Skocz do zawartości
lernik

wiśnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lernik    0

jak u Was z drzewkami, ilie % wymarzło? u mnie poszlo sie rypać ok 30% :angry: ale wniosek złożyłem może pare groszy wpadnie

zimny    0

30 % to nie tak duzo, wierz mi, to masz jeszcze przyzwoity zbior niewiele odbiegajacy od normy, oczywiscie jezeli drzewek nie pozostawiles samych sobie, bo teraz przy opadzie czerwcowym polowa z tego ci moze spasc;/

Wiadomość z agroFakt.pl

adasiorek    3

u mnie zalezy od wieku wisni

ale tak srednio ze 40%

a czersnie to z 70% moze nawet wiecej poszlo sie gonic

jak narazie sprzedaje po 6 - 7zl na kg

zimny    0

wiesz na to zeby ci uzyskac jak najwiekszy plon pracuje sie juz w roku poprzedzajacym po zbiorze

adasiorek    3

grunt do dobre przecieci

i aby gle miala odpowiednie pH

ja np. co kilka lat wyplkadam obornikiem pod drzewwkami nie zapominiajc o sztucznych

a ty zimny czym sie zajmujesz??

zimny    0

sad (jablonie, grusze, wisnie,śliwki,czeresnie) i do tego troche warzyw pomidor, marchew cebula (ale z tych dwoch ostatnich razczj zrezygnuje w ciag najblizszych paru lat)

zimny    0

bo jest pracochlonne, park maszynowy mamm bardziej nastawiony na sadownictwo, brakuje mi ziemi zeby prawidlowo zmianowac, pozostane przy tym jezeli uda mi sie dopupic z 20ha ziemi, w co bardzo watpie

a pozatym wole uprawy specjalistyczne typu intensywne sady, przyspieszona uprawa pomidorow itp. :D

lernik    0

jak myślicie jaka będzie w tym roku cena za wiśnie? mam adzieję że będzie znacznie wyższa niż poprzedniego sezonu

lewy    0

ciekawe czy utrzyma się taka przez cały sezon, uważam że poniżej 2 zł nie powinna zejść zaważając na szkody spowodowane przymrozkami

zimny    0

ale to co my myslimy nie obochodzi przetworcow (w wiekszosci kapital zagraniczny), nie zdziwl bym sie gdyby nie chcieli kupowac od nas towaru bo bedzie za drogi, i sprowadza wisnie np. z serbi albo co lepsze z chin

zimny    0

to tak moje przewidywanie sie sprawdzily, zaklady sztucznie utrzymuja niska cene, tzn sprowadzili mase wisni z chorwacji i chca jak najdłuzej zanizac cene na wisnie (za "jednyke" w sobote oferowali mi 1,50, to powiedzilem zeby poszliu sie leczyc :P)

lewy    0

dokładnie, ceny za I to ok 1.50 uważam że zakłady w tym roku znacznie przegieły :angry: wolą sprowadzić niż kupić od nas :angry:

wojtus    1

Panowie tak przypadkiem przeglądam temat i waszą dykusje.Chce wtrącic swoje zdanie i powiedzieć że mój znajomy ma sad głównie wiśniowy.Co roku całą produkcje sprzedaje do kogoś w Szczecinie,niewiem po ile,ale sobie chwali.

CzarnyBrat1    0
dokładnie, ceny za I to ok 1.50 uważam że zakłady w tym roku znacznie przegieły :angry: wolą sprowadzić niż kupić od nas :angry:

To chamstwo normalnie jest, wiśni mało a cena niska. Lepiej sprowadzić niż kupić od polskiego rolnika, a poza tym uważam ze polskie chłodnie umówiły sie z ceną wiśni bo wiedza ze ten towar trzeba sprzedac i rolnik nic zrobic nie moze. Ja miałem w tym roku jedynie 17 ton wiśni z 4 ha...

lewy    0

jak tak dalej pójdzie to będziemy wyrywać drzewka, przecież po odliczeniu tego co trzeba zapłacić rwaczą, oprysków to zostaje na prawdę niewiele a przecież trzeba w tym roku dbać o wiśnie aby w następnym był dobry plon, nie daj Bóg jak znów zmarzną to będzie tragedia :) a żyć trzeba :)

CzarnyBrat1    0

ciężka sprawa sie robi z tymi wiśniami. W przyszłym roku wisnie jak nie zmarzną dadza duzo owocu bo jednak rok odpoczynku i cena bedzie pewnie grubo nizej złotówki :) :)

adasiorek    3

powiem wam jesli przy normalnym plonie bylaby cena 1zl plus vat to jeszcze sie oplaca tobie zostaje i jest kasa dla rwacza

mam tego z 1.6ha to juz troche jest

mam jeszcze troceh czeresni glownie poznanska cena dobra byla i i wyszlo podobnie jak w zeszlym roku

ale teraz bardziej nastawiam na sliwkie bo wymaga mnie opryskow lub na jabko przmyslowe

sa i inne drzewa ale ich produkcja nie jest az tak duza i wzna

CzarnyBrat1    0
powiem wam jesli przy normalnym plonie bylaby cena 1zl plus vat to jeszcze sie oplaca tobie zostaje i jest kasa dla rwacza

mam tego z 1.6ha to juz troche jest

mam jeszcze troceh czeresni glownie poznanska cena dobra byla i i wyszlo podobnie jak w zeszlym roku

ale teraz bardziej nastawiam na sliwkie bo wymaga mnie opryskow lub na jabko przmyslowe

sa i inne drzewa ale ich produkcja nie jest az tak duza i wzna

Mimo wszystko sie opłaca ten interes bardziej niż zboże. Tak dla przykładu ja w zeszłym roku miałem 1,5 ha starch wiśni i 3 ha modych któe jeszcze nie owocowały i tylko z tego 1,5 ha mialem taka kase jak z 25 ha pszenicy, ale jakie nakłady pracy i kasy na obie uprway. Mowimy o tym ze pieniądze jakie nam dzisiaj daja za wisnie sa nie porownywalne z ogromna praca. Ja pamietam rok kiedy tylko z tych 1,5 ha wyszedlem 60 tys zł na czysto!!!! te lata juz nie wróca...

lewy    0
Mimo wszystko sie opłaca ten interes bardziej niż zboże. Tak dla przykładu ja w zeszłym roku miałem 1,5 ha starch wiśni i 3 ha modych któe jeszcze nie owocowały i tylko z tego 1,5 ha mialem taka kase jak z 25 ha pszenicy, ale jakie nakłady pracy i kasy na obie uprway. Mowimy o tym ze pieniądze jakie nam dzisiaj daja za wisnie sa nie porownywalne z ogromna praca. Ja pamietam rok kiedy tylko z tych 1,5 ha wyszedlem 60 tys zł na czysto!!!! te lata juz nie wróca...

Dokładnie, teraz to jest co raz mniej opłacalne. Dawniej owszem, niezłą kase można było zgarnąć a dzisiaj to nie to samo ale i tak lepsze to niz zboże.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adasiorek
      powiedzciemi jakie teraz najlepeij sadzi odmiany
      czy sie oplaca nakrywac
      ja posaidam hanoy i elkant i dukat na przemysl
      mozecie ejszcze cos powiedziec o naworzeniu
      i zasadzie saszienie jaki rozstaw
    • Przez TomaszTrochim
      Witam .Jestem na etapie zakładania plantacji  jagody kamczackiej . Planuję zafoliować zagony ale zastanawia mnie jak póżniej nawozić obornik . Czy ktoś zna rozwiązanie późniejszego nawożenia ? Może lepszym rozwiązaniem byłoby przykrycie zagonów korą ? Moja uprawa ma być ekologiczna więc używał będę nawozów naturalnych. 
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez tomn95
      Ma ktoś z was jakąś wiedzę na ten temat? Po jakim czasie zwraca się taka inwestycja? Co do kosztów samych tuneli to firma haygrove robila mi już wycenę. Zastanawia mnie fakt czy ciężko jest poprowadzić taką uprawę. 
    • Przez Mateusznow
      Chce założyć mała winiarnie na powierzchni 10a na początek w okolicach Częstochowy. Jest to opłacalne? Mam miejsce i maszyny.