Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek6911

DF Agrotron K100 vs Agrostar K420

Polecane posty

Piotrek6911    5

Witam wszystkich,mam małe pytanko na temat DF Agrotrona k100 lub k410 chciał bym sie dowiedziec ile one mniej wiecej pala w ciezkich i lzejszych pracach oraz ktorego lepiej wybrac k100 czy k410 a moze k420.Z niecierpliwoscia czekam na wasze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

Mam K420 od jesieni i pracował tylko w transporcie i przy innych lekkich pracach ale na wykoszenie 8ha łąki spalił 30 L i mysle że to dobry wynik.Co do wyboru ciągnika to K100 nie jest już dostępny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

kolejne bardzo ogólne pytanie ;) dlaczego nie napiszesz do jakiego gospodarstwa go palanujesz zakupic co bedzie robił na jakim areale jakie masz warunki glebowe czy pracujesz na równinach czy w górach? czy masz zwierzaki? jaka role będzie pełnił twój traktor główny czy pomocniczy a może bedzie to jedyny "koń pociagowy" w twoim gospodarstwie? wybacz ale twoje pytanie jest z serii : "ile palą ciagniki Same?"

Mam ciagnik DF K100 od blisko 2 lat i jestem z niego zadowolony co do moich uwag poczytaj sobie forum dla VIP-ów tam masz recezje. rózni sie do K420 kilkoma detalami


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A ja mam takie pytanko propo Deutza serii K , otóż jakie są odpowiedniki tej serii w grupie SDF chodzi mi o Lamborghini Same ( hurlimany mnie nie interesują ale jak ktoś wie to niech wpisuje może kotś inny będzie zainteresowany) bo tak przeglądam strone lamborghini i nic nie pasuje do serii K R3 za mały bardziej odpowiednik agroplusów a R6 to odpowiednik agrotronów M.

Edit sam sobie odpowiem jeśli chodzi o marke Same odpowiednikiem będą ciągniki Iron 100-120. A lamborghini dalej nie wiem, brakuje jakiejś serji pomiędzy R6 a R3


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

R6 jest odpowiednikiem, bo przeciez K410 tez jest to agrotron, tak samo lambo R6 np. 100 jest to odpowiednik K410 a R6 165 jest odpowiednikiem Agrotrona serii M ;[ takie sa moje spostrzezenia...

 

a i tak nawiasem mowiac to R3 jest odpowiednikiem Agrofarma i Same Explorera 3 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Tak właśnie jest Lambo R6 100-120 to odpowiednik serii K DF, a wyższe to seria M DF.

Reszta tak jak napisał kolega Henius91


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mam jedno pytanko jesli chodzi o o DF serii K. a mianowicie ile dokladnie ma mocy nominalnej najmniejszy ciagnik tej serii?? bo tak sie zastanawiam czy nie lepiej dolozyc i kupic DF K niz Agrofarma. jeszcze nie wiem dokladnie jakiej marki ciagnik bede kupowal ale raczej na pewno bedzie on zielony ;[ bo NH co raz bardziej zostaje "z tylu" w mojej klasyfikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ahh ;[ macie racje sorka http://www.lamborghini-tractors.com/POLSKA/pl-PL/r6_130-185pl.html?identitytypecustomfields=DESCR_OVERVIEW&idproduct=6 pierwsze co to spojrzałem na środek a tam jest R6 od 130 do 185 km, a nie spojrzałem na lewy górny róg , R6 ma jeszcze takie jakby pod grupy , tak R6 100-125 jest odpowiednikiem agrotrona K.

Najmniejszy odpowiednik DF serii K ma równiutkie 100 km


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

to troche duzo... zeby mial te 90 KM to moze bym sie zastanowil, ale na 100 KM juz ojca nie przekonam bo mowi ze przy tej mocy prasa za mocno dostaje po d.... a wiadomo, ze sipma jest uczulona na duze ciagniki ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Kolego DF Agrotron K410 ma 100kM ale mocy max. Nominalnej ma około 94KM. Jest to ciągnik w zastępstwie Agrotrona K90 który nie był dostępny w polsce. Następcą K100 jest Agrotron K420. Na WOM Agrotron K410 zmierzone ma 76,6KM (badanie w TopTechnika 1/2009), więc w żadnym wypadku nie będzie za mocy, chyba że za słaby ;[


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

teraz mi sie wszystko pie....i w glowie... na samym poczatku myslelismy nad JD 5080M, pozniej NH T5040 i Agrofarm 410, teraz JD 5080R i ten DF K410... sam nie wiem. fakt jeszcze sporo czasu do nastepnego naboru na PROW ale juz trzeba cos konkretnego wyszukac. najbardziej mnie ten 5080R i K410 interesuja ale mysle ze ojciec nie wylozy prawie 200 tys zl na ciagnik sredniej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego DF Agrotron K410 ma 100kM ale mocy max. Nominalnej ma około 94KM. Jest to ciągnik w zastępstwie Agrotrona K90 który nie był dostępny w polsce. Następcą K100 jest Agrotron K420. Na WOM Agrotron K410 zmierzone ma 76,6KM (badanie w TopTechnika 1/2009), więc w żadnym wypadku nie będzie za mocy, chyba że za słaby tongue.gif

Jeżeli on ma 94 KM nominalnej a na WOM-ie ma 76,6 to gdzie podziewa się reszta mocy ?-u mnie podczas pomiaru na ciągniku o mocy nom.83 KM na wałku zostawało prawie 75 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale moc na wałku 75KM to przy obrotach również nominalnych, czy tez była to moc maksymalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

To była moc max a nominalna na wałku to 66KM!!!

Wiem że jest straszna tragedia, ale co zrobić. Nie wiadomo jeszcze czy te badania były robione dla TopTechnika specjalnie, czy dla jakiejś marki a oni tylko opisują.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Xxx
    • Przez Orzech334
      Witam . Posiadam df
      k90 od dwóch lat .W zeszla zime nie było problemu z ogrzewanie a teraz nie grzeje. Wąz dochodzący do zaworu sterującego przy nagrzewnica jest goracy a nagrzewnica jest zimna. Wiec wymieniłem zawor. Do tego nowy termostat i dalej to samo .... 
      Posiadam panel manualny.
      Prosze o pomoc .Kazda sugestja bedzie pomocna 
       
    • Przez kocik62
      deutz agrotron 6.30s wyświetla się blad FC i nie ma biegów
    • Przez rudinho11
      Pracowałem w polu i pojawił sie komunikat sprawdź elektryke/elektronike silnika ( w języku niemieckim) szukałem na forach niemieckich i naszych lecz nic nie znalazłem. Moze ktoś miał taki przypadek ? Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez kzt1736
      Witam, co wyświetla zaznaczony wyświetlacz w Deutz-Fahr Agrotron 6.30 tt30tt
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj