Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik20

Stuki w okolicy sprzęgła MF255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
MF255
Rolnik20    0

Przy dużym obciążeniu np. przy orce słychać stuki w okolicy sprzęgła lub koła zamachowego lub przedniej części skrzyni biegów (przy małym np. bronowanie nie słychać). Podobne dwa, trzy stuknięcia słychać w momencie gaszenia silnika na luzie bez wciśniętego sprzęgła przy odbiciu wału (z wciśniętym sprzęgłem nic nie słychać). Czy jeden przypadek z drugim można łączyć czy to są dwie oddzielne sprawy i co to może być. Czy może mi ktoś na ten temat coś podpowiedzieć.

wsk1993    0

Nie wiem ale mi się zdaje ze to wina podnośnika, może jest źle ustawiony, coś na rozdzielaczu pod siedzeniem, albo jakieś śrubki poluzowane w sprzęgle i się zmienia położenie tarcz.

adam2290    0

u mnie na przykład jest tak jak mam podniesiona owijarkę i cofam do tyłu to mi tez coś stuka ale jak się nagrzeje olej to już nie tez nie wiem co to jest

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukii17    0

Podejrzewam, że wydarte są półksiężyce na wale korbowym, a ten przesuwa się wzdłużnie razem z kołem zamachowym.

tomek73    186

albo pęknięty wał znam dwa przypatki że jak stukało to jeżdzili z rok czasu a jak rozebrali to się zdiwili bo się bo wał się rozpadł stuki schłyhać w kabinie na zewnątrz nie mi jak pęk to stukał cały czas posiałem jeszcze 2 h pszenicy umyłem i rozebrałem w tych dwóch przypatkach ścieło wszystkie zęby na dużym kole rozrządu ciągniki chodziły do końca co ciekawe jak pęka wał ciągnik chodzi super jest silny i dobrze pali

stuki dochodzą tak jak piszesz najlepiej ściągnąć miskę i dobrze patrzeć powiem że to wał na 90%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować