś do Ciebie do domu zapukać. Więc zostaw proszę takie rzeczy dla siebie a nie piszesz na forum. Moim kolegą już byś nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, wiko napisał:

Przeczytaj te 113 stron i na pewno znajdziesz. Wiele czynników na to wpływa, zbyt wiele żeby jasno i równo obliczyć 

Śledzę wątek od kilku miesięcy i na razie tylko narzekanie widzę ;)

  • Like 1
  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup kozy one żywią się oponami krzakami h*j wie czym będzie naj taniej na 1 kg przyrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Ludzie ja pisze ze widziałem  na smartfonie faktury  ludzi co sa w grupach producenckich  ja nie twierdze ze  sa prawdziwe dane, wagi czy opasy.

Ale to była grupa z 60 rolnikami najmniejszy z tej grupy miał 200 sztuk a najwiekszy 1500 na stanie. I tam nikt ponizej 10 zł za byka nie dostawał. Sami dobrze wiecie ze za LM dostaniecie 9 zł ale jak jest ktos co kupuje np. do Libanu to 10 zł rzuci.  A sami wiecie ze  Biernacki jak potrzebuje bydła to dobrze płaci i gotówką a jak mniej potrzebuje to cyne wali.

Zreszta nie chcecie wierzyc nie musicie ja tylko pisze jaka jest przepaść  miedzy handlem detalicznym a hurtowym sprzedarzem bydła przez grupy producenckie. Te ceny co oni dostają to my możemy pomazyć .

a co do zapukania to juz nieraz mówiłem moga mnie w pendzla pocałowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Pamietaj ze kazdy moze sie dolaczyc do takiej grupy. A cena to z kosmosu.l albo przekret na vacie. Za odsadka ktory idzie za granice dostaniesz po 13zł a nie za byka 700kg. Policz jaka to wychodzi cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Pamietaj ze kazdy moze sie dolaczyc do takiej grupy. A cena to z kosmosu.l albo przekret na vacie. Za odsadka ktory idzie za granice dostaniesz po 13zł a nie za byka 700kg. Policz jaka to wychodzi cena...

czy przekret czy nie to nie wiem po prostu widziałem fakture za taka cene. Pewnie chodziło o przekret z marszałkiem i dotacją.

z drugiej strony popatrz z innej strony może Biernacki miał jakis kontrakt  i musiał go zrealizować innaczej by zapłacił kare umowną. Jeszcze inna sprawa  mieso wołowe potrafi dochodzić do 40 zł za kg to zapta zamiast 8 zł - 10-12 zł nie spowoduje Bankructwo firmy. Popatrz na rynek świński  obecne ceny to 4, 5 a kiełbasa w sklepie 25 zł wiec jakby masarnia dała rolnikowi w skupie 7 zł raczej by nie zbankrutowała tylko mniej zarobiła. Tylko skoro wszyscy dają 4, 5 to poco dawac wiecej???

Zresztą popatrz sobie na średnie cenny transakcyjne za wołowine w europie u nas średnia cena transakcyjna ( liczy sie wszystko byki, jałówki, stare krowy) to 6, 8 zł a w niemczech w przeliczeniu 8 zł. Poprostu w polsce wołowina jest praktycznie najtańsza w europie. I przynajmniej 1 zł za kg zanizanana przez zagraniczne koncerny.

Napisałem co widziałem kto mi wierzy ok kto nie jego sprawa. Po prostu się w kurwiłem bo szczeniak od Biernackiego przyjachał wtedy do mnie  i zaproponował mi 7, 5 zł i jeczał za wiecej dać niemoże nawet 10 gr bo niby bydła opór i niema zbytu a w tym samym czasie płacił 11-12 zł za kg jak to jest możliwe niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

sprzedane 2 krowy po 615 kg brutto  cena 6 zł brutto  - minus 6 % skitki .krowy sredniej budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720

byki oddane w piątek

-byk HO 705kg  WBC 395kg klasa R 2  cena 13,9

-byk MM(HO/AN) 687kg WBC 406kg klasa U 2- cena 14,3

-byk MM(HF/LM)716kg WBC 394kg klasa R 2 cena 13,9

waga żywa z mojej wagi bez odliczania okarmienia, cena netto, oddane do biernackich przez dużego dostawcę

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzlachtaM    4
53 minuty temu, soltys48 napisał:

byki oddane w piątek

-byk HO 705kg  WBC 395kg klasa R 2  cena 13,9

-byk MM(HO/AN) 687kg WBC 406kg klasa U 2- cena 14,3

-byk MM(HF/LM)716kg WBC 394kg klasa R 2 cena 13,9

waga żywa z mojej wagi bez odliczania okarmienia, cena netto, oddane do biernackich przez dużego dostawcę

Soltys masz jakies namiary na tego dostawce, czy to tajemnica? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli co wozisz do tego dostawcy? Czy przyjadą do Ciebie a faktury na niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720

żadna tajemnica, znajomi co oddają co tydzień min małe auto krów "odpadowych", jałówek czy byków.Dogadałem się z nimi i im "odsprzedaje "w takiej cenie jak oni sprzedają na rzeź plus do tego dobra flaszka od transakcji ode mnie^_^

Nigdzie bydła nie wiozę samochód zabiera je ode mnie z podwórka, to dopiero nasza druga transakcja jak na razie jestem zadowolony, w najbliższym tygodniu jeszcze 3 byki pojadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy kombinuję jak może i dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720

jakie kombinacje??wszystko zgodne z prawem .Ja wystawiam fakturę-vat oddaje oni wystawiają vat oddają,a że cenę mają wyższą to czyja wina czy zasługa?Im też to na rękę bo im więcej dostarczą tym wyższą cenę dostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
dobra sprawa. ważne że uciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
25 minut temu, soltys48 napisał:

jakie kombinacje??wszystko zgodne z prawem .Ja wystawiam fakturę-vat oddaje oni wystawiają vat oddają,a że cenę mają wyższą to czyja wina czy zasługa?Im też to na rękę bo im więcej dostarczą tym wyższą cenę dostają

znajomi hoduja ? autko na raz to musza sporo hodowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
3 godziny temu, Gringo1 napisał:

Co tu taka cisza i spokòj pewnie wszyscy żniwują

u nas cały tydzień co rusz pada nie ma mowy o żniwach

sprzedaje ktoś jeszcze do zm raków ? wcale nie widać żeby jeździli po terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj