Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

4368764    0

Cześć mam problem ze starą stodołą nie wiem jak szybko i w miarę tanio przerobić ją na chlewnie świnie mały by być trzymane na głębokiej ściółce :D Stodoła jest oczywiście drewniana wymiary to 9m na 18m. :)

Michal89    0

Jedyne co mógłbyś zrobić to postawić ściany i porobić przegrody

Innej możliwości niewidzie

KarolT25    40

Zrobic przegrody i pozniej sobie cyklopem wywozic gnoj tylko by trza bylo jkaies sciany z suporeksow postawic :D

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Jak świnie to czemu piszesz w bydle??

Przenoszę.

Drewniana?? zapomnij. Zaraz ci rozniosą deski.

Ferdek07    62

jak już jest o stodołach, to czy są jakieś wymogi prawne odnośnie przerobienia stodoły na oborę, tzn obmurowania suporexem między słupami i docieplenia, no i ze stodoły staje się obora, narazie mam tak zrobione 1dno zapole, z tego co znajomy budowlaniec twierdził to obrys budynku się nie zmienia i nic na mapce geodezyjnej się nie zmienia to nic nie muszę zgłaszać, a jak to w praktyce wygląda?

ursus912gd    0

makbet dzięki że ci się podoba moja chlewnia teraz już jest ona wykończona kompletnie ocieplona pomalowana i nawet rynny założone a w środku już jest w pełni wyposażona

PRZEMEK321    2

To może wstaw fotki na af jak wygląda wykończona bo ja tez coś takiego planuje postawić-fotki ze środka jak można-dzięki wielkie.

Ja miałem przerobioną stodołę na tuczniki. Z jednej strony 5 rzędów kołków, a od frontu spawana była uchylana uliczka. W kojcu wchodziło 30 tuczników. Jedzenie poprzez karmnik, a woda przez poidło.

4368764    0

Tak wiem że trzeba ją obmurować i zrobić przegrody tylko moje pytanie to czy da się zrobić tak aby dach został bez zmian a mury na tych samych fundamentach. Albo obmurować na zewnątrz oderwać deski i na razie tak zostawić czy tak się da???

ursus914    6

Da, my taty sposobem stodołę z drewnianej na murowaną przerobiliśmy w ten sposób. Słupy wymurowane ściągi zrobione, ściany też, i drewno oderwaliśmy i dowidzenia, klepiska wylane betonem, i nie ma śladu że to stodoła drewniana była :)

murtek    122

jak już jest o stodołach, to czy są jakieś wymogi prawne odnośnie przerobienia stodoły na oborę, tzn obmurowania suporexem między słupami i docieplenia, no i ze stodoły staje się obora, narazie mam tak zrobione 1dno zapole, z tego co znajomy budowlaniec twierdził to obrys budynku się nie zmienia i nic na mapce geodezyjnej się nie zmienia to nic nie muszę zgłaszać, a jak to w praktyce wygląda?

Według polskich przepisów budowlanych nie możesz bez zgody postawić żadnej ścianki, nie wspominając o wykuciu okna czy drzwi itp. Miałem z tym do czynienia i się dowiadywałem, tak więc coś na ten temat wiem. Chyba, że jesteś pewny że nikt cie nie "podkapuje".

4368764    0

ursus914

Myślę podobnie ale mam wątpliwości co do fundamentów mogą być trochę słabe.

pleban1330    0

Jak nie masz stropu a masz konstrukcje dachu z drewna to zrób podwieszany strop żeby dach ci nie zgnił

Ja mam sam dach drewniany i już 4 lata trzymam tak byki luzem no i muszę powiedzieć że strop by się przydał. Dach mi bardzo nie gnije, ale widać w pewnych miejscach, że to już nie to co kiedyś.

4368764    0

Strop to bym zrobił z drążków na nie słoma i myślę, że to coś by dało.

A co do byków to jak je tam trzymasz nie za zimno zimą?

TrackLift    0

Też mamy zamiar przerabiać stodołę, mieściło by się w niej ok. 150 tuczników może więcej. Stodoła oczywiście murowana 22.5m x 10m. Jak myślicie koszt przebudowy w jakiej cenie może się wahać? Tuczniki były by na głębokiej ściółce.

W zimę nie ma żadnego problemu. Mają gnoju pod pierwszy pustak, słomy pod dostatkiem i nic im nie jest. Jak były te mrozy poniżej 20-stopni to wchodzę do stodoły a one w najlepsze sobie stoją i się lampią na mnie ;)

pleban1330    0

Strop podwieszany możesz zrobić np. z eternitu z czegoś taniego no i jak byś robił wentylacje to trzeba zostawić otwory

4368764    0

Z eternitu? Nie wiem czy to najlepszy pomysł masz coś takiego? Bo ja nie widziałem takiej konstrukcji myślę że drążki i słoma na nich była by lepsza ale nie wiem. ;)

pleban1330    0

Widziałem jak z blachy znajomy zrobił, a czemu eternit nie dobry przecież nie zgnije ja jak u siebie będę przerabiał to zrobię z eternitu. Słomę to byś mógł położyć na strop podwieszany jako izolacja np.jakbyś robił z blachy to na blachę jedna warstwa słomy. Słoma na drążkach ci zgnije i będziesz musiał znowu się paprać

klejnus    0

Chłopie ty się nie pakuj w eternit. Nie wiem czy wiesz ale on jest rakotwórczy. A w takich warunkach to on szybko dostanie po d*pie i może być naprawdę nie fajnie. Później możesz mieć problemy z jego likwidacją. Strop można by było zrobić np z płyt osb lub ostatnio tak myślałem paneli pcv ;)

blacha    26

Kolego, rakotwórczy to jest azbest stosowany w starych płytach eternitowych(zresztą i tak aby dostać raka to trze by pracować przy ich montażu przez jakiś czas, bo rak płuc wywoływany był przez pył z dodatkami azbestu powstający na takich płytach), obecnie jednak płyty są już w pełni ekologiczne, no a te z dodatkiem azbestu musimy usunąć z dachów do 20xx roku. No ale co fakt to fakt na strop podwieszany to eternit się nie nadaje Najlepsze wyjście to chyba by była blacha z jakąś pianką na ocieplenie(ma ten minus, że skrapla się w zimie para wodna). No a co do blachy z pianką to u siebie w dobudówce mam przybite do krokwi blachy(są to wycięte ściany lodówek - nie ma szans, że zgnije;)) i wypełnione na całej grubości pianką tj ok 3 cm grubości i do tego dochodzi z góry folia(ta przeponowa tj przepuszczając wodę tylko z jednej strony), no a od dołu styropian 10 cm, i wszystko zaszpachlowane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się zapytać ile by kosztowało tak na oko budowa chlewni na rusztach na 70 loch w cyklu zamkniętym(od poczatku do końca)
      Dla :
      200 warchlaków
      70 loch 
      500 tucznikow

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje chlewnia na rusztach.Chodzi mi głowie o taką chlewnie gdzie będzie około 70sztuk macior i 500 sztuk tuczu końcowego. Czy istnieje taka możliwość od narodzin prosiakow do końca tluczu.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Mam pytanie odnośnie ilości gromadzenia się spalin w pomieszczeniu ponieważ chciałbym postawić taką nagrzewnicę w chlewni i boję się ze mi podusi trzodę. Można to zastosować w budynku ze zwierzętami czy konieczny jest system odprowadzania spalin ??? interesuje mnie nagrzewnica 20 kw.
    • Przez Albert12
      Witam,

proszę o ?Wasze opinie i pomysły dotyczące prowadzenia instalacji wodnej w chlewni. Mam wykonane wygrodzenia z deski plastikowej (wys. 1 m) częściowym rusztem (szer. 2 m pod ścianą zewnętrzną). Jak najlepiej poprowadzić instalację wody? Mój pomysł jest następujący:
      - plastikowa rura PE 25 podwieszona do sufitu i zejście w dół do 6 poideł (po 3 na kojec);
      - dalej ocynk na desce plastikowej do 6 poideł;
      - poidła mocowane do siebie po obu stronach deski;

Moje obawy to:
      - deska plastikowa "pracuje" więc boję się, że skręcenia w ocynku mogą "puścić",
      - nie wiem jak wykonać "zejście" z plastiku do poideł (przypominam jest ich 6),
      - na 6 poideł chciałbym zamontować zawór odcinający, aby w razie awarii nieodcinać wody w całej chlewni.

Prosze o pomysły,

z poważaniem
    • Przez RoRo
      Witam chcialem przebudowac stodole na chlewnie. Miala to byc porodowka z odchowalnia na rusztach. Wymiary to 7 x 13 dach dwuspadowy wysokosc szczyty 5,5m posadzka nie wylana. orientuje sie ktos kto zna firme ktora takie cos by przerobila w woj opolskie,wielkopolskie.

Nie mam pojecia jak sie za to zabrac jakie globokie wanny zrobic zeby nie robic dodatkowego zbiornika ani jak to by mialo wygladac.
      Z czego zrobic sufit??

Jaki by byl orientacyjny koszt takiej przebudowy. 

Sciany sa solidne z bloczkow betonowych z tym nie bedzie problemu