Polecane posty

elektrotech    6

Sami doskonale wiemy jak konieczny czasem jest kontakt z domem itp.....Nie jedni powiedzą mam komórkę ale czasem faktycznie niema tam zasięgu..wiec dołożenie mobilnej łaczności wydaje sie sensowne,,,,,,bo np brakło paliwa.... nierazł mi brało i musiqałem dymac dobre kilka km..

Czy ktos cos takiego ma zamontowane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

ja miałem zamontowane kilka lat temu w c360 i nawet się przydawało, ale się rozsypało od tych wstrząsów :D jakieś 4 lata temu


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja uważam że to super sprawa bo mam w samochodach to na prawdę sie przydaje i zasięg jest tez duży. Niestety za jedno radio z antena trzeba dać ok 500zł mam na myśli jakieś lepsze radio żeby sie po paru dniach od wstrząsów nie rozpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
Ja uważam że to super sprawa bo mam w samochodach to na prawdę sie przydaje i zasięg jest tez duży. Niestety za jedno radio z antena trzeba dać ok 500zł mam na myśli jakieś lepsze radio żeby sie po paru dniach od wstrząsów nie rozpadło.

 

Kolego za 500zł to masz radyjko w pełnym wypasie a do ciągnika możesz założyć http://www.allegro.pl/item201076271_cb_rad..._na_magnes.html to z powodzeniem będzie fajnie odbierało . No to radio do ciągnika ale w domu musisz mieć bazowe http://www.allegro.pl/item201347552_bazowe..._xf_4012n_.html i jeszcze antenę http://www.allegro.pl/item198203437_cb_ant...a_f_ra_vat.html. Ja osobiście zostanę przy telefonie komórkowym . :D :D


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

ja ma stacje bazową już 10lat,w aucie ok5 lat a do ciągnika zabieram radio ręczne(ręczniak) i w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Kolego za 500zł to masz radyjko w pełnym wypasie

dokładnie...takie radia to mają w cięzarówkach a do ciągnika zwykłe starczy.

moze i to jest dobry pomysł ale to trzeba sie nad tym zastanowić trochę .

Myślę ze w aucie jest to bardziej przydatne niz w ciagniku.. :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

CB w maszynach rolniczych to ogólnie fajna sprawa, ale uzasadniona wówczas gdy:

- sprzęt jest użytkowany intensywnie

- występuje ciągła konieczność komunikowania się /np. kombajn z ciągnikiem/

- hałas w kabinie umożliwia normalną rozmowę

Jeżeli chodzi o hałas, to samo tyczy się wszelkich urządzeń audio bo jaka jest przyjemnośc słuchania muzyki gdy musi ona walczyć z odgłosami pracującego ciągnika?

Montaż radia w sprzęcie wykorzystywanym sporadycznie to strata pieniędzy - lepiej dołożyć na komórkę


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

A może krótkofalówki??? Zasięg mają podobnie jak CB Radio a możesz ich używać wszędzie a nie tylko w ciągniku. Ale gdybym miał wybierać to chyba jednak CB by wygrało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
A może krótkofalówki??? Zasięg mają podobnie jak CB Radio a możesz ich używać wszędzie a nie tylko w ciągniku. Ale gdybym miał wybierać to chyba jednak CB by wygrało.

coś ty CB ma bardziej precyzyjny odbiór i zasięg też ma napewno lepszy.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ile kosztuje wykupienie kanału CB?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Niema tak czegoś jak wykupienie kanału w CB.Te 40 kanałów jest na paśmie wspólnym i każdy ma prawo z niego korzystać,z wyjątkiem kanału 9 który służy do wzywanie pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Czyli korzystanie z CB jest darmowe?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

korzystanie jest bezpłatne-co do homologacji...bez przesady kto to teraz sprawdza ...najwazniejsze aby bajzlu nie robic w Eterze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
najwazniejsze aby bajzlu nie robic w Eterze

najsławniejsza z tego jest chyba dziewiętnastka...

wyzwiska to codzienność... a jeszcze częściej beznadziejne gadki jednej osoby która blokuje kanał...wiem bo nie raz byłem użytkownikiem tego kanału.

nie to ze sie wyzywałem czy coś ale dużo jeździłem ciężarówką a to kanał popularny wśród kierowców z tej branży.

http://www.fordclubpolska.org/newsy.php?artykul_id=38


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
Niema tak czegoś jak wykupienie kanału w CB.Te 40 kanałów jest na paśmie wspólnym i każdy ma prawo z niego korzystać,z wyjątkiem kanału 9 który służy do wzywanie pomocy.

Kolego jesteś użytkownikiem CB , posiadasz takie radyjko w mobilu, czy wywoływałeś na"9" ten kanał jest martwy i nikt nie udzieli ci pomocy .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

W firmach robiących usługi to na pewno jest przydatne ale i normalnie przez żniwa każdemu z nas by sie CB przydało szybko sie porozumiesz i to z wieloma osobami jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

w usługach to tak nie powiem....ale jak ktoś robi sam wszystko to po co mu CB? jeśli jest kilku ludzi którzy mogą ze sobą gadać to tak ale jezeli radyjka się użyje raz na miesiąc to nie widze potrzeby zakładania. :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantavision    1

Myślę, że CB w maszynach to całkiem dobry pomysł. Wiadomo, że w Bizoniku bez kabiny czy C-360 nie ma to sensu bo i tak nie będzie go słychać ale w nowszych modelach maszyn ma to może rację bytu. Niejednokrotnie można zauważyć na filmikach w internecie, że to pomaga w kontakcie na polu (zwłaszcza wielkohektarowych) i nie mówie tutaj o filmach z państw zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

W dużych gospodarstwach, gdzie na polu pracuje kilka maszyn to znakomite rozwiązanie, natomiast w innym przypadku telefon komórkowy chyba wystarcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Claas montuje cb chyba w sieczkarniach i kombajnach, ale nie jestem pewien gdzies to :) widziałem


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sam sobie montujesz, ewentualnie moze jako wyposazenie opcjonalne, tylko po co???? jak sam zrobisz pewnie 5 razy taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

W mojej wiosce zboże do jednego gospodarstwa przyjeżdżają kosić kombajny Pana Świerkota 4 i ciągnik z przyczepom przeładowczą to maja cb w każdym sprzęcie i sypanie zboża na przyczepę bardzo sprawnie się odbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj