Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja dzisiaj zebrałem pierwszą sianokiszonke i z 1,2 ha zrobiłem 28 bel co jest jak dla mnie bardzo dobrym wynikiem . Dlatego uważam ,że przynjamniej u mnie w tym roku będe mniał lepsze zbiory traw.

Opublikowano

I skos juz poleciał(w zeszła sobote zbelowane) :) wynik- z 5 ha 80 bel co jest niezłym wynikiem, zwazywszy na susze i połozenie (warminsko mazurskie). Na kawałku 2ha gdzie jest 3 rok mieszanki było tyle samo bel co na kawałku 3 ha o 2 lata starszym(zycica wyleciała, ale wiosna poszła wsiewka z koniczyna biała i na to obornik, teraz zycica odzyła takze nastepne skosy powinny byc nie gorsze :D), jutro poleci saletra na te kawałki, oraz 1,5 ha pod kose (kupkowka troche wybiła w gore, ale nie jest jest jeszcze stara :D czekalismy na nizsze pietro bo troche zadkawe było a teaz jak sałata :))

obornik dobra rzecz :)

Opublikowano

Ja w tym roku zrobiłem 264 bele razem z żytem którego było 116 bel czyli sianokiszonki 148 bel z 5,8 ha .

 

We wtrorek robiłem lucerne 2,4 ha było 68 bel i dawałem zakiszacz bo wreszcie skończyłem go robić ciekawe czy będzie różnica

Opublikowano

ja zrobiłem 59 baltonów siana z 3 ha ale w żniwa sobie robie ok 300 baltonów z 15 ha a ludziom z wioski ok 1000 rocznie i to wszystko prasą welger 120 i 360-tka hehe

Opublikowano

ja mam 7 letnia na walki i w zeszłym roku troche słabo zbijała bo słoma była sliska ale naspawałem na wałki drut i 0.5 cm kolce(troche roboty było) i było dobrze a tak to oprócz zeberek i wodzika do prowadzenia sznurka które sie wytarły to jeszcze nic przy niej nie robiłem, za to 360 była rozbierana juz 2 razy bo wał nie wytrzmał ale nie nazekam bo i tak wychodze na tym zajeb... po 2 latach już mi sie zwróciła :D

Opublikowano

Ja zrobiłem 369 u siebie ( 280 z sianokiszonki i 89 na sucho ) . Do tego 80 u sąsiada . Wszystko prasowane Sipmo Z 279/1 pracującą z JD 5720 . Plon oceniam na bardzo dobry w tym roku .

Opublikowano

116 bel żyta

 

148 sianokiszonka

 

47 siano

 

jeszcze zostało mi z 2,5 ha prawie suchego siana i z tyle do wykoszenia

 

wczoraj siałem saletre na łaki i wygląda że i 2 skos będzie niezły

Opublikowano

52-sianokiszonki

193-siana-

pisałem gdzieś tu ,że u mnie nie da się szybko jechać bo łąki nierówne-kłamałem :D-dzisiaj jak szła burza udało mi się w jednym miejscu pójść na C 3-15 km/h-normalnie nie w ostatniej minucie a w ostatniej sekundzie zdążyłem-nabrałem respektu do Metalfachu-od wczoraj jadę na jednym rozwalonym łożysku - tylko się modliłem aby sianko się nie zapaliło :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Dami2808
      Witam, posiada ktoś instrukcję do Fahr APN? Ewentualnie ktoś może mi wytłumaczyć jak założyć sznurek i jak ustawić aparaty wiążące?  Dopiero kupuję , a właściciel zmarł kilka lat temu, syn się nie zna 



    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Bonex157
      Zastałem na wiosnę po zbożu mieszankę gorzowska w składzie życica, wyka, koniczyna i mam problem z gorczyca polna tzw ognicha, jak to zwalczyć?
      Czy ognicha nie zagłusza życicy?
       
    • Przez Balzak
      Chodzi mi o podsiew specjalnymi siewnikami do traw. oto i on http://www.agrotechnik.com.pl/images/stori...do%2006%20d.jpg
       
       
      pozdrawiam Balzak
    • Przez damianXXL
      Witam. Czy ktoś siał gorzowską poznaniakiem 6 (skrzynia olejowa)?
      Podpowie ktoś jakie ustawienia zastosować? 
      Wstępnie z tego co się dowiedziałem to:
      Ustawienie wysiewu- 5/6
      Zastawki- 3 pozycja
      Dzwignia den- 1 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v