Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ZETORc330

padające króliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZETORc330    0

Dla czego padają mi młode króliki? Dzisiaj normalnie jedzą a jutro już padnięte!

Co może być tego przyczyna?

Z góry dziękuje za odpowiedzi!!!!

szymon15    1

Ale czym je karmisz? Bardzo możliwe że maja wzdęcie żołądka jak karmiłeś je;(świeża kapusta, buraki, rzepik, zwiędnięta zielonka, kukurydza)

Konieczna jest głodówka i podanie leków przeciw fermentacyjnych!

http://pl.wikipedia....C3%B3lik%C3%B3w tu masz najczęściej występujące choroby i jak je leczyć.

Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

ahme999    115

Ratuj glukozą i sprawdź czy nie maja biegunki, wtedy jeszcze szpryca antybiotyku, zmień karmienie na sianko i najlepiej odizoluj chore, bo może być coś zakaźnego. To nie jest żadna wiedza weterynaryjna, tylko własne doświadczenia.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Wiadomość z agroFakt.pl

wsk125ccm    11

Przeniesione. A tak nawiasem u nas kilkanaście królików padło w ciągu kilku dni, jeden po drugim. Kilka przeżyło bez leków i są nadal. Jak to się u nas mówi, to czasem tak mają i zdychają...

Konrad2277    0

Ja miałem też taki przypadek :lol:. Króliki kicają a nagle leży i jak padaczka. Po tym następuje śmierć.

Jest to choroba o nazwie pomór i jest przenoszona przez owady i powietrze. W małych stadach pomór może ich nie wziąść. Najlepiej je zaszczepić przeciwko Wirusowa krwotoczna choroba królików(Pomór) i Myksomatoza

proxi7441    0

Kolega ma racje króliki małe ok-1-1,5 normalnie jedzą kicają i się cieszą jakby nigdy nic a nagle padają u mnie niedawno też tak było byłem u wet i powiedział że to najprawdopodobniej pomór ale już są zaszczepione :blink: a więc nie lekceważcie takich objawów

samex69    32

Kiedyś kolega zamiast siana dał królikom sianokiszonki-na rano wszystkie były sztywne. :unsure:

Co mogło być przyczyną zdechnięcia ?

proxi7441    0

Nie wiem ja daje swoim głównie:

- mieszankę zbożową z witaminami

- marchew

- wodę

- siano

w lato oczywiście siano oraz jeśli są to buraki

3pmarek    0

dobrze wszystkim radze dawajcie pasze z de heusa pełnoporcjowa ze szczepionka i zaden nie zdechnie. u mnie było tak samo do poki nie podałem paszy i teraz mam 9 małych 1 samice 4 samcy i zamierzam kupic 3 samice

michalcium    2

mi też padło z miotu w którym było 11 zostało 7 ładnie pięknie rosły juz po dwa kg miały i poleciały ale dobrze ze reszta zyje wszędzie padają jak bywam na rynkach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez lulak
      ostatnio słyszałem taki przypadek:
      do goscia przyjechali ciężarówką z wagą po świnie, rozłożyli wagę i kazali gospodarzowi wejść i sie zważyć.
      gość ważył 80 kg. nastepnie wegnali na wage 4 świnie które ważyły 400 kg.
      wtedy gospodarz mówi że wejdzie i zważy sie jeszcze razem ze świniami. wszedł i waga łącznie wynosiła... 460 kg.
      moje pytanie do Was - w jaki spośób skupujący urwali te 20 kg ???
    • Przez xxadixx23
      Witam . Mam w mojej hodowli pewnien problem gdyż od x czasu zawsze zdychają mi młode króliki w wieku od 6 do 10 tygodni . Króliki powyżej 3 miesięcy i dorosłe mają się bardzo dobrze . Młode króliki karmię wyłącznie owsem i sianem  , ( nie raz gotowane ziemniaki z otrębami jak samica dostanie ) + woda . Słomę mają zawsze suchą .  Nie szczepiłem młodych gdyż są zazwyczaj jeszcze za małe na szczepienie . Dużych królików mam około 20 . Co może być przyczyną że te młode zdychają? Proszę o pomoc bo juz nie mam pojęcia ;/ . Dodam jeszcze że króliczki w jeden dzień zaczynają być mało ruchliwe i już prawie nie jedzą a na drugi dzien leży już martwy . Może troszeczkę chudsze też są ale nie zauważyłem żeby aż tak bardzo ;cc Jakieś pomysły?
    • Przez margolka_86
      Tak jak wyżej kupię kozę mleczną, lub dwie, chciałabym spróbować takiej hobbystycznej hodowli, ale gdzie kupic kozę? Jestem z okolicy hrubieszowa i nie chcialabym jechac sto kilometrów za kozą, nie zależy mi na rasie, aby dawala smaczne mleko i byla spokojna
    • Przez MariuszGrski
      Witam chciałbym rozpocząć hodowle królików brojlerowych mam 20ha miałem bydło miesne i mleczne planowałem zacząć hodować gęsi ale nie wyszło chciałbym wstawić 200-500 królików tylko w tym problem że nie moge znaleźć punktu skupu może zna kto gdzie by można te króliki upłynnić w woj.łódzkim.
    • Przez Kuba10302
      Witam! Czy w województwie mazowieckim znajdują się jakieś skupy królików lub nie wiecie kto mógłby kupować króliki.Hodowla duża nie jest.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.