Zetor53400

Gorczyca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010

Zaszkodzi gorczycy? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

Gorczycy nie zaszkodzi.

Szukaj środków które dopuszczone są do wiosennego odchwaszczania rzepaku, np. chlopyralid

Jak chcesz wzmocnić działanie (głównie przytulia) to możesz zastosować w mieszaninie z pikloram

Np. Major 300SL+ZORRO 300SL 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Kiedy najpóźniej sialiscie gorczyce i jak to wyszło. Bo do soboty się nie wyrobię a od soboty znowu mi deszcze zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

MatiRol92    72

im później tym gorzej. gorczyca jest rośliną dnia długiego. Ja siałem 29.03. Gdybym wiedział jak pogoda bedzie przebiegać to zasiałbym wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zandarski    0

Najpóźniej 29.04. na Pomorzu. 

Plon był trochę lepszy niż na działkach które obsialem blisko 3 tygodnie wcześniej. 

Kolega praktykuje tylko siewy majowe.  W zeszłym roku wygrał.  

U mnie niecała tona i niego półtora. Wstrzelił się w pogodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 21.03.2024 o 12:56, robercikj100 napisał:

Nawigator można stosować ?

Oczywiście że można. 0,3 Navigator + 1l Metazanex. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

A jak z galera w gorczycy? Planuje dac z metazanexem dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja mam do wyboru albo pszenica jara albo gorczyca a pole jest jeszcze do zaorania bo dopiero je ruszyłem w czwartek rzeby przeschło. Bo u mnie wiecznie pada albo pogoda do kitu. I biorąc pod uwagę że dopiero dam rade wjechać w przyszłym tygodniu bo u mnie spadało ok 15litrow dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

No właśnie nie piach bo jak był by piach to talerzowka albo gruber by poszedł tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Mam problem z nawożeniem przed śiewem dane tylko 30 kg azotu pole było średni nawożone w ubiegłym roku pod pszenicę, gdzieś w zaleceniach piszą żeby 2 tygodnie po siewie dać następną dawkę azotu dodam że Gorczyca siana 2 tygodnie temu przez te chłody dopiero wyszła i tak myślę czy siać już teraz czy zrobić coś takiego że gdy Gorczyca się ukorzeni dobrze do wtedy sypnąć nawozu i to zadrapać lekką broną od razu zniszczy się chwasty a później dokarmiać mocznikiem co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zandarski    0

Skąd informacje by dać 30 przed siewem.  Ja zawsze ładuje wszystko przed. Fakt zazwyczaj w RSM w tym roku saletrzak. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj