radki1

zetor 5211 [półbiegi]

Polecane posty

radki1    0

witajcie. mam małe pytanko dotyczące półbiegów, amianowicie jak ich używać? czy można cały czas czy coś sie popsuje? i jak to z nimi jest np czyjak jade 3 i wcisne półbieg to będzie 2,5 tak jakby??? piszcie co wiecie z góry dziękuje i pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

igorass    33

Dokładnie tak jak piszesz @radki1 - na każdym przełożeniu masz możliwość zredukowania pod obciążeniem przełożenia o ok. 31% jeżeli się nie mylę, raczej nie jest to mechanizm przewidziany na długotrwałą pracę podobnie jak przysłowiowy "żółw" w ciężkich zetorach/ursusach. Używa się go podczas zwiększonego oporu narzędzia bądź zaczepionej maszyny, kiedy zwiększony opór ustąpi należy wzamacniacz wyłączyć hehe cytuję prawie z pamięci instrukcję :D Musisz także wiedzieć że oby pólbiegi działały musisz mieć załączoną sprężarkę, ponieważ sterowanie wzmacniaczem odbywa się poprzez siłownik pneumatyczny.

radki1    0

sprężarka to u mnie cały czas chodz i nie można wyłączyc. co do tych półbiegów sam nie wiedziałem ze to to :D jak kupowałem z ogłoszenia koleś pisał ze sa ale myślałem ze to jak w mf dróga wajcha obok.

radki1    0

no to chyba sie popsuły do wymiany tarczy sprzęgłowej działały, później nie używał az do wczoraj podczas odśnieżania i nic aby psssssssssss sie robi :D

PawelMU20    0

witam mam pytanie , mam zetora 5211 i są w nim półbiegi ale nie działają a chciałbym je zrobić ale nie wiem od czego zacząć, dodam że mamy go już z 8 lat i jak kupiliśmy to ich nie używaliśmy co trzeba by najpierw robić?/ prosiłbym i odpowiedzi i podpowiedzi;) pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubaursus3p
      witam. być może temat już był ( nie mogę odnaleźć). mam pewien problem a może i pytanie. Po regulacji sprzęgła wymianie tarczy ( wedle instrukcji) tłoczek wysprzeglik wysuwa się jakieś 8mm poza obudowę do tego stopnia że widać oring. Co może być źle? tarcza nowa, łopatki ustawienie książkowo (jezdne 25mm wom 37mm od zagłębiania w pokrywie).
    • Przez eeliasz14
      Witam, Zetor 7745 jubile. Zmieliło mi koło zębate 1 biegu, wsteczny i 3 bieg stuka. Poza tym biegi blokują. Ogólnie skrzynia do roboty. Zaprowadziłem traktor do majstra ten po oględzinach stwierdził że remont może trochę potrwać bo miał kiedyś taki przypadek że po rozebraniu okazało się że nie ma części że różnią  się czymś i trzeba było dorabiać na zamówienie. Rzekomo traktory które były wysłane na rynek zachodni były inne stąd te problemy. Spotkał się ktos z takim przypadkiem? Robił ktoś kiedyś ta skrzynie? Bo nie chce mi się wierzyć że z zetorem mogą być takie problemy. 
    • Przez wolender
      Witam, chciałbym zapytać jak zdjąć tę pokrywę, odkręciłem wszystkie śruby i nie wiem co robić dalej, z góry dziękuję za odpowiedzi

• Przez daron64
      Witam
      Pacjent - Zetor 7011. Gdzieś z 6 lat temu była robiona skrzynia biegów - stukalo na 3ce, poza tym nie było z nią żadnych problemow. Po rozebraniu do wymiany poszła część trybów, wałków, wszystkie łożyska, uszczelniacze, pierścienie te cienkie ja synchronizatorze. 
      Chodziło niby ok, ale po jakimś czasie, (już nie pamiętam po jakim, bo miał jeszcze pomocnika, potem sam został pomocnikiem) zaczęły się problemy. Mianowicie  jak poszedł w pole, to powiedzmy 2-3h chodziło wszystko super, naprawdę biegi wchodziły świetnie, ale jak troszkę właśnie porobił, to zaczynał się dramat - ciezko było zmienić bieg, trzeba było bardzo wprawnie z miedzygazem, bo inaczej jeden wielki zgrzyt. Potem zaczęło mi blokować skrzynie. Tak, że nie szło jej rozblokowac. Po zdjęciu pokrywy wyglądało to tak, jakby zewnętrzny pierścień synchronizatora szedł za daleko do przodu i takie kamienie co są pod nim wychodziły za daleko i go blokowały. W rezultacie nie mógł się zejść. 
      Znajomy mechanik stwierdził, że może trzeba tylko na wodziku wyregulować. Skróciliśmy go trochę, i niby było ok. Tzn nie zakleszczal się, ale problem z wrzuceniem biegu po rozgrzaniu pozostał. Po jakimś czasie znów mi się zblokowała skrzynia. Zdjalem pokrywę, ale nie dałem rady zjechać do kupy tego synchronizatora (bo znowu tak jakby ten pierścień poszedł za daleko).
      Kabina zdjęta, ciągnik w garażu. Udało mi się zjechać synchronizator, ale zauważyłem, że tryb od 2ki jest trochę zmasakrowany, a 2-3 była napewno wymieniana na nową. Wszystkie części kupowane ori. Rozbił to stary mechanik.
      No i teraz
      - co może być przyczyną problemów ze zmianą biegów po rozgrzaniu?
      - co moze być przyczyną rozlazenia się tego synchronizatora?
      - co może być przyczyną, że te tryby tak po d*pie dostały? Np jak byl problem ze zmianą biegów to najbardziej dostał po d*pie, po 2-3 w sumie najczęściej w polu używana, czy to raczej nie to?
      Ten syf, to z powodu tego, że troszkę stał bez pokrywy. Niby przykryty, ale coś tam naleciało. To i tak wszystko będziemy rozbierac, to się wyczyści.

• Przez Radek000111
      na 3 i 4 biegu przy obciążeniu strasznie w niej wali,co moze byc tego przyczyną??jakie były by koszty i czas naprawy??jest to zetor 6718
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj