Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Ursus 1224 problem z turem

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...

Edytowano przez mati667

Może śmieszne pytanie ale pod co masz go podłączonego? bo może pod inną pompę? a jakiś zawór po drodze ,dławik?

Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

....

Edytowano przez mati667

Wiadomość z agroFakt.pl

Tak sobie kojarzę czy za pompą od hydrauliki nie ma zaworu regulacji ciśnienia? może on Ci puszcza bo jak inaczej wytłumaczyć opadanie na małych obrotach :) a czym ładowacz jest sterowany ? może rozdzielacz nie daje oleju na podnoszenie tylko puszcza do ciągnika z powrotem?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

,,,

Edytowano przez mati667

a zawór na pompie lub za pompą bo tam mi się kojarzy że coś takiego jest...

daro74    3

wykonaj prosty test odłącz przewody z szybkozłączy daj bardzo wolne obroty silnika i włącz wywrot silnik powinien to odczuć, jeśli nie ma reakcji to pompa lub zawór w rozdzielaczu lub sam rozdzielacz

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...

Edytowano przez mati667

kolego ale sprawdź w ciągniku... boś się uprał na tego TURA...

Mechanik17    0

Wymięn zawor przy pompie mialem podobny przypadek i sama wymiana pompy nie pomogla a jak zawor wymienilem to problem z glowy : )

No właśnie tam jest taki zaworek który można podkręcać... czyli dobrze mi się kojarzyło... i jak on puszcza to nić nowa pompa nie da...

Ginterpol    18

przy pompie niema żadnego zaworu do regulacji.. zawór ten służy do przepuszczenia oleju gdy filtr jest zapchany.

wymieniłeś filtry.. a czy wymyłeś magnes w korpusie filtra ??

kolego jeszcze sprawdź jak zachowuje się podnośnik czy jak tur tylko zahacz coś ciężkiego. jeśli nie funkcjonuje dobrze to zdejmij plecak (podnośnik) i tam znajdziesz rozdzielacz który stwarza problem. jest na nim zawór bezpieczeństwa, możliwe że jest zawieszony skoro puszcza na wolnych obrotach. zawór ten po podniesieniu plecaka sterczy ku dołowi.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

..

Edytowano przez mati667

koses    12

Miałem to samo a przyczyną był opiłek w zaworze przy rozdzielaczu przez co był nie domknięty .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez wenicjusz
      Witam
      Właśnie skończyłem remont Ursusa C-3110 de luxe (C-385 + silnik perkins)
      Wprowadziłem kilka subtelnych modyfikacji
      Proszę o opinie i rady bo właśnie zaczynam remont 2 sztuki.
      Będę wdzieczny za dobre pomysły

jeszcze 2 zdjęcia

• Przez Kamil11Agriculture
      Witam serdecznie Z końcem wiosny planujemy zrobić remont wizualny naszej osiemdziesiątce , jednak oprócz lakieru myślę że fajnie by było dać jakieś nowe udoskonalenia które poprawią wygodę pracy i wygląd Jeżeli ktoś chce się podzielić swoją wiedzą lub zwykłym pomysłem napisz tutaj ! Ja na razie pomyślałem sobie nad wyciszeniem kabiny , obiciem błotników i coś przydałoby się zrobić z dachem , może jakaś półka na radio i wentylator (gruby dach nie wchodzi w grę z powodu wysokości wjazdu z tyłu stodoły )

• Przez kamil5421
      Witam. Mam pytanie czy ktoś się orientuje czy potencjometr od obrotów silnika będzie sterował silnikiem liniowym tak aby się wsuwal i wysuwał? Wiem że można to zrobić na przełącznik kołyskowy, ale mi zależy bardziej na pokrętło? A może ktoś wie z czego mógłby taki potencjometr pasować? 
    • Przez Tomekdarlak2
      Mam taki pomysł żeby do Ursusa 1604 który ze skrzynia 3 jeszcze nie synchronizowana jeździ bardzo słabo, mało przełożeń a w dodatku strasznie wolny wsadzić skrzynie z Ursusa 1734. Byłaby duża zmiana bo już cztery biegi i w dodatku synchronizowane. Tylko jeszcze coś bo z tego co patrzylem to te skrzynie z 1734 mają prędkość do około 30km/h i mam pytanie czy są jakieś  przeróbki czy coś żeby jechało to chociaż te 40 km/h. Skrzynia ma takie same przełożenia jak Skrzynia naprzyklad z 1224 tylko że ta jest synchronizowana czyli teoretycznie spasowalby tam zestaw do szybkiej skrzyni do tych starszych czwórek tylko na kołach zębatych brakuje tam powierzchni trącej czyli bieg byłby dalej nie synchronizowany no i czy są zestawy żeby te 1734 przerobić na szybką żeby dalej była synchronizowana. Prosiłbym o opinię co sądzicie o takiej przeróbce i o jakieś porady. 

• Przez Jarek1893
      Witam

Czy tłumik z wyżej wymienionych Zetorów, ma identyczne mocowanie, tzn. ten trójkąt, jak w serii ciężkiej Ursusa? Wyglądają na to samo, nie wiem tylko czy wymiary są takie same? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj