Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lechu5245

Zetor 5245 opony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Lechu5245    0

Mam pytanie dotyczące opon do zetora. Posiadam opony przednie 9,5-24 i tylne 14.9-28. I moje pytanie jest takie czy mogę założyć opony przednie 11.2-24 i tylne 16.9-28? Według katalogu jest to możliwe ale jest różnica w wysokościach i nie jestem pewien czy nie będzie żadnych komplikacji.

bialy1989    2

będzie dobrze. Możesz śmiało zakładać. Ta kombinacja kół jest jak najbardziej odpowiednia i napęd będzie się zgrywał.

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy1989    2

wtedy napęd nie będzie się zgrywał. przód będzie delikatnie hamował tył a powinien mieć tzn nadbieg

bialy1989    2

Też mam trochę za duże koła z tyłu w zetorze. Idzie jeździć ale napęd wyje i żeby go wyłączyć trzeba cofnąć ciągnikiem, nie powinno tak być ale u mnie zetor nie robi dużo więc idzie wytrzymać :P pozdrawiam

Lechu5245    0

Ja mam dokładnie tak samo. Przednie opony już były wymieniane a tylne są od początku jak kupiłem traktor. Jest duża różnica jeśli chodzi o bieżnik, tylni nadaje się do wymiany a przedni jeszcze by ze 2 lata wytrzymał.

Mam jeszcze katalog, który dostałem po kupnie zetora i tam pisze, że opony które aktualnie posiadam to standard ale dalej pisze, że mogą być z przodu 9.5 a z tyłu 16.9. Jest dosyć spora różnica pomiędzy wysokością, rozstawem kół. Traktor ten musi pewnie mieć inną przekładnie.

1. Nie cytuj poprzedniego posta

2. Nie dubluj wypowiedzi - używaj opcji EDIT

Edytowano przez krolikNH

Lechu5245    0

Zaryzykowałem i kupiłem tył 16.9 - 28. Tak więc mam z przodu 9.5 - 24, tył 16.9 - 28 i muszę powiedzieć, że taki układ jest dużo lepszy niż standard. Napęd chodzi idealnie wyłącza się od razu i nie wyje nawet na 5 biegu i to na szosie.

0gajos0    0

Zaryzykowałem i kupiłem tył 16.9 - 28. Tak więc mam z przodu 9.5 - 24, tył 16.9 - 28 i muszę powiedzieć, że taki układ jest dużo lepszy niż standard. Napęd chodzi idealnie wyłącza się od razu i nie wyje nawet na 5 biegu i to na szosie.

mineło troche czasu, mam pytanie, nic ci sie złegho niedzieje z zetorkiem po załozeniu 16.9-28 na ty?

Lechu5245    0

Tak jak już napisałem jest lepiej niż było. Napęd się wyłącza od razu, nie wyje już tak głośno. Jeśli Twój zetor miał by być używany na łąkach to koła sprawdzają się idealnie. Po założeniu szerszych opon ciągnik zyskał na uciągu.

kuzaj63    26

I znów minęło prawie pół roku... I jak opony nadal nie ma problemów? Sam stanę za niedługo przed kupnem opon na tył i mocno zastanawiam sie nad 16.9-28.Z przodu mam 9.5-24 w bdb stanie a tył mocno podjechany .Przy włączaniu napędu czuć "szarpnięcie" ;(.

Inna sprawa- jak sprawuje sie w polu, w transporcie?

Lechu5245    0

Zero problemów. W polu zyskał na uciągu, a na łąkach już się tak nie topi jak na 14,9. Jestem zadowolony z wymiany.

hurtopony    1

Wcale się nie dziwie bo to są włąsnie dokładne dwa rozmairy które powinny być założone jeżeli opona przednia będzie za wysoka a tylnia za niska to ciągnikowi podczas ruszania będzie ponośić przód

Han360    124

Panowie mam takie pytanko jaka jest wysokość Zetora 5245 ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

P.S. Nie znalazłem nigdzie tematu który by mi odpowiadał więc piszę tutaj.

Edytowano przez Han360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez JJaaJJoo
      Witam posiadam zetor z rodzinny 5211-7711 jak to zetory z lewej strony siedzenia mam 3 wajchy z czego interesują mnie wajchy od wom-u i ręcznego.A dokładniej idą od nich linki od ręcznego na zdj jest połoczona z dźwignią nr1 A obok znajduje się dźwignią od wom-i na zdj zaznaczone nr2 .No i tu jest właśnie kłopot bo w momencie zaciągania 5 min sprzęgła  zaciąga się również hamulec ręczny . I tu jest pytanie czego jest to przyczyna dodam że linki są podłączone dobrze ? 

• Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Paula87
      Witam, mam pytanie czy olej avia special hdc 10w nadaje się do ciągnika Zator 5011?
      Ewentualnie jaki polecacie na zimę?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?