radki1

zetor 5211 problem z ładowaniem

Polecane posty

radki1    0

witajcie

mam mały problem z moim zetorem 5211 świeci się ładowanie bez kluczyka jak sie go wciśnie to gaśnie i zapala się smarowanie tak jak to powinno wydlądać. Czy to wina alternatora???? prosze o pomoc. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

radki1    0

sorki ale jestem tu nowy i nie miałem pojęcia że są jakieś działy :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

radki1    0

u mnie stacyjka była ok, to była wina bendixu coś zwarł i poszedł alternator

grusza5245    0

witam, mam pobobny problem w 7245tzn. pali mi sie kontrolka ładowania przy wyjetym kluczyku, wymieniłem stacyjke i nic, jak pokrece kluczykie lewo prawo to czasem zgaśnie i ppo paru minutach samo sie zapala...prosze o pomoc

radki1    0

witam kolego w moim przypadku spaliły sie 2 diody w alternatorze. Wyjmij go i daj do sprawdzenia bo to najprawdopodobniej to. Jeżeli masz probówke to posprawdzaj prąd na tych 2 kablach z wsówkami powinien być tylko na 1 jak 2 sie żaży to to poszły diody. koszt wymiany to jakieś 100zł

Gość konteno   
Gość konteno

witam

mam problem z takim magnetonem w zetorku 5211 objawiający się w ten sposób że alternator ładuje różnym napięciem (od 11-12V na wolnych obrotach do 17-18V gdy dobrze dołoży się do przysłowiowego"pieca") wymieniłem regulator napięcia i sytuacja nie uległa poprawie ale wręcz się pogorszyła (kontrolka ładowania pali się non stop w szerokim zakresie obrotów a napięcie utrzymuje się w granicach 12,6V )zauważyłem że w starym coś "dzwoni" jak nim potrząsnę więc go otwożyłem i zauważyłem że pękła i odpadła połówka korpusu diody(tej przylutowanej poziomo) pomiędzy dwoma szeroko oddalonymi od siebie zakończeniami układu (pomiędzy DF a B-) Jak można to naprawić (o ile można) i jaka to powinna być dioda? Czym skutkuje błędne połączenie regulatora (zamiana DF z D+)

zorzyk2    54

Pozakładałeś tematy wszędzie gdzie się dało. Reklamuj albo kup następny nowy regulator(wydasz 40 dychy).

TelefonyRadom    189

Witam Panowie sprawą wygląda tak wujek kupił ciągnik i jak wracalismy ani razu nie zapalilo się ładowanie , cały czas przygasaly światła a dziś nie chce odpalić co jest? Alternator ? Kabel a i działy światła obrysowa główne nie działały ;) pomozecie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartekm66
      witam
      mam problem z obrotomierzem - licznikiem motogodzin w moim zetorze 7045
      otóż obroty wskazuje normalnie ale motogodziny to różnie czsami potrafi "zaciąc się"i nie pracowac przez 10 i wiecej godzin a czasami kręci jak szalony
      czy jest to wina samego licznika czy tez może pradniczki przy silniku
      miał ktos taki przypadek ???
    • Przez Adam16482
      Witam wszystkich. W moim zetorze miałem i mam problem z ogrzewaniem ponieważ nie mogłem ruszyć suwakiem od ciepła i zimna wymieniłem linkę ponieważ przyrdzewiała w pancerzu oraz zawór bo był zastojały. Po wymianie tych części teraz cały czas mi wieje chłodnym powietrzem a linka i zaworek chodzi jak trzeba. Na dodatek gdy sprawdzałem czy działa ten wentylator tak jak należy zaczął mi kapać płyn chłodniczy do kabiny z tej półki. Co może być tym objawom winne?? Może być to nagrzewnica do wymiany??    
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      gdzie znajdę jest umiejscowiona pompka spryskiwacza w Zetor 7211 ??? Nie działa mi spryskiwacz i chcę na początku sprawdzić te pompkę.  
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam, gdzie mogę naprawić licznik motogodzin w traktorze zetor 7211 z 1987- licznik jak na zdjęciu  ??? czy mogę prosić o jakieś namiary  na takie osoby lub warsztaty ???

• Przez Mfaryna12345
      Witam. Jak najprościej i najszybciej podłączyć gniazdo zapalniczki w Zetorze 5341? Próbowałem plus od aku i minus z budy Ale nie działało. Później plus z aku i gnd ze stacyjki Ale też nic. chyba że to nie było gnd. No i jeszcze pod stacyjke dwa wolne wtyki a10? i gnd? i też nic. Podłączenie było pod aku z plusa jeszcze i później masa z halogena tył Ale halogen spaliło. Po czym plus z aku i masa pod drugi halogen i spaliło wtyk ładowarki do zapalniczki... potrzebuję pomocy. pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj